Súkromné erotické fotografie učiteľky ZŠ vyvolali online ošiaľ aj hádky

0
2793

Fotografie učiteľkyV nemenovanej obci pri Trenčíne spravila TV markíza senzáciu a neuveriteľný ojedinelý prípad z chyby, ktorej sa dopustila mladá učiteľka, keď požičala svoj notebook žiakom. Tí samozrejme našli aj zložku, ktorú nemali a v nej erotické fotografie tejto učiteľky. Dnes má každý pri sebe nejaký ten USB kľúč a tak skopírovanie fotografii nerobilo problém aj násťročným faganom. Fotografie samozrejme ihneď začali šíriť na internete. Médiá po tom ako inak skočia, veď si možno povedali „ide o učiteľku na základnej škole, ktorá má byť morálnym príkladom detí a takýto prípad bude veľký tresk!“. Na druhej strane aj ona je človek a má svoje súkromie, ktoré je jej osobnou slobodou a to, že sa dala na kariéru učiteľky z nej ani nemôže spraviť mníšku bez mobilu, ktorá svoje telo skrátka vidieť nechce, lebo to pokladá za hriech.

Médiá potrebujú len šokovať, nie však pomôcť
Zaujímavosťou je, že dva dni dozadu sa nám podarilo v priebehu 22 sekúnd tieto fotografie na internete nájsť celé. Dnes opäť, nijako nezmenené, nezretušované, rozšírené na ešte viac miestach, no stále dostupné. Namiesto toho, aby médiá pomohli pri hľadaní senzácie aj s jej pozastavením, alebo pomocou, nič také robiť nepotrebujú. Veď 50 kilometrov ďalej si predsa nejaký opilec odrezal hlavu a tak je potrebné spraviť reportáž, alebo si niečo o tom vymyslieť, keď sa žiadne fakty zistiť nepodarí… Za svoju popularitu opäť vďačí celý prípad len médiám, najmä všetkým tým, čo horlivo správu preberajú jeden od druhého.

Hľadanosť a záujem o tieto fotografie stúpli
Áno, aj my u nás sme svojim spôsobom médiom. V konečnom dôsledku nás však číta jedno percento z počtu u iných a preto ani ublížiť nedokážeme. To ani nie je cieľom tohto článku. Nebyť médií, ktoré bažia po senzáciách a po problémoch iných, nikto by mimo obec o ničom nevedel. Ostatne, týmto témam sa vždy vyhýbame a reagujeme až niekoľko dní potom, keď si odsledujeme, čo všetko kauza na webe priniesla a spôsobila. Priniesla horlivý záujem úchylov aj zvedavcov na sociálnych sieťach o tieto fotografie, priniesla záujem warez scény o súbory fotografii a zvýšila sa aj hľadanosť tejto témy tak výrazne, že tomu ani nerozumieme. Výsledky hľadaní a informácie o záujme ľudí na internete máme pritom z vlastných a aj iných overených zdrojov pohybujúcich sa v tejto oblasti. Máme informácie z populárneho warez fóra, že záujem tam je a pochopiteľne sú fotky takmer všade. Napriek tomu, že je internet plný obrovského množstva pornografie a priamo aj o ôsmej ráno 11 ročné dieťa narazí na odhalenú vagínu na magazin.sk, na pluska.sk či cas.sk, tak aj napriek tomu ešte niekto baží po neznámej učiteľke, len preto, že je medializovaná. Škoda len, že jej tento záujem nijako nepomôže. Úchylom s vekom medzi 14 až 30, ktorí sa vo veľkom na fotografie pýtajú na veľkom počte warez fór, alebo ich vyhľadávajú, môžeme prezradiť, že napriek prílišnej dostupnosti a viditeľnosti vďaka stále neznámym páchateľom, ide o veľmi malé tmavé a nekvalitné fotky, ktoré zaujmu hlavne tým, že sú kradnuté z notebooku istej učiteľky. Dnes sme sa pokúsili odstrániť z troch miest tieto fotografie s tým, že na každom išlo o vo veľkom sťahovanú a populárnu komoditu.

Úplne inou témou sú diskusie na túto konkrétnu tému, ktoré sú príkladom reálneho uvažovania a zmesi rôznych generácií, názorových smerov a spôsobu života mnohých ľudí súčasnosti u nás. Kým jeden obhajuje učiteľku a nadáva na žiakov, iní kritizujú jej chúťky a obviňujú ju, že notebook žiakom požičala aj s fotografiami úmyselne. Napokon, nič iné sme ani nečakali. Chápavosť a logika vyjadrení je niečo, čo od niektorých ľudí zrejme ani nemožno vôbec očakávať.

Spoločne pripravili Tibor a Tomáš.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ