Tu je sveta žiť. Prečítaje si zoznam najlacnejších krajín v Európe

0
3885

Zdá sa vám, že na Slovensku máme všetko drahé? Tu je zoznam najlacnejších európskych miest a krajín, kde sa viac oplatí cestovať, dovolenkovať, alebo aj bývať. Samozrejme, do úvahy sa bral priemerný príjem obyvateľov, ceny potravín a nákladov na život danej krajiny.

najlacnejsie eur staty clanok

Estónsko

Krajina, ktorá je ovplyvnená fúziou európskej, škandinávskej a ruskej kultúry ponúka naozaj nádherné pohľady a netypickú architektúru. Hlavné mesto Talin s veľkým prístavom vás prekvapí priaznivými cenami na živobytie. Čo je zaujímavé, napriek pomerne nízkym nákladom na život platy v meste neustále stúpajú.

Portugalsko

Slnečné stráne Portugalska s presláveným portským vínom a romantickými plážami vôbec nie sú drahé na život! Aj dve najväčšie mestá, Lisabon a Porto, sa môžu pýšiť tým, že tu platí „za málo peňazí, veľa muziky“. Platy sa v priemere vyšplhajú na 16-tisíc eur ročne, takže si Portugalčan môže bez výčitiek svedomia dopriať pohár portského k večeri hoc aj každý deň.

Grécko

Hoci média predpovedajú krach tejto krajiny a ekonómovia len zalamujú rukami, život tu naozaj nie je na zahodenie. Príjemná klíma a dostatok lacného ubytovania sa zdá ako výhodná ponuka. Kvôli kríze kúpna sila nie je vysoká, dokonca ani v Aténach, a preto všetko od potravín cez bývanie až po služby nie je zbytočne predražené.

Ukrajina

Pre vojenské nepokoje šli ceny na Ukrajine rapídne nízko, preto je stále finančne výhodná najmä pre ľudí „zvonku“. Ale všeobecne ešte stále platí medzinárodné odporúčanie necestovať tam.

Rumunsko

Bukurešť vôbec nepatrí k najkrajším rumunským mestám a turisti sú z nej veľakrát sklamaní, avšak to, čo zdvihne ich náladu, sú veľmi nízke ceny.

najlacnejsie europlse staty clanok

Litva

Ak by ste čakali závratné ceny v hlavnom meste Litvy, Vilniuse, tak sa nedočkáte. Z dôvodu polohy mesta, ktoré nemá žiadny dôležitý prístav a pôda je veľmi vlhká, nie je atraktívne ani pre developerov, ani pre turistov. Preto si obyvatelia nemôžu dovoliť vysoký životný štandard a ceny sa držia v príjemných hladinách.

Pre našinca sa zdajú byť lacnejšie všetky krajiny, ktoré sú zaostalejšie a ekonomicky slabo rozvinuté. Takže ak za dovolenku, alebo bývanie nechcete minúť balík, pouvažujte o balkánskych lokalitách či o Pobaltí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ