Podvodná súťaž falošného Apple na Facebooku klame tisíce

0
3247

Facebook vám v žiadnom prípade žiaden iPhone alebo iPad nedá a falošné súťaže s podmienkou niečo zdieľať už tobôž nie. Upozornili sme už niekoľko krát na podvodné praktiky na Facebooku od rôznych špekulantov, ktorí v záujme k sebe nalákať čo najviac ľudí klamú a zavádzajú falošnými súťažami. Súťaže, ktoré vďaka zdieľaniu a lajkovaniu príspevku s falošnou fotografiou, sú neustále online. A stále ide o rovnaký scenár – obrázok skopírovaný z internetu, potreba lajknuť stránku a zdieľať príspevok, aby sa mohli na rovnaký podvod nalákať aj ostatný. Tisíce a tisíce ľudí naletí na rovnaký podvod napriek tomu, že súťaž nemá jasný štatút, nemá podmienky, neuvádza sponzora a celé je to nechutný podvod.

ipad podvod apple

Skúšať to je hlúposť
Napriek našim varovaniam sa ľudia rozhodnú zdieľať. Stále existuje možnsoť, že sa môžeme mýliť. Bez toho, aby to vyznelo akokoľvek namyslene by sme radi upozornili, že sa nemýlime. Táto súťaž porušuje pravidlá samotného Facebooku, vytvára falošnú správu a podvodnú súťaž. Neskúšajte to, pretože to bude zbytočné. Zdieľaním sa vám podarí docieliť nakoniec len toľko, že pridáte seba ako číslo a možno ďalších priateľov ako čísla ďalšie. Čím vyššie číslo počtu fanúšikov stránky, tým vyššia cena, za ktorú ju môže špekulant predať. Biznis na Facebooku naberá čorazviac vyššie obrátky. Uvedomiť si to však nedokážu ľudia, ktorí s biznisom tohto druhu neprichádzajú do styku. Na vytvorenie tohto podvodu stačia 3 minúty. Stačí si stiahnuť fotografiu, presnejšie ukradnúť ju na nenápadných stránkach. Napríklad tu.

Apple nič nepodporuje
Kontaktovali sme spoločnosť Apple už v minulom prípade. Pražský Apple nám potvrdil, že spoločnosť Apple v žiadnom prípade nepodporuje a nijako nesponzoruje tieto súťaže, produkty neponúka a ani nesúhlasí s propagáciou ich výrobkov týmto spôsobom. Zároveň uviedli, že si žiaľ uvedomujú veľkú mieru zneužívania ich produktov podobnými podvodmi. Apple je totiž lákavou výhrou. Smutné však je, že v žiadnom prípade takto sprosto vytvorená súťaž nemôže fungovať.