Cestovná kancelária Kartago tours a česká Exim tours pôjdu na burzu

0
1881

Do dvoch rokov a možno skôr sa má druhá najväčšia slovenská cestovná kancelária Kartago tours, a.s. a najväčšia česká cestovná kancelária Exim tours, a.s. spolu s poľskou Exim Tours a maďarským Kartago tours, plne transformovať na holdingovú firmu, ktorá vstúpi na pražskú burzu.
Tento krok má byť vylepšením hospodárenia inak v Európe roztrúsených firiem a taktiež by mohla priniesť zisk, keďže do predaja by šla menšia časť akcií. Tie by boli pritom vo voľnom predaji a zakúpiť by sme si ich mohli aj my, bežní ľudia. Zvláštnosťou je to všetko najmä preto, že stredná Európa nemá operátora v cestovnom ruchu, ktorý je na burze. Šlo by teda o ojedinelosť, no keďže je Exim tours, a.s. v Čechách jednotkou na trhu už viac ako len posledné 4 roky, niet sa čo diviť. Pred dvoma rokmi dokonca získali v jednom prestížnom a významnom rebríčku firiem a spoločností v Čechách aj prvé miesto v oblasti cestovného ruchu, čo len potvrdilo silu spoločnosti. Neustály rast spoločností tejto siete v Európe by mohol byť umocnený po vstupe na burzu.

O firmách
Česká Eximtours, a.s. vlastní slovenskú spoločnosť Kartago tours, ale aj ešte nespomínanú rumunskú Kartago tours, pričom sa plánuje expanzia aj na Balkán a neskôr aj na západný trh do Nemecka a Francúzska.
Sieť cestovných kancelárií má takmer výhradne len svoje produkty. Česká cestovka spolupracuje v rámci eurovíkendov sezónne s iným predajcom, inak má svoje lietadlá do hotelov dokonca vlastnej podporovanej značky Prima Life, ktoré nájdeme v Tunisku aj v Egypte. V tomto roku a momentálne tento týždeň slovenské Kartago tours, a.s. spustilo do predaja lyžiarske zájazdy, čím výrazne obohatilo ponuku predaja a do okrem exotických kútov ako Karibik, Dubaja, či Zanzibaru prináša aj ubytovanie v Alpách. Práve lyžovačky možno chýbali ako oblasť, v ktorej sa zatiaľ CK nerealizovala. Podľa názorov zamestnancov by mohli mať lyžovačky úspech, keďže sa akoby vypočuli čiastočne aj žiadosti spokojných zákazníkov. V priebehu mesiaca majú lyžovačky pribudnúť aj v ponuke maďarskej cestovnej kancelárie. Cenovo patrí sieť medzi najnižšie, čo majiteľ Ferid Nasr v nejednom rozhovore vysvetlil ako dôsledok toho, že si ako veľká sieť môže dovoliť nakúpiť vo veľkom počte v iných cenách ako v malom počte.

Zdroj: nemenovaný zdroj v Kartago tours, a.s.