Pozor na „fejk“ kampane lákajúce na feromóny a balenie žien

0
3304

Slovenské portály naďalej zobrazujú veľký počet reklám podozrivých predajcov rôznych pofidérnych prípravkov. Falošné magazíny, ktoré sú cieľovým miestom po kliknutí na rôzne ladené bannery, využívajú skopírované fotografie, narafičené stránky a sfalšované komentáre, ktoré ani v podnapitom stave nemožno považovať za zmysluplné a skutočné. Pokladáme za veľmi dôležité upozorniť na presne rovnaký spôsob zavádzania a podvádzania verejnosti. Opäť rovnaký systém avšak tentoraz namierený na mužov. Reklamy im ponúkajú úspech u žien pomocou feromónov, ktoré im zaručia mnoho žien, mnoho sexuálnych zážitkov a skrátka mnoho známostí za mesiac. Zúfalých mužov a samotárov by to dokonca mohlo osloviť. Najmä ak čisto voči nim nikdy nebola namierená žiadna pochybná akcia.

Feromony podvod

„Sexuológovia zdesení rýchlosťou pôsobenia nových feromónov pre mužov“

Po kliknutí na banner sa návštevník internetu dostáva na falošný magazín. V žiadnom prípade nejde o médium o ktorého dojem sa tieto stránky snažia. Akýkoľvek odkaz totiž z falošného magazínu vedie na zakúpenie prípravku. Vo falošnom článku sa spomínajú „sexuológovia z Bratislavy“. Oslovili sme dvoch, ktorí nemajú ani poňatia o čo ide. Feromóny v takejto forme poznajú, jeden z nich ich účinok spochybňuje. Nikdy však neprišli do styku práve s týmto produktom, predajcom a tým, že by sa vôbec bratislavskí sexuológovia mali niečomu čudovať a byť „hrození“. V podstate na ich vyjadrenie čakal aj tento článok s vydaním. (Dobre čítajte a bavte sa na pravopise a logike textov)

Podvod feromóny prípravok sprej

Komentáre sú opäť fingované
Komentáre pod článkami často berieme ako určitý druh potvrdenia, alebo vyvrátenia toho, čo je v článku. Najmä články na Novom čase schytávajú poriadnu nakladačku a správcovia si neodvážia komentáre veľmi upravovať, ak nie sú vulgárne a proti pravidlám. To, čo však uvidíte na týchto stránkach, nie sú komentáre. Sprostosti popísané pod rôznymi menami sú totiž šialeným prekladom niečoho zrejme pôvodne v angličtine, alebo inom jazyku. Vaše komentáre nikto nikdy nepridá, pretože takto to nefunguje. To, čo sa zobrazuje a vyvoláva dojem komentárov, sa posúva každým dňom tak, aby vždy ukazovalo zdanlivo čerstvé príspevky. Zarážajúco pôsobí komentár od fingovaného užívateľa „antón“. Jeho narafičený príspevok, ktorý sa snaží oklamať ľudí, že jeho vzťah napravili feromóny, má problém hlavne v tom, o čom vlastne píše. Niekoľko slov, ale najmä časť „Vydusil som z neho“ čím fingovaný komentár potvrdzuje, že nemá o slovenčine ani poňatia, ak ide o gaya s gayom. Feromóny pritom pôsobia na ženy.

Sebastián Popelársky – špecialista v odbore sexuológie a psychológie
Počuli ste niekedy o Sebastiánovi Popelárskom, ktorý má byť v Bratislave úspešným sexuológom s 15 ročnou praxou s vlastným kabinetom (to je pre Boha čo?)? My nie, nepočul o ňom ani Google, ale lekárska komora, nepočuli o nej ani lekári v Bratislave a oslovení sexuológovia. Otázka však je len symbolická, pretože Sebastián Popelársky je meno vymyslené, identita vytvorená za účelom zavádzania a vyvolania dojmu odbornej záštity celej tejto veci. V tejto chvíli však padá akákoľvek odbornosť v pozadí tohto internetového klamstva mámiaceho z ľudí podvodom* peniaze.

Podvod feromóny prípravok sprej

+ Pôvod fotografie
Fotografia pochádza z fotobanky Dreamstime.com, kde sa nachádza už len fotografia konkrétneho modela, pretože pôvodná bola niekým zakúpená zrejme v plnej licencii, kedy sa zamedzí jej ďalší predaj. Model sa nachádza na napríklad odkaze: http://es.dreamstime.com/imagen-de-archivo-hombre-de-negocios-pensativo-office-desk-image33888421

Mladíci, údajné referencie
Pravosť celého výmyslu sa snažia potvrdiť akési existencie mladých ľudí, ktorí s vymyslenými menami a príbehmi propagujú prípravok a potvrdzujú jeho reálne účinky. Opäť je nutné podťať tento fakt, pretože aj v tomto prípade ide o vážny problém a podvod*.

Podvod feromóny prípravok sprej

+ Pôvod fotografií
Róbert má údajne 29 rokov, hoci vyzerá na 18. Hovorí, že zbalil 5 dievčat a s tromi mal sex. Problém je, že Róbert neexistuje. Výmysel použil fotografiu z fotobanky Shutterstock z adresy: http://www.shutterstock.com/…1

Gustáv z Richnavy, ktorý taktiež píše o svojej skúsenosti…. ani ten neexistuje. Pôvod jeho fotografie je však presne neznámy. Nachádzame totiž buď falošné účty na Slovensku na rôznych stránkach, alebo zneužitie niektorej z nich. Fotografie nájdete napríklad tu:
http://skutocnysnem.sk/pouzivatel/peterkrivosudsky
http://pokec.azet.sk/rumburak16

Matej z Levíc, ktorý má mať 19 rokov a získal týmto prípravkom sebavedomie…. neexistuje. Fotografia môže patriť Nicholasovi Smithovi a pochádza minimálne zo stránok http://www.everlastingfootprint.com/about/tips

Peter z neznámeho mesta má 26 rokov a fotografiu s priateľkou, ktorú na takejto stránke nájdete by zavesil jedine v čase psychického narušenia. Zdravý rozum by to nespravil a na šťastie sa nič také ani nestalo. Peter neexistuje, pretože ide o fotografiu z fotobanky: http://www.fotolia.com/id/12141104

Čerešnička na záver: väčšina týchto fotografií a vytvorených identít so slovenskými menami sa odrazu objaví v Rumunsku s rumunskými menami, s rumunským textom a príbehom. Len fotografie zostávajú. „schimbdeocazii.com/sanatate/un-adevar-surprinzztor-despre-feromoni-zl“

Stránky vypnite a zažijete kapurkovú a psychologický útok
Kapurková, nie však v zmysle pohárika, ale prekvapenia na záver, na vás čaká pri snahe vypnúť tento web a utekať preč, čo najďalej. Až také jednoduché to nie je. Pri pokuse vypnúť stránky sa vám zobrazí hlásenie, že vám unikne vážna akcia a neoplatí sa odchádzať. Ak náhodou kliknete, že chcete vedieť viac, objaví sa odpočítavanie od troch minút, počas ktorých si musíte objednať túto vec za ešte „výhodnejšiu“ cenu. 3 minútový odpočet má psychologicky evokovať rýchle a neuvážené nakúpenie tohto prípravku hlavne u tých spotrebiteľov, ktorí chceli odísť nerozhodnutí a nepoznali pritom pôvod materiálov. Podvod* sa však ukrýva v tom, že ak si odkaz na konkrétnu podstránku znova napíšete a potvrdíte, odpočítavanie sa spustí znovu. Ide o jednoduchý script, ktorý nemá v žiadnom prípade žiaden účinok na výslednú sumu.

Podvod feromóny prípravok sprej

* Označenie podvod je v tomto článku použité na základe relevantných skutočností a reality, ktorá je zložená najmä z prvkov:
– falošné komentáre a zavádzanie ich obsahom, zmena ich dátumu a snaha o nalákanie ľudí na údajné skúsenosti ľudí
– falošný lekár, nikde neexistujúce meno odbornej záštity, ktorá neexistuje
– falošné príbehy ľudí (absolútne hocikto si môže napísať čo chce)
– falošný magazín
– falošné informácie a text
– nejasné presné obchodné podmienky a písomný kontakt
– pokusy o oklamanie návštevníka internetu v prípade záujmu odísť z týchto stránok. Zobrazia hlásenie o mimoriadnej akcii, ktoré disponuje odpočítavaním straty šance na „výhodnú cenu“.

Vystríhame pred podobnými stránkami a kampaňami. Za najväčší problém pokladáme fakt, že veľké portály poskytujú priestor aj neovereným subjektom.