Poľsko vykročilo k zmene na čele s transsexuálnou poslankyňou

0
1144

Poľsko, domov bývalého pápeža, katolícka krajina známa konzervativizmom spravila ďalší krok ku zmene na ceste k otvorenej spoločnosti. Vo voľbách do parlamentu minulý mesiac vstúpila do politiky prvá transsexuálna poslankyňa vôbec. Meno odvážnej ženy je Anna Grodzka, 57 ročná bývalá podnikateľka, ktorá sa narodila ako muž. Zmenou pohlavia prešla len nedávno, v roku 2010.

Anna kandidovala za politické zoskupenie Hnutie na podporu Palikota (RPP). Strana je liberálne orientovaná a jej snahou je zmena Poľska v otvorenejšiu a prívetivejšiu krajinu k menšinám. Jej predstaviteľmi sú prevažne bohatí podnikatelia a mediálne známe osobnosti. Samotná Anna sa v Poľsku teší obrovskej popularite. Je odhodlaná tvrdo pracovať. Rada by prispela k uznaniu práv sexuálnych menšín v Poľsku.

Anna Grodzka však nie je priekopníčkou len v Poľsku. V súčasnosti je jedinou tanssexuálnou poslankyňou na svete. V minulosti sa však angažovali ešte dve a to Georgina Beyer na Novom Zélande a Vladimir Luxuria v Taliansku.
Nielen pripraveným, ale i odvážnym patrí svet. Klobúk dole Anna, držíme palce!