Pozor: systému Badoo heslo do emailu neposkytujte

3
3388

Pred niekoľkými mesiacmi sme si predstavili systém Badoo, ktorý je neuveriteľne drzý a absurdne sa doslova vyhráža spamom svojim potenciálnym obetiam. Hoci nejde o systém, ktorý by nás ohrozoval poškodením, či inou ujmou dát na počítači, škodí výrazne a inak. Už sme si v poslednom článku o spamovacom Badoo, ktorý sa akoby len hral na zoznamku, povedali niečo o jeho nekalých praktikách a popísal som, čo Badoo dokáže spôsobiť. Dnes mi však nedá upozorniť na jednu veľmi závažnú vec, chybu, ktorej sa dopustilo už niekoľko tisíc ľudí. Čítajte pozorne!

Heslo do vášho emailu nedávajte nikdy nikomu
Je pravdou, že systém Facebook si pred časom mohol vyžiadať od vás email a on za vás prehľadal celú schránku, či by sa tam nenašiel niekto, čo ešte na Facebooku nie je. Zrejme v podobné niečo verili aj ľudia, ktorí sa nechali oklamať systémom Badoo. Pokiaľ totiž do Badoo zadáte svoj email a heslo doň, Badoo sa nezachová ako Facebook a nezobrazí Vám adresy na ktoré by mohol poslať pozvánku, ale skopíruje si absolútne všetky vaše emaily, adresátov, pracovné emaily, rodinu, ľudí aj (ne)ľudí, firmy aj (ne)firmy. Odtiaľto Badoo získa všetky tie adresy, na ktoré posiela svoj spam zámerne fingovaný tak, aby to vyzeralo reálne a pravdivo. Zámerne píše, že vám priateľ Jozef poslal správu, aby vás nalákal na zriadený účet. Badoo si absolútne drzo a absurdne vyhrabe všetky emaily a spraví z nich databázu, ktorú ďalej bude spamovať. Toto je aj cesta, pomocou ktorej sa môže Badoo spam dostať aj na firemné emaily a na rôzne služby, ktoré len emaily svojim zákazníkom odosielajú.

Badoo v žiadnom prípade neverte
Osobne by som celému spamovaciemu nástroju Badoo neveril ani polovicu slova. Už v minulom článku ste sa mohli presvedčiť, že mu je nemožné veriť aj tie farebné kruhy v logu. Neexistujú u tohto systému žiadne záruky a už vôbec nie záruky, že vaše heslo bolo použité len vtedy v ten jediný raz. Takže svoje heslo si výhradne nechávajte pre seba, a nikdy ho neposkytujte do žiadnej služby na oskenovanie emailových adries. vaši priatelia by sa vám mohli poďakovať aj inak, ako len slovne.

3 KOMENTÁRE

  1. Zdravim,
    pred nedavnom som zadal svoje meno do googla. Celkom ma prekvapilo, ze ako prvy odkaz bol badoo. Nepamatam si, zeby som sa prihlasoval alebo registroval. Z nejakeho neznemeho dovodu tam mam dokonca aj aktivitu (prihlaseny pred tyzdnom) a moju fotku z FB konta. Ake mam moznosti ked to chcem zrusit? OD badoo mi prisiel iba jediny e-mail, prihlasovacie udaje neviem.

  2. Dobrý deň, k dňu 1.1.2012 prešiel web pod nové vedenie. Články hlavného účtu sa presunuli pod meno hlavného admina – Tomáš. Ako však článok sledujem, hoci ide o pôvodný článok, stotožňujem sa s ním. Sám som bol obeťou spamu zo strany Badoo, skladbou textu zavádzal a neprestalo to, kým ma v podstate vydieraním neprinútil sa prihlásiť, vyžiadať si heslo do účtu, ktorý som ani nezakladal a nestopol. V podstate ma prekvapuje, že niekto vytvorí pre mňa na môj email, bez môjho súhlasu a vôbec chuti byť súčasťou Badoo, nejaký účet niekde a ešte kladie podmienky.
    Pokiaľ chcete kontaktovať redakciu: celkom hore je odkaz: http://zaujimavosti.net/redakcia/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ