Vykradnuté auto bez násilia a za pár sekúnd. Hľadá sa odcudzený tablet a mobil

1
1310

Drzosť zlodejov nepozná medze a žiaľ aj modernizácia ich techník sa zdá byť neustále popredu, pričom už nie je ničím nevídané, keď používajú dômyselný systém na odomykanie zámok na dverách či trezoroch. Vedia využiť krátku chvíľu nepozornosti na zaparkovanom vozidle a za pár sekúnd vedia celkom zmeniť život svojej obeti. Tak sa aj stálo nášmu známemu 26. 10. 2012 v presnom čase 17:20 až 17:25 v Bratislave pri centre Bottova pred predajňou mäsiarstva Orbán. Ten mal vo firemnom vozidle KIA Carens tmavozelenej metalízy viacero cenných predmetov, poväčšine patriacich firme. Bez známok násilia zamknuté auto páchateľ hravo otvoril a hneď aj zatvoril tak, že ho bolo nutné znova otvoriť. Avšak chýbali veci.

Polícia nemôže konať
Známy nemohol podať trestné oznámenie hneď v piatok z dôvodu, že polícia má vypnutý systém. Zhodou okolností mal v aute zapnutú kameru, spomenul, že polícia o záznam neprejavila záujem. Napriek tomu držíme poškodenému palce v tom, aby sa mu pošťastilo dopátrať k odcudzeným veciam. zároveň si dovoľujeme požiadať o pomoc aj našich čitateľov, ak by sa stretli s niektorou odcudzenou vecou, alebo v daný okamih v daný deň a čas na mieste boli, aby informáciu zdelili na linke polície, alebo aj do komentárov. Informácie vedúce k dolapeniu páchateľa a akúkoľvek obnovu vecí môžu byť odmenené.

Čo sa deje po týždni?
Tento článok nie je vydávaný ihneď ale až dnes, keď je vo veci posun. Avšak len do tej miery, že vec je na polícií a polícia poškodenému oznámila, že vystopovanie telefónu nie je možné. Aj napriek tomu, že to možné je (aj keď priznávame, niekedy len ak ide o významnú osobu), v dnešnej modernej dobe, v dobe vyspelých technológií, kedy vie IMEI vystopovať aj dobrý hacker, to skrátka u polície nejde. Alebo to naša polícia naozaj nevie. V každom prípade by sme i touto cestou radi poprosili o spoluprácu verejnosť pri hľadaní odcudzených predmetov:

Tablet Samsung Galaxy 10,1 GT -P7500, 16GB
Číslo na krabici: *358534/04/818009/1*
SIM-karta v tablete bola 0908 711 854

Mobilný telefón Sony Ericsson Xperia active St17i čierno oranžovej farby
sériové číslo 3585 1004 – 085823-1

1 komentár

  1. Podezření asi padá na autoservis, nebo prodejce = náhradní klíče, nebo ovladač autoalarmu. Případně kde jsou uloženy rezervní klíče s ovladačem ve firmě???

ZANECHAŤ ODPOVEĎ