Falošné dobierky na 39 EUR z falošnej firmy Alexpres

0
2540

Slovákov už niekoľko dní strašia záhadné dobierky na nemalú sumu 35 EUR, ktoré často prevezme rodina, či aj samotní adresáti s tým, že zrejme prišlo, čo čakali, alebo niečo, čo si nechal objednať niekto iný. Podvod, ktorý na Slovákoch skúša neznámy páchateľ už niekoľko dní, narazil na mnoho obetí, ktorí ani netušia, na čo im budú nekvalitné posteľné obliečky, ktoré v žiadnom prípade nemohli stáť 39 eur a v žiadnom prípade ich sami ani neobjednávali. Odporúčame informovať rodinu, ktorá by za bežných okolností vec za vás prevzala. Práve to zrejme podvodník využíva najčastejšie.

Falošná zásielka

Firma neexistuje
Pri pátraní po odosielateľovi by ste narazili na fingované stránky, ktoré uvádzajú sídlo v Bratislave. V skutočnosti je adresa a firma vymyslená. Ľudí tak okráda neznámy páchateľ, čo si vyžaduje konanie zo strany poškodených. Mimo to, náš čitateľ Michal už kontaktoval skutočný obchod Aliexpress.com o tom, že falošný Alexpres neznámej právnej formy zneužil a skopíroval ich logo, ktoré je ako ochranná známka zaregistrované na celom svete zámerne, aby predišlo takýmto podvodníkom. Na zásielke môže byť uvedený aj kontakt akéhosi distribučného skladu v Košiciach. Firma sa má volať Expres Kurier, ktorá však v obchodných registroch neexistuje. Zásielka sa v prípade nevyzdvihnutia vracia práve na túto adresu. Trochu zvláštne.

Problém je riešený niekoľko dní na:
HOAX.SK
KOMERCNE.EU
FACEBOOK.COM (foto)

Odporúčanie
Ak ste zásielku prevzali a neviete, kam ju vrátiť, ako poškodení sa môžete obrátiť na políciu a dúfať, že rovnakých ľudí so záujmom riešiť celú vec a nedarovať podvodníkovi nič, bude viac. Ak ste vec zachytili pri pokuse nič netušiacim kuriérom zásielku doručiť, upozornite doručovateľa, nech oznámi centrále, že ide o podvodný balíček. Najmä ak sedí odosielateľ označený ako „ALEXPRES“. Informujte svojich rodičov a deti, aby nepreberali neznáme zásielky nielen od tohto odosielateľa.

Upozornenie: vec považujeme za podvod z dôvodov, že používajú protizákonné označenie pod neexistujúcou firmou, zavádzajú uvádzaním adresy, ktorá neexistuje. Rozposielajú zásielky s premrštenou hodnotou a jednoduchým podvodom lákajú od ľudí peniaze. Z opodstatnených dôvodov vec znepokojuje mnoho ľudí. Ak by nešlo o podvod, dôvody na nepokoj nie sú v takej miere, ako v tomto prípade.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ