5 signálov toho, že používate zlý krém

0
1496

Správny pleťový krém

Nájsť správny pleťový krém môže trvať roky. Keď sa vám to napokon podarí, zrejme si ho budete kupovať, až kým ho neprestanú vyrábať. Naša pokožka sa však mení s každým ročným obdobím i s pribúdajúcim vekom, takže váš najvernejší spoločník nemusí byť po čase ten pravý. Ako zistíte, či je čas na zmenu?

20481719 - beauty young woman applying cosmetic cream under eyes, concept for eye and skin care

Páli vás z neho tvár

Značí to, že pH krému a vašej pokožky nie sú kompatibilné. Ak cítite akékoľvek pálenie či svrbenie, skúste krém otestovať na citlivej pokožke vnútornej strany ruky. Ak sa podozrenie potvrdí, nenanášajte si krém na tvár a kúpte si nový.

Na tvári máte „hrboľčeky“

Objavili sa na vaše pokožke malé zhluky vyrážok podobné ekzému? Možno za ne môže váš krém. Odolajte nutkaniu vytlačiť ich, pretože si môžete do tela zaviesť infekciu a spôsobiť jazvičky. Poobzerajte sa po nekomedogénnom kréme, teda takom, ktorý neupcháva póry.

Máte vyrážky

Tentoraz je reč o klasických vyrážkach, aké trápia každého tínedžera. Opäť raz siahnite po kréme, ktorý neupcháva póry a neobsahuje oleje.

Máte suchú pokožku

Ak napriek každodennému používaniu hydratačného krému pozorujete na tvári suché miesta alebo sa vám vaša pokožka zdá bez života, zrejme je čas zmeniť krém. Skúste niečo s obsahom kyselinu hylaurónovej alebo glycerínu. Obe zložky totiž priťahujú vlhkosť zo vzduchu a tým udržia pokožku hydratovanú dlhšie.

Šúpe sa vám mejkap

Je to známka toho, že zrejme používate príliš ťažký krém. Skúste zameniť krém za niečo ľahšie, napríklad gél alebo sérum – oba hydratujú, ale aj lepšie absorbujú.

Čítajte tiež:

Ketodiéta: Vyskúšala som za vás (!spoiler!: -8 kg / 2 týždne)

Ako zladiť farby. Pozrite si návod a to, ako farby pôsobia na psychiku

Oči sú okno do duše. Najnovšie to tvrdia aj vedci

 


Zdroj: https://www.purewow.com/beauty/signs-youre-using-the-wrong-moisturizer

ZANECHAŤ ODPOVEĎ