Pri ďalšom pohovore si tieto veci radšej nechajte pre seba

0
2436

Stačí si nedávať pozor na jazyk a vaše šance na nové zamestnanie sa môžu rapídne znížiť.

 

Pracovné pohovory sú náročné na psychiku. Pod tlakom je ľahké spraviť chyby, ktoré si človek ani neuvedomí. Dá sa im však vyhnúť. Okrem železných pravidiel ako je prísť slušne oblečený a nikdy nemeškať sa môžete inšpirovať aj týmito zbytočnými prešľapmi.

Netvrďte, že vaša najväčšia slabosť je perfekcionizmus

Otázka mierená na našu najslabšiu stránku dokáže poriadne vyviesť z miery. Na internete sa možno dočítate, aby ste za svoju slabú stránku označili niečo, čo ňou v skutočnosti nie je, ale personalisti také odpovede nepočujú radi. Povedzte im radšej o vašej skutočnej slabosti a o tom, ako sa s ňou snažíte vysporiadavať.

Neohovárajte svojho súčasného šéfa

Možno ste v práci frustrovaný alebo nevychádzate s vedením, ale na pohovore by ste sa mali správať ako pravý diplomat. Ak vám predsa len nejaká poznámka ujde, snažte sa to zakamuflovať niečím pozitívnym o svojej súčasnej pozícii.

Nehovorte, že toto je váš jediný pohovor

Buďte úprimný. V súčasnosti ide málokto len na jediný pohovor v presvedčení, že toto je jeho práca snov. Na potenciálneho zamestnávateľa to dokonca môže pôsobiť lenivo. Vysvetlite, že si nechávate otvorené možnosti a chcete sa rozhodnúť čo najlepšie, preto idete na viacero pohovorov.

Nepýtajte sa na dovolenku

Reč na to príde, ale nezačínajte s tým vy. Nechcete predsa pôsobiť ako niekto, kto ešte ani nenastúpil do práce a už uvažuje, ako z nej čo najskôr vypadnúť.

Čítajte tiež:

10 tipov, ako úspešne zvládnuť pracovný pohovor

Zväčšite si záhradu pomocou zrkadiel

Čo sa stane ak úplne vyradíme cvičenie zo svojho života


Zdroj:https://www.independent.co.uk/life-style/job-interview-ruin-chances-mistake-career-application-new-employer-a8281691.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ