Prípad masového vraha Charlesa Mansona znova otvoria

0
1615

Vyčíňanie skupiny vyznávajúcej Satana v blízkosti Charlesa Mansona je dobre známe najmä veľkej medializácii v roku 1969, kedy sa odohralo najväčšie vyčíňanie a nezmyselné vraždenie skôr pre psychickú narušenosť, ako vykonávanie obiet Satanovi. Prípad je výrazne medializovaný dodnes v rôznych magazínoch a médiách. Samotný vodca skupiny totiž stále žije.

Charles Manson využil svoj vplyv na ľudí, ktorých ovplyvnil na toľko, že v mene Satana, ktorého bol sluhom, či dokonca jeho prevtelením, týrala a zabíjala skupina okolo neho ľudí. Náhodne vytipovaných, ale aj plánovane. Medzi obeťami bola aj tehotná herečka Sharon Tate, ktorá bola vtedy manželkou režiséra Romana Polanskeho. Ich vyčíňanie v Hollywood Hills nebolo však v žiadnom prípade ani prvé, a ani posledné, no najznámejšie. Manson, vlastným priezviskom Watson, bol zatknutý až v roku 1970 v kalifornskom Death Valley. Dnes 77 ročný muž, ktorý strávil väčšinu života vo väzení, je stále zahalený tajomstvami a nejasným zmyslom celého jeho konania.

Znovuotvorenie prípadu
Teraz má však byť zvrat, pretože losangelské úrady chcú odtajniť všetky nahrávky a záznamy, ktoré boli s Charlesom a jeho právnikom vyhotovené. Viaceré z nich totiž sú utajené, a nemohli preto byť použité v súdnom procese. Zástupcovia súdov sa však vyjadrili, že rodiny obetí a aj tých, ktorí boli zavraždení, no nebola preukázaná vina Charlesovej skupiny, by mali byť konečne informovaní o tom, kto je zodpovedný za smrť ich blízkych. Je totiž celkom možné, že v utajených záznamoch z rozhovorov so svojim právnikom Charles priznal vinu aj na ďalších vraždách, ktoré mu súd v čase obžaloby na doživotie nedokázal, alebo sa im vyhla obžaloba, či dôkazy. Keďže Manson pobýval, alebo bol vo vyšetrovaní v niekoľkých štátoch na západe a na juhu USA, tiež celkové spisy k znovu-otvorenému prípadu budú prichádzať z viacerých miest a kompletizovať sa nejaký čas.

Informácie priniesli viaceré médiá, aj zahraničné televízie