Šialenstvo a zvrátenosti na Pokeci. Diel 2: mladé ženy ako terč

0
10004

Diel 1. v našom seriáli hrozieb a zvráteností na Pokeci priblížil svet zrelých žien na známej zoznamovacej a chatovacej službe. Zámerne sú tieto vekové hranice oddelené, pretože ženy od 18 rokov do 30, prípadne aj do 35 rokov tvoria samostatnú časť užívateliek tejto služby. Napriek tomu, že je tu vysoká podobnosť s tým, čo ste si mohli prečítať v predošlom článku, existuje niekoľko odchýlok, ktoré tak tvoria námet pre ďalší článok približujúci realitu za bránami Pokecu, ku ktorej sa verejnosť nedostáva, alebo dostane, no nepokladá za dôležité o tom hovoriť.

Profil mladej dievčiny, ktorá je stále online
Profil mladého dievčaťa, ktoré miestami prejavuje známky infantilnosti, má lákavú fotografiu, dokonca sa nebojí do profilu napísať viacero údajov o sebe a o svojej zdanlivej dostupnosti, môžeme považovať za typický profil, ktorý láka pozornosť rôznych ponúk. Aby takýto profil nalákal chlípne odkazy, je dobré, aby užívateľ bol dlhší čas online. Tí, čo podobné ponuky posielajú totiž hľadajú medzi aktuálne pripojenými užívateľkami, aby mohli priamo komunikovať a nezdržiavali sa profilmi, na ktorých nikto celé mesiace nebol, alebo chodí len príležitostne. Práve tie účty, ktoré sú dlhšie online sú oslovované najčastejšie.

Pokec, špás za F.O. za odmenu

Obsah správ
Dievčatá dostávajú emaily a ponuky od rovnako starých chlapcov, starších chlapov aj starých chlapov. Čím je starší pisateľ správy, alebo to len uvádza profil, najčastejšie bez fotografie, tým je vyššia pravdepodobnosť, že prvá správa obsahuje niektorú z týchto troch.

  1. „Dáme sex za F.O.?“
  2. „Ahoj kráska, očarila si ma, nedáme stretko za odmenu?“
  3. „Som podnikateľ a splním ti aj tie želania o ktorých ešte nevieš“
  4. Čokoľvek iné a originálne ako napríklad: „Ahoj, mám veľa času, veľa peňazí, veľa fantázie, chýba mi však niekto ako ty. Nechcela by si sa stretnúť?“

Pokec, špás za F.O. za odmenu

Všetko ostatné sa točí okolo toho. Samozrejme, 70% správ bude nevinných pokusov o zoznámenie, nesmelé otázky a pokusy o aspoň nejakú komunikáciu. Ak počítame s 2 percentami spamu, požiadaviek na kliknutie či otázky netýkajúce sa ničoho častého a bežného, zostane nám 28% emailov, kde sa snaží akýkoľvek chlap o nadviazanie komunikácie, alebo rovno píše o sex. Niektoré správy sa nemusia dievčatám páčiť. Existujú prípady, kedy starší muž rovno pošle po krátkom rozhovore dievčine heslo k albumu, na ktorom má niekoľko odhalených fotografií. Zaheslované albumy sú kapitolou samou o sebe, keďže obsahujú neuveriteľné množstvo skrytých nahých fotografií. Toto je však námetom pripraveného článku dielu 6. To, že slečna dostane takéto heslo je väčšinou len bezvýznamnou informáciou, s ktorou sa podelí s nejakou kamoškou, ale po čase i tak heslo zanikne, pretože ho daný človek zmení. Mladé dievčatá bývajú takýmto jednoduchým spôsobom často terčom podivnej úchylky, kedy ich osloví neznámy muž a ponúkne im heslo, aby si pozreli fotografie, muža nejakým zvláštnym spôsobom uspokojuje pocit, že si jeho fotografie dievča obzerá, respektíve len vstúpila do albumu. S takýmto prípadom sa stretli dve dievčatá vo veku 19 a 24 rokov zo západného Slovenska. Jedna z nich dokonca viac krát, pričom priznáva, že pred facebookom bola aj dlhšie online prihlásená, dnes skôr kvôli emailu.

Pokec, špás za F.O. za odmenu

Prečo to robia?
Mužov láka zvrhlé dobrodružstvo, dostupné mäsko. Akoby niektorí muži trpeli predstavou, že každé mladé dievča potrebuje peniaze a je ľahko dostupné… akoby malo každé dievča svoju cenu, len ju je potrebné nájsť. Spôsoby, akými takýto muži fungujú, sú rôzne. Vo veľkej väčšine prípadov ide o náhodné účty, vytvorené v minulosti, ale nie veľmi používané, aby nevyvolali dojem úplného nováčika. Bez fotografie, prípadne s fotografiou získanou niekde na inej zoznamovacej službe, alebo aj so svojou fotografiou, ak má muž pocit, že sa nemusí ničoho báť a ide na to „rozumne“.

Pokec, špás za F.O. za odmenu

Heslo aj bez vyžiadania
Ženy v mladom veku majú pomerne rýchlu cestu do albumov s heslami. Stačí ak sa mladá žena túlaq a zastane v miestnosti HESIELKA, hneď jej do RP prichádzajú správy od mužov, niekedy rovno posielajú heslá pre vstup do súkromného fotoalbumu. Naozaj je zvláštne, že niektorí muži svoje heslo odovzdajú žene hneď v prvom oslovení a ak si žena myslí, že heslo je len vstupenkou do albumu s fotografiami z dovolenky, je na omyle. Vták z jednej aj druhej strany, prípadne aj z tej strany, z ktorej ho bežne odfotografovať nemožno. Ďakujeme M.S. za zaslanie fotografie, no museli sme ju vyretušovať, čiže nakoniec z nej nezostalo nič.

Heslo fotoalbum pokec
Pokiaľ ste pekná žena s dlhotrvajúcim členstvom a priateľmi, heslá mužov, ktorých zrejme teší, ak si ich niekto obzrie, sa vám budú len hrnúť.

Klamú všetci
Iná kategória sú neuveriteľní klamári rôzneho veku a zázemia, ktorí bez toho, aby priamo písali ponuky na sex, sa snažia dievča zbaliť, zlákať na rande a klamstvami, rôznymi historkami. Klamú takmer vo všetkom a zistíte to pomerne jednoduchými trikmi, o ktorých ešte budeme písať. Otázna je však miera, do akej tieto klamstvá a kto praktizuje. Azda neexistuje prípad úplne úprimnej a úplne pravdivej komunikácie neznámeho muža so ženou na pokeci… ak áno, radi by sme ho spoznali. Klamárov je totiž neuveriteľne veľa. Klamú ženy aj muži, bez rozdielu. Klamú o sebe, o tom čo robia, prečo píšu, klamú o adresátovi, skrátka o všetkom. Na jednej strane je dobré chrániť si svoje súkromie a nedať všetko o sebe hneď najavo. Na druhej strane je zas problém, keď sa do klamstvá začne človek zamotávať a už sám nevie, čo práve tomuto človeku povedal, čo všetko sľúbil, koľko to má vlastne sestier a bratov? Kde som to vlastne vyrastal? Čo som jej písal, že je tiež moja najobľúbenejšia skladba? Všetky tieto informácie potom hľadá v histórií, alebo géniovia s pamäťou si stačia s vlastnou hlavou.

Ako to robia?
Sledujú váš profil, vašu činnosť. Pokiaľ sa bavíte na skle verejne a viditeľne o tom, že si niekoľko hľadáte a máte to aj v profile, zároveň si pridávate infantilné obrázky s jednoduchou grafikou o tom, že vám niekto chýba, potrebujete peniaze, snažíte sa predať obličku, alebo len píšete, že chcete zažiť niečo nové… vašu neskrytú komunikáciu sledujú aj iní. Dokonca aj takí, o ktorých neviete a nechcete, aby práve takí čudáci o vás niečo vedeli.

Pokec, špás za F.O. za odmenu

Základ najčastejších prípadov je byť online a niekde viditeľne písať. U nich je ako taká záruka, že adresát bude reagovať ak odosielateľ niečo napíše. Prípadne ak nebude reagovať, bude vec ignorovať. Muži, ktorí oslovujú dievča s ponukou na sex nikdy neoslovujú len jediné jedno. Jeho snaha by nemala zmysel, ale oslovuje väčšie množstvo dievčat. Poznať to najmä na rýchlosti jeho odozvy. Pokiaľ je neúspešný a úspešný len s vami, podľa prvého vyjadrovania sa pokúsi analyzovať či sa mu oplatí zdržiavať sa s vami, alebo sa má ďalej usilovať o ďalšiu korisť.

POZOR: Žiaľ v tejto skupine je aj mnoho dievčat pod 18 rokov, ktoré len zámerne vek neuvedú, alebo ho uvedú zámerne vyšší, aby tak nemuseli podliehať niektorým obmedzeniam a podozreniam, keďže nie vždy dôverujú „veľkému bratovi“. Častý prípad medzi mladými. Aj takéto dievčatá (koniec koncov dievčatá všetkých vekových kategórií) dostávajú správy so sexuálnou tématikou, alebo heslá do albumov s nahým rozkrokom.

V každom prípade však netreba zabúdať na možnosť nahlásenia takéhoto správania, ktorá je v každej RP správe hneď pri fotografii. Pokiaľ vám takéto správy chodia, nahláste to. Administrátori na Pokeci si tak budú môcť spraviť poriadok a posúdiť daného človeka aj podľa viacerých iných nahlásení. Neobjavili sme Ameriku a s odhalením prichádzame podstatne neskoro, v ére facebooku, čo si uvedomujeme, no snažíme sa dostať k viacerým problémom postupne.