Šialenstvo a zvrátenosti na Pokeci: začiatok nového seriálu

1
4204

Vážení čitatelia, pripravujeme pre vás nový seriál o hrozbách, šialenstvách a podvodníkoch na zoznamovacích službách, ako je napríklad na Slovensku najúspešnejší Poker. Celý seriál neútočí a ani nechce poškodzovať spomínanú službu, ani poskytovateľa služby. Má však za úlohu upozorniť na zvláštne praktiky a spôsoby, akým niektorí užívatelia fungujú a taktiež má poskytovať rady, ako tieto prípady odhaľovať, ako im predchádzať a čomu sa vyvarovať. Vzhľadom na rôzne fakty, ktoré sa nám do redakcie dostali, osobne sme zažili, alebo sú vecou, ktorá sa týkala blízkych, bolo možné pripraviť miestami až šokujúci materiál. Nepôjdeme proti Pokecu, ale proti jednaniu konkrétnych druhov ľudí, mužov vydávajúcich sa za ženy a podobne. Nekritizujeme Pokec ako službu, ale ľudí na tejto službe a ich jednanie.

Prečo a odkiaľ…
Nie je potrebné chodiť okolo horúcej kaše a ani sme neobjavili Ameriku. Zoznamka a chat, alebo ak chcete pokec, najväčšia takáto služba u nás, je miestom, kde sa stretáva množstvo ľudí, rôznych vekov, záujmov, bydliska a hlavne množstvo ľudí s rôznymi dôvodmi, prečo na toto miesto zavítajú. Vzhľadom na bohaté skúsenosti každého stáleho návštevníka stránok rovno upozorňujem, že medzi častých návštevníkov nepatrím. Avšak ako mnohí, i ja mám svoj účet končiaci @azet.sk, a viacero priateľov, čo tam svoj účet má ho aj dnes používa. Pripočítajte si niekoľko legálnych spôsobov ako získať konkrétne informácie a nie len jeden účet na pokeci. Dlhodobý výskum a sondovanie do útrob diania na pokeci dokázal znechutiť nie len mňa, ale aj mnohých, čo sa k materiálom dostali. Naša externá redaktorka dokonca získala aj množstvo materiálov, ktoré nie len že prekračujú zákon, ale ide dokonca o veľmi vážne veci hodné spoločenského odúsenia. Celá naša snaha upozorniť na to, čo sa deje na Pokeci sa tak objaví v pravidelných článkoch na tomto mieste už v najbližších dňoch. Veríme, že sa potom nad dôverou v takéto služby zamyslia najmä mladí a rodičia tých, ktorých sa to týka.

Hľadáme aj vaše príbehy
Keďže ľudí, ktorí zažili niečo nedôstojné a nechutné, obťažovanie alebo vyhrážanie sa na pokeci, facebooku alebo iných službách, je neustále veľké množstvo, budeme radi, ak nás budete kontaktovať so svojim príbehom aj vy. Zažili ste obťažovanie, prejavy pedofílie, urážky alebo ste sa stali obeťou nejakého podvodu? Napíšte nám. Snažíme sa totiž upozorniť na časté problémy, spomenúť rozpoznávacie znaky a varovať. Na záver pripojíme aj dôvod, prečo toto celé vzniklo….

Doteraz vyšlo:

  1. Diel 1: zrelé ženy ako terč
  2. Diel 2: mladé ženy ako terč

Comments are closed.