V Čadci nevídaná a vymyslená antikampaň

2
1737

Dnes sú voľby a práve dnes je posledný deň, kedy možno ovplyvniť druhých hlas a samozrejme aj hlasovať. To chcú využiť aj protikandidáti tých, ktorí sú v popredí s väčšími šancami. Práve strach z prehry niekoho zrejme prinútil spraviť absurdnú hovadinu. Do schránok obyvateľov mestského obvodu Kyčerka dostali dnes ráno letáky s nevídanou protikampaňou. Čadca bola celé roky uchránená pred akýmikoľvek pokusmi kydať a vlastne vôbec mať protikampaň (antikampaň). Novinky však prichádzajú aj do malého mesta. Letáky, ktoré dnes ráno dostali obyvatelia Čadce do schránok však celkom možno budú mať aj súdnu dohru. Prečo?

Ako sa môžete presvedčiť, ide o jasný útok proti kandidátom. Na prvý pohľad by ste si povedali, že zlodej kričí chyťte zlodeja. Tí, ktorí to vydali skrátka istotne sami nemajú čistý kabát, to určite nie. Avšak po prečítaní celého letáku je zarážajúcich niekoľko vecí. Ku každému menu je pridaný nejaký „prešlap“ danej osoby. Problém je ale v priveľkom skrátený konkrétnej veci, ktorá stráca pôvodný zmysel. Náš čitateľ sa nám ozval, keďže osobne pozná niekoľko rokov jedného z kandidátov a vie, koľko pracuje konkrétny človek, že uvedené fakty sú prehnané a vymyslené. Nedokáže dokonca vôbec pochopiť, ako je možné, že niekto s vymysleným obvinením prichádza práve teraz. Samozrejme, že práve teraz je najlepšia chvíľa – kandidát nemá najmenšiu možnosť sa brániť a aj keby, má neskoro. Dnes keby niekto napísal, že niekto z nich bol súdne trestaný za daňové úniky a má dom za 15 miliónov, zapôsobilo by to na ľudí a samozrejme mohlo by to mať účinok. Lenže zhodou okolností máme v Čadci viacero priateľov a dozvedeli sme sa aj fakt priamo od suseda Mgr. Rastislava Kaličáka. „To, čo sa píše v letákoch je na plač. Pán Kaličák má byt v ktorom nepohol ani prstom, možno navŕtal niekoľko dierok do steny, možno primontoval obrazy, poličky. Absurdné sprostosti, ktoré sú uvedené v letáku sú naozaj len vymyslenou hlúposťou, ktorá sa snaží kandidátom len uškodiť. O nič iné textu nejde. Človek, čo to napísal nemôže poznať všetkých kandidátov tak dobre, ako uvádza. Prečo práve takéto obvinenie mi nejde do hlavy. Veď máme rovnaké byty a neexistuje šanca, že by bol text pravdou.“ uvádza nám priateľ, ktorý si nepraje byť menovaný a v priebehu volebného dňa nám dodáva ešte ďalší zdroj „Kaličák býva vo svojom byte s rodinou ako normálny človek. Nie je ničím zlým výnimočný a je to férový chlap. Už desať rokov nezmenil bydlisko a neviem o tom, že by nejaký byt predával. Mám tušenie kto stojí za letákom, ale s tým nespraví asi nikto nič.“ uvádza pani KS.

Tak teda, je celkom možné, že ešte tento vymyslený leták zaváži a môže premiešať s výsledkami. Smutné ale je, že niekto píše, roznáša a hlása veci, ktoré nie sú založené na pravde, na presných číslach alebo aspoň na štipke pravdy.

Free Image Hosting At site
Free Image Hosting At site

Comments are closed.