Stephan El Shaarawy a jeho údajné oficiálne facebook stránky sú podvod

0
1993

Podvodný profil futbalistu Stephan El ShaarawyDnes je možné na Facebooku prezentovať absurdný obsah aj pod hlavičkou oficiálnych stránok futbalistu. Pre nás neznámy futbalista menom Stephan El Shaarawy má na Facebooku stránky, ktoré nesú označenie „oficiálne stránky“ aj v URL, ako aj v popise. Sú plné obsahu, ktorý sa dookola opakuje a miestami až drzo vynucuje od ľudí akciu, klikanie a zdieľanie. Prečo o tejto stránke píšeme? Pochybujeme totiž, že ide naozaj o oficiálne stránky. Jej aktivity už dávno presiahli hranice celého sveta a medzi fanúšikmi sú aj Slováci, ktorí sa snažia pomôcť chorým deťom, postihnutým a kadekomu. Všetko je však nechutný podvod zo strany administrátorov, či skôr administrátora neznámeho veku a zámeru, ktorý spravuje obsah tejto stránky a pravidelne prispieva aj vtedy, keď naozaj nemá čím.

Podvodné zbierky pre choré deti
Stránky nemôžu byť oficiálnymi stránkami, hoci majú viac ako pol milióna fanúšikov. Ide o slušný podvod, v ktorom hromadnými podvodnými príspevkami šikovný šialenec získal množstvo fanúšikov. Jeho faloš pritom prezrádzajú najmä príspevky, ktoré od ľudí vyžadujú zdieľanie, alebo inú akciu, vytvárajú vôbec kult osobnosti z opakovane tých istých materiálov a veľmi amatérskym spôsobom upravená grafika je dopĺňaná stále rovnakými žiadosťami voči ľuďom na akciu. Na tejto stránke nie je núdza o Slovákov. Medzi 600 000 fanúšikmi nájdeme aj Čechov a Poliakov, ktorí veria, že ak budú zdieľať fotografiu chorého dieťaťa v niektorom z miestnych albumov, tak dieťaťu zachránia život. Ide o rovnaké fotografie, aké sú vo veľkom zneužívané aj u nás. Fotografia dieťaťa s nádormi je stará 6 rokov, dieťa operáciu neprežilo už pred 6 rokmi a dnes aj napriek tomu vychádzajú zvrátené podvodné zbierky, ktoré sa snažia nabaliť a oklamať ľudí, aby pomáhali, klikali a zdieľali. Naozaj tým pomôžu, avšak jedine administrátorovi týchto stránok.

Treba si uvedomiť, že dnes má každý jeden klik svoju cenu. Byť členom nejakej skupiny, podporovať facebook stránku a lajkovať príspevky danej stránky, to všetko prináša určitý zisk. Či už zisk virality, alebo priamy zisk, ktorý je tak či tak skôr či neskôr odvodený aj od prvého zisku a teda od virality. Stránky, ktoré takýmto podvodom vylákajú od ľudí ich akciu (klik, komentár, zdieľanie) získavajú a nie málo. Odporúčame konkrétne spomínané stránky nahlásiť ako podvod. Táto možnosť je facebookom sprístupnená na každej stránke pri hlavnej grafike na pravo. Žiaľ o ten v tomto prípade naozaj ide. Stránky neobsahujú oficiálne materiály, chýba im kontakt, odvolanie sa na oficiálne stránky, miesta, chýba oficiálny obsah, reálne odkazy a materiály. Jediný obsah je opakujúci sa fotomateriál získaný z vyhľadávania, kradnuté obrázky bez vyriešenej licencie, viacero podvodov a vyžadovaní akcie od ľudí.
Na problém nás upozornili Slováci, ktorým sa nepáči jednanie administrátora s ľuďmi.

Odporúčame vyvarovať sa stránkam: https://www.facebook.com/Official.Stephan