Tipy podľa čoho si vybrať prenájom skladových priestorov

0
2880

„Všetok tovar na sklade“ – čarovná formulka, ktorá hýbe internetovým nakupovaním. Všetky eshopy by sa tým chceli hrdiť, pretože to značí o úspechu a spoľahlivosti obchodu. Kde ale taký sklad zohnať? Nakupujúci vôbec nevedia, aké sú s tým pre prevádzkovateľa internetového obchodu starosti. Vhodných skladov na prenájom je ako šafranu. Ak taký potrebujete – hor sa na lov!

Sklady v Bratislave? Nechajte si poradiť s prenájmom

Bratislava je biznis centrom krajiny. Prenájmy skladov, kancelárií a bytov sú tu najflexibilnejšie a najpestrejšie v republike. Ak podnikáte práve tu, nájsť dobré priestory by nemal byť až taký problém. Samozrejme záleží od vašich preferencií a toho, čo dobrý sklad vlastne znamená.

Prenájom skladov v Bratislave ponúkajú spoločnosti buď priamo, alebo cez realitné kancelárie. Ak sa vám podarí dostať sa ku spoločnosti, ktorá priestory prenajíma priamo svoje vlastné, tak je to vždy lepšia možnosť. Ste flexibilnejší vo vyjednávaní a pri vzájomných sympatiách sa viete dostať na naozaj zaujímavé podmienky. Výhodné pre obe strany.

sklady-na-prenajom-btscargo.sk

Čo si všímať pri obhliadke skladov na prenájom?

Sú určité základné kritériá, ktoré by mal spĺňať dobrý sklad tovaru.

Hlavná je poloha. Ak sa chystáte rozvážať svoje produkty, tak dostupnosť na dopravné komunikácie je bod číslo jeden. Ak sú obhliadané priestory priamo pri dôležitom dopravnom uzle, je to mimoriadne cenné. V zásade vám to ušetrí starosti a aj peniaze.

Kvalita priestoru – myslíme tým použité stavebné materiály, ich vek a opotrebovanosť. Všímajte si vlhkosť a teplotu priestoru, overte si stav nehnuteľnosti. Nech sa vám vplyvom vlhkosti neznehodnocuje tovar, to by bola malá katastrofa.

Okolie – vaši zamestnanci sa potrebujú do práce dostať, klienti tiež. Nejde len o napojenie na cestnú komunikáciu. Môžete byť pri dôležitej diaľnici, ale ak široko ďaleko nie je ďalšia prevádzka alebo zastávka mhd, to nie je dobré. Nehovoriac o tom, že susedia môžu byť lacnou náhradou alarmov a strážnej služby alebo psov. Rušné ulice odplašia zlodejov, budovy stojace samé v poli ich skôr nalákajú.

interior of modern warehouse. Rows of shelves with boxes

Podstatný faktor sú samozrejme peniaze. Pre vás asi najdôležitejší, ale neunáhlite sa. Skúste sa na cenu dívať v kontexte iných vecí. Napríklad sklad môže byť skutočne lacný, ale ak znehodnotí tovar svojim zničeným priestorom, tak na reklamáciách prerobíte. Ak budete ďaleko od dopravných uzlov, možno dáte za benzín viac, ako keby ste pridali na nájme v lepšej lokalite. Pri prenájme priestorov myslite ekonomicky a rozumne!