Pokazené auto prerobil v púšti na motorku: Je to možné?

1
3747

V roku 1993 sa vtedy 43-ročný Emile Leray rozhodol, že sa vo svojom Citroëne 2CV prevezie z mesta Tan Ta cez Marockú púšť. Keď však zišiel z cesty, nabúral a zostal uväznený uprostred ničoho. Keď si uvedomil, že pešo by to do civilizácie nezvládol, začal pracovať na premene vraku svojho auta na motocykel.

auto na motorku
Zdroj

Mal dostatok zásob asi na 10 dní. S prácou začal na druhý deň ráno. Najskôr rozobral karosériu a plechy z nej použil ako prístrešok a ochranu pred púštnymi búrkami. Keďže mal pri sebe len tričko s krátkym rukávom, na ruky si ako ochranu proti slnku natiahol ponožky.

Zo zadného nárazníka si vytvoril primitívne sedadlo, skrátil šasi a motor s prevodovkou umiestnil do stredu vozidla. Prekvapujúca je však najmä samotná transmisia prerobeného 2CV. Zadné koleso poháňal pomocou trenia bubon a fyzikálne zákony umožnili Emilovi šoférovať motocykel len na spiatočke. Zdá sa takmer nereálne, aby niekto postavil motorku v strede púšte bez vŕtačky, opaľovacej lampy či zváracej techniky. Emile Leray to dokázal len s pomocou najzákladnejších nástrojov.  „Proste som sa prepol do módu o prežitie. Pešo to bolo ďaleko, tak som energiu presmeroval na motorku.“

Keď s prestavbou začal, čakal, že mu to potrvá tri dni. Napokon sa mu to podarilo až po dvanástich dňoch, keď mu zostávalo už len pol litra vody. Po dni jazdy natrafil na marockých policajtov, ktorí ho zobrali do najbližšej dediny a naparili mu poriadnu pokutu za to, že doklady od jeho auta nekorešpondovali s vozidlom, na ktorom ho zastavili.

Hoci sa Emilov príbeh objavil v 90-tych rokoch vo francúzskej televízii, dobrodruh svojmu boju o prežitie nerobil reklamu. Médiá sa oň začali zaujímať až nedávno, keď sa objavil na istej automobilovej stránke. Dnes 62 ročný Emil Leray si prerobenú motorku ponechal ako spomienku na svoje neuveriteľné vyviaznutie z púšte. Žije v severozápadnom Francúzsku.

Zdroj: thevintagenews.com

Comments are closed.