Úspech reprezentácie začína prácou s mládežou

0
1227

uspech reprezentacie

Ambície, víťazstvá a medaily nahradili sklamania a nesplnené ciele. Čo sa deje s našim hokejom a prečo jeho kvalita rastie pomalšie ako v iných krajinách? Profíci aj laici našli spoločnú odpoveď, musíme efektívnejšie pracovať s mládežou.

Hokej patrí medzi najsledovanejšie športy na Slovensku a fanúšikov tejto krásnej hry nájdeme v každej jednej obci. Mnohí priaznivci však vidia, že situácia okolo slovenského hokeja nie je veľmi dobrá a miesto medzi elitou najlepších nám momentálne nepatrí. Srdcia fanúšikov veria v návrat zlatých časov, no takisto vedia, že úspech začína prácou s mládežou.

 

Hokejových talentov sa rodí dosť

Láska k hokeju a záujem o praktizovanie najrýchlejšej kolektívnej hry priťahuje mnoho detí, takže slovenskí tréneri sa na výber z vysokého počtu talentov sťažovať nemôžu. Problémy spočívajú inde a práve to je smutné, pretože sa tu rodí veľa kvalitných hráčov, no podmienky a starostlivosť o mládež im neposkytuje komfort potrebný na rozvíjanie talentu.

 

Chýba finančná podpora mládeže

V súčasnosti sa bez potrebných finančných zdrojov trénovať nedá a vedia to všetci. Keďže slovenská hokejová mládež nemá dostatok finančnej podpory, len ťažko môžeme konkurovať zahraničným krajinám, kde systém financovania funguje. Štát, súkromní investori, sponzori aj samotní funkcionári s tým môžu niečo spraviť, len musia nájsť ochotu investovať.

 hokej

Pomôžu zmeny v prístupe trénerov

Niektorí nemenovaní tréneri sa zhodujú na nesprávnom prístupe ich kolegov. Tí vraj začali kopírovať herný prejav zámorských či severských mužstiev, čo neprináša osoh. Mentalita slovenského hokejistu je ovplyvnená svojským štýlom, ktorý sa zakladá najmä na kreativite. Istá prispôsobivosť je správna, no meniť náš herný štýl od základov môže byť na škodu.

 

Investujme do moderných hokejových štadiónov

Slovensko je známe pretrvávajúcimi problémami so štadiónmi, čo sa netýka len hokeja. No práve hokejové arény vyžadujú špeciálne podmienky, takže zlý stav štadiónov ťahá hokej jednoznačne dole. Podľa štatistík máme v prepočte na obyvateľa štadiónov viac ako dosť, no ich stav nie je vyhovujúci a kvantita nikdy nenahradí kvalitu.

 

Najbližšia previerka nášho hokeja príde už v máji a chlapci v slovenských dresoch majú na svetovom šampionáte možnosť ukázať svoju kvalitu. Nech sú pomery v slovenskom hokeji akékoľvek, fanúšikovia by mali podporovať hráčov a stáť pri nich v dobrom aj zlom, takže chlapcom prajeme všetko dobré. Nech sa na turnaji prejaví slovenské hokejové srdce, ktoré dá našim funkcionárom najavo, že Slovensko vie hrať, len treba začať vychovávať mládež.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ