Slepý psík, zranený pitbull a iní zachránení psí bezdomovci

0
2221

Pitbull Troy, zachránený bezdomovecExistujú ľudia, ktorým nie je osud psíkov ľahostajný tak, ako na týchto videách. Prvé video zachytáva odchyt chorého a túlavého psíka s veľmi zanedbaným zdravím, ale aj srsťou, žijúceho medzi odpadkami. Návšteva u lekára potvrdila, že psík je celkom slepý. Lekárovi sa však podarilo obnoviť zrak aspoň na jednom oku. Dojímavé video zachytáva prierez novým životom psíka, presnejšie sučky, ktorá dostala meno Fiona. Po ťažko prežitom živote na ulici dokonca pokojne držal strihanie aj kúpeľ. Po zotavení sa jej ujali mladý pár Michelle a Chris.

Starší a zranený pitbull
Na druhom videu máte možnosť vidieť bežný príbeh odchytu túlavého psa. Z psíka, ktorému dali meno Troy, ide strach už na prvý pohľad. Môže za to plemeno, ktoré je mnohými na verejnosti ihneď radšej označené za bojové bez toho, aby dostalo šancu ukázať, či je hodné tohto pomenovania. Troy bol zranený, s vážnymi kožnými problémami, ktoré sa u týchto plemien môžu pri zanedbanej starostlivosti objaviť. Napriek predsudkom prebiehal jeho odchyt pokojne, dokonca psík pokojne zaspal na prednom sedadle hneď vedľa muža, ktorý ho dostal z ulice.

Trojnohý nedôverčivý havkáč
Smutný je tiež príbej trojnohého psíka, ktorého hlásili v okolí uzavretého areálu. Túlavý biely havkáč už na prvý pohľad vyzeral zúbožene, ale naučil sa žiť s chýbajúcou zadnou labkou. Pracovníkovi organizácie však nedôveroval, kvôli čomu musel muž použiť slučku. Bez zbytočného násilia a stresovania psíka sa aj tento príbeh skončil dobre. Keď dostal pocítiť, že mu naozaj nič nehrozí a pri ceste do záchrannej stanice sa mu ušlo miesto vedľa toho dobrého uja… prečo by vlastne príbeh nemohol skončiť šťastne?

Hoe For Paws
Organizácia z Los Angeles venujúca sa záchrane psíkov na ulici Hope For Paws, o ktorej sme už písali, sa prezentuje aj na Youtube svojim výnimočným prístupom, z ktorého by si určite mohli brať príklad mnohé odchytové služby. Odchytený psík nimi je totiž reálne zachránený. Každý má možnosť vidieť, kam po psíka šli a každý si môže spraviť predstavu o tom, čo všetko musel psík prežiť a čo ho čaká v rukách organizácie. Táto organizácia na to ide výborne. Dáva ľuďom jasné dôkazy o tom, ako funguje a ako prebieha odchyt psích tulákov. S takýmto výnimočným prístupom potom nemajú problém získať finančné dary od verejnosti, od ľudí, ktorí dokážu oceniť a vážiť si ich neobyčajný prístup. Všade inde problém s túlavými psami rieši puška, násilný odchyt bez šetrenia, alebo po ukrajinsky – rovno spáliť zaživa.

Organizácia má svoj profil na Youtube, kde má oveľa viac videí. Sledujte ich konkrétne na odkaze: youtube.com. Na ich stránkach nájdete ďaleko viac príbehov.