Skvelé účinky plávania na naše zdravie

0
1757

V zdravom tele, zdravý duch. Toto príslovie nás učí, aby sme nezaháľali a udržovali sa v dobrej fyzickej kondícií. Lepšie ako pravidelným športovaním to snáď ani nejde. Ideálnym tréningom sa môže stať plávanie. Je dokázané, že pravidelným plávaním v mori či bazéne sa organizmus udržuje fit po takmer všetkých stránkach. Toto cvičenie prispieva k zdravému chodu množstva orgánov, formuje svaly, ktoré držia opornú sústavu na správnom mieste a v neposlednom rade rysuje krásnu postavu.

Súkromný domáci bazén pre každého

Plávanie je dokonalý šport najmä pre tých, ktorí sa vo vode cítia ako rybičky. Ale čo keď naň nie je nikdy čas? Preplnené bazény na plavárni či letmé sušenie vlasov s následným nekonečným presunom električkou v treskúcej zime a prievane. To nie je najlepšie lákadlo. Ani zdraviu prospešné. Koľkokrát sa už stalo, že z narýchlo nedosušených vlasov ste prechladli alebo si zo spoločného bazénu doniesli nejaký iný problém. Jednoduchým riešením by sa mohol stať vlastný bazén. Zo širokej ponuky záhradných bazénov rôznej veľkosti a vybavenia si môžete vybrať taký, ktorý najviac bude vyhovovať vašim požiadavkám. Domáci bazén ponúka mnohé nesporné výhody. Kúpete sa vo vlastnom bazéne hoc aj každý deň, bez zbytočných presunov či poplatkov za preplnené verejné bazény. Vy sami si zvolíte ten pravý tréningový plán na udržanie fyzickej kondície. Denne tak môžete posilňovať činnosť srdca, zvyšovať pľúcnu kapacitu či uvoľniť stuhnuté svalstvo.

Chytanie vitamínu D v záhradnom bazéne

Vlasný bazén ponúka pohodlie, o akom snívate. Môžete ho umiestniť do vnútra domu a kúpať sa po celý rok, alebo si zaobstarať parádny záhradný bazén. Najmä počas teplých letných dní sú bazény v záhrade na nezaplatenie. Plávanie vo vlastnom bazéne na slniečku je prospešné nielen pre mnohé orgány z hľadiska fyzickej námahy, ale aj pre dostatočný prísun vitamínu D. Už 20 minút chytania bronzu pod lúčmi slnka dodá potrebnú dennú dávku tohto vitamínu, ktorý je základným stavebným kameňom pre zdravé kosti. Najmä u detí vo vývojových štádiách je prísun Déčka nevyhnutnosťou. Preto ho plávaním v záhradnom bazéne môžu v zápale šantenia získať, a ani o tom nebudú tušiť. Rovnako ako kosti, tak i zdravá pokožka potrebuje slniečko. No keď páli už moc, nič nenahradí tú slastnú chvíľu dokonalého schladenia v sviežom bazéne.

Neváhajte teda ani chvíľu a zaobstarajte si krásny bazén. Bude ho milovať celá rodina. Udržíte ju tak vo fyzickej kondícií činnosťou, ktorá bude všetkých baviť.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ