V Ostrave na Masarykáči sa pod hasičmi prepadlo námestie

0
2025

Ostrava: Prepadnuté vozidlo na Masarykovom námestíV Ostrave sa prepadlo pod ťarchou hasičského vozidla námestie T. G. Masaryka. Išlo však našťastie len o dieru o rozmeroch 1,7 x 1 metra. Námestie, ktoré sa v roku 2007 dočkalo rekonštrukcie, dostalo tiež novú dlažbu.

Pod ňou prebiehal začiatkom roka 2007 ešte archeologický výskum, ktorý priniesol rôzne malé objavy predmetov bežnej občianskej potreby, ako keramika, drobné kovové predmety z pred niekoľkých sto rokov a základy starších stavieb sa naďalej, len zasypané nachádzajú pod námestím. Skutočnosť, že sa auto prepadlo zadným pravým kolesom do jamy, ktorá bola dutá, je len dôkaz o tom, aká práca bola práca zodpovedných za stavbu.

 

V tomto prípade sa nikomu nič nestalo. Vozidlu prišlo na pomoc niekoľko ďalších. Spredu ho ťahali navijakom a žeriavom ho vyzdvihli. Niekoľko tonové vozidlo, z ktorého po navrátení na všetky štyri kolesá pomaly vytekala voda. Polícia zabezpečila oblasť aj pre prípad pretrhnutia navíjacieho lana. Prípad vzbudil záujem miestnych, pričom na inak pokojnom mieste sa tak často nestáva, aby sa auto prepadlo, hoci len jedným kolesom. S dlažbou bolo však už neraz niekoľko problémov, na miestach od mostu Miloša Sýkory sa rozpadáva, niekoľko prasklín a chýb by sme našli aj na rôznych iných miestach. Nerovnosti a chýbajúce dlažobné kvádre niekde len zasypali štrkom. Výborné riešenie problému.

 

Pod námestím zotrvávajúce základy a možné priestory nie sú bezpečné potom ani pre chodcov a prípadné záchranárske vozidlá v službe už vôbec. Pešou zónou občas prejde sanitka k veľmi urgentným prípadom, napríklad ako pred viac ako rokom, keď z budovy oproti obchodného domu LASO utrhol billboard realitnej kancelárie železný trám a ten mohutným švihom na spôsob bunjee jumping prerazil výklad cestovnej kancelárie Eximtours, kde lietajúce sklo vymrštené do celého priestoru predajne zranilo jedného človeka a vonku mohlo vážne zraniť ďalších. Tento prípad mal na svedomí silný vietor a nesprávne upevnená reklama. Dnešný prípad však odfláknutá práca. Alebo dlhotrvajúce dažde a podmáčanie pôdy? Ak jamu rýchlo nezasypú zo strachu z vyšetrovania príčin, možno presnejšie vyšetrovanie ukáže viac.
zdroj fotografii: zaujímavosti.net – my