Protestný pochod proti pripravovanému zákonu o držaní psov v utorok o 16:00

0
1585

Občianska iniciatíva - Jeden MeterProtestný pochod proti pripravovanej novele zákona o držaní psov, ktorý by mal výrazne obmedziť chov určitých plemien, je naplánovaný na utorok 6. novembra o 16:00 hodine pred parlamentom, pričom sa má celý pochod ďalej presunúť na Hviezdoslavovo námestie.

Mobilizácia najmä na facebooku
O pripravovanom pochode informovalo aj niekoľko médií a rádií. Hlavná mobilizácia je však na Facebooku. Len pred pár dňami došlo k opätovnej zmene zákona, ktorá má znížiť počet psov, ktorých chov sa má sprísniť. Neustále sa dejú v návrhu zákona zmeny, ktoré však stále nemajú ani hlavu a ani pätu. Napriek miernemu zmierneniu zákona (zatiaľ aspoň v jeho poslednej aktualizácií) sa stále stavia proti konkrétnym chovateľom. Ľudia vo svojom zámere sa zúčastniť pochodu nepoľavujú.

„OZ Pes v núdzi sa spolu s iniciatívou Jeden meter a podporou organizácii ako MAJME SRDCE a dalších rozhodlo uskutočniť pochod, ktorý sa bude konať v Bratislave dňa 06.11.2012, začne o 16:00 na Zámockej ulici pred budovou NRSR. Pochod sa bude ťiahnuť celým Starým Mestom a skončí sa na Hviezdoslavovom námesti,kde vyvrcholí koncertom interpretov a vyhodnotením prečo sme sa zišli. Nad pochodom prevezme záštitu aj starostka Starého mesta Táňa Rosová.

Môžete sa tešiť na moderátorov Rádia Europy2 Michala Saba a Matúša Krnčoka a umelcov ako Majk Spirit špeciálane aj s celou H16, Zdenka Predna, DNA s kapelou a Suverena.

Naším poslaním a cieľom je odborne, profesionálne a srdcom zastupovať všetkých „psíčkarov“, ktorým návrh nie je ľahostajný a dôrazne s ním nesúhlasia.
viac info o novele nájdete na www.jedenmeter.sk“

Facebook stránky s konkrétnou udalosťou: https://www.facebook.com/events/122128224606911/

Pochod oficiálne len v Bratislave, no ľudia budú cestovať aj z ďaleka
Pochod sa zorganizoval len v Bratislave, no záujem o vlastné pochody zaznel aj v iných mestách. Vzhľadom k problémom s organizáciou tak zväčša záujemcovia o vyjadrenie nesúhlasu s novým zákonom zvažujú osobnú návštevu hlavného mesta. Azda ani neprekvapí, že sa momentálne ľudia z Ružomberka pýtajú na spolucestujúcich. Dokonca pán z Považskej Bystrice ponúka vo svojom aute voľné tri miesta, ak niekto plánuje taktiež ísť na pochod. Záujem majú aj z NZ, pritom mimo skupinu sa už pripravila posádka jedného auta v Senici, prídu aj chovatelia a milovníci psov z Trnavy a pôvodne plánovanú návštevu Bratislavy na štvrtok presunula aj Paťa zo Žiliny na utorok, aby mohla doraziť.