Aj vás niekedy potrápia vyrážky – takto sa ich zbavíte

0
2492

Vyrážky. Nik ich nemá rád, a predsa ich každý dobre pozná. Objavia sa často náhle a nečakane a miznú aj niekoľko týždňov. My ale poznáme zopár trikov, ako celý proces urýchliť.

 

Najskôr je však potrebné uvedomiť si, ako a prečo vyrážky vznikajú. V koži každého z nás sa nachádzajú mazové žľazy, ktorých hlavnou funkciou je zvlhčovať a premasťovať pokožku. Vplyvom stresu, hormónov a vonkajších faktorov však dochádza k upchávaniu pórov. Pôsobením baktérií sa tieto upchaté miesta zapália a bum – vyrážka je na svete.

 Čo teda robiť, keď sa nabudúce dostatočne nevyspíte alebo sa pred spánkom zabudnete odlíčiť a na tvári sa vám objaví vyrážka? Prvotný reflex mnohých je vytlačiť ju, ale existujú aj účinnejšie metódy, ako sa nevítaného hosťa zbaviť.

Správna kozmetika

Ak sa vyhadzujete pravidelne, skúste porozmýšľať nad zmenou kozmetiky. Pokožka náchylná na tvorbu vyrážok býva mastnejšia, preto je dôležité siahnuť po odmasťujúcich prípravkoch, ktoré však nevysušujú. Pohľadajte produkt s obsahom kyseliny glykolovej alebo salicylovej. Odmastia pokožku a pomáhajú s hojením jazvičiek.

Prípravky na vyrážky

Keď odličovanie a čistenie pokožky ako také nezaberá dostatočne, nebojte sa siahnuť po prípravkoch určených špeciálne na ošetrenie vzniknutých vyrážok. Výrobky s obsahom kyseliny salicylovej či benzyolperoxidu zabijú baktérie a zmenšia začervenané miesto – rýchlo a efektívne.

Líčidlá bez olejov

Zakryť si vyrážky mejkapom je lákavé, ale korektor ani púder vás ich nezbavia. Použite radšej ľahší mejkap v menšom množstve a vyberte si prípravky bez obsahu olejov a zložiek, ktoré môžu podráždiť pokožku.

Kortizónové injekcie

Ide o poslednú možnosť, ak sa vám vyrážka na tvári objaví deň pred veľkou udalosťou. Sú relatívne drahé, ale sľubujú, že vás zbavia začervenania do 48 hodín.

Čítajte tiež:

Ako sa postarať o pokožku namáhanú letným počasím

3 chyby, ktoré robíte pri umývaní vlasov

Ako schudnúť bez diét a cvičenia a nepribrať

 


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/spots-how-get-rid-treatment-make-up-cleansing-cortisone-salicylic-acid-a7930936.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ