Podvod a klamstvo: Pozor pred chudnutím pomocou prípravku z kávových zŕn

0
2572

Emailami sa šíri prevratná šanca zmeniť život. Dokonca nám pani, ktorá sa predstavuje ako lekárka Dr. Jana Horná, píše, aby sme neverili veľkým klamstvám na internete, lebo ona má zaručený spôsob ako schudnúť (Iróniou je, že ona sama posiela to najväčšie internetové klamstvo). V niekoľkých vetách nám nasľubuje vynikajúci výsledok len vďaka zázračnému prípravku z kávy. Tento email je pritom rozposielaný v tisícoch. Počet obetí, ktorí uveria a prípravok objednajú, môže byť pokojne vysoký. Ide pritom o rovnaký systém a zrejme rovnakého autora, ktorý predáva aj zázračné malinové prípravky na chudnutie s opäť kradnutými fotografiami z internetu. Dnes je to zázrak z kávy. Alebo presnejšie „zázrak“ vytvorený umelo a klamstvom.

Zelená káva a podvod chudnutie

Ide o podvod
Mená na ktoré sa odvoláva stránka v rôznych verziách a vždy na iné mená, neexistujú. Mená špecialistov taktiež neexistujú. Mená ľudí, ktorých fotografie sú na stránkach zneužité sú vymyslené, pretože v každej krajine sa konkrétna osoba volá inak. Slovenské mená nájdeme aj pri ľuďoch, kde neexistuje šanca, aby boli zo Slovenska, najmä pre cudziu prírodu a architektúru vo svojom okolí. Neexistuje kontakt na zodpovednú osobu, firmu, ktorá zastrešuje odosielanie a je zodpovedná za produkt. Nedá sa nikam napísať ani zatelefonovať. Len objednať brutálne drahé prípravky bez istého účinku. Poviete si, že toľko ľudí na fotografiách predsa musí znamenať nejakú záruku a predsa žiadna záruka pri chudnutí neexistuje. Už vôbec nie pri tomto konkrétnom. Veď presvedčte sa sami.

Čo iná krajina, to iné a klamlivé informácie
Podarilo sa nám nájsť stránky vo viacerých jazykoch, ktoré informujú o tom istom. Len mená odborníkov, čo potvrdzujú účinky sú iné, mená ľudí a „modeliek“ sú iné, rovnako ako ich príbehy s miernymi odlišnosťami. Na tejto podvodnej sieti tak musí spolupracovať väčší počet ľudí, alebo medzinárodná skupina. Text slovenskej verzie síce nie je práca prekladača, no i tak nejde o odborníka v slovenskom jazyku. Pozrite sa sami, ako šikovne môže vzniknúť podvod. Ba dokonca, a tu sa nám už naozaj pozastavuje všetok rozum, sa tieto stránky navzájom propagujú, čím samé odhaľujú svoj vlastný podvod. Všade sa totiž mení text tak, aby sa to hodilo pre danú krajinu. (Na obrázkoch nižšie majú ženy vždy iné mená)

Podvod chudnutie zelená káva

Podvod chudnutie zelená káva

Podvod chudnutie zelená káva

Pozrieť si tak môžete jazykové verzie ako:

http://zielona-kawa.com.pl/
http://greencoffee-beanextract.co.uk/
http://gruner-kaffee.com/
http://caffe-verde.com/
http://xn--zelen-kva-41ac.com/
http://rakaffe.net/
http://xn—-8sbnachyftk3e.com/
http://zold-kave.net/
http://prasinos-kafes.com a množstvo ďalšíéch webov s rôznymi menami.

Rovnakú slečnu používa aj maďarský Norbi Update, no jedna fotografia je odlišná a druhá z kopírovaných chýba. Existuje predpoklad, že všetky tieto miesta majú nakoniec fotografiu z miesta, kde sa nachádzajú spolu tri fotografie.

Upozornenie na ich časové ponuky:
Radi by sme upozornili aj na časovo obmedzenú ponuku, ktorú na svojich stránkach podvodníci radi využívajú. Ide o zobrazenie dnešného dátumu ako posledného dátumu, kedy je možné objednať tovar za „zvýhodnenú cenu“. V skutočnosti chcú docieliť neuvážený a rýchly nákup, aby ste stihli ešte túto akciu. Zobrazený dátum je však podvod, stránky načítavajú dátum z Vášho počítača takže pokojne môžete zmeniť na svojom počítači dátum na 1. 1. 2088 a rovnaký dátum sa objaví aj na podvodných stránkach ako dátum končiacej výhodnej ponuky na super výhodný nákup.

Buďte ostražití a neobjednávajte nič bez predošlom preverení skutočných skúseností skutočných ľudí mimo stránky takejto ponuky. Odporúčame podobné stránky nenavštevovať a prípravky na chudnutie vôbec nenakupovať bez reálnych skúseností priateľov a bez dôveryhodných zdrojov. Zároveň odporúčame informovať o týchto praktikách dôverčivých ľudí a zúfalých ľudí s nadváhou, ktorí by mohli  uvažovať nad riešením situácie s podobnými medikamentmi. Podvodom si v tomto prípade dovoľujeme nazvať zavádzanie a klamanie zákazníka. Neuvádzanie povinných náležitostí stránok, pokiaľ chcú na našom území niečo predávať. Ďalej reklamnú kampaň riešenú hromadným spamovaním ľudí, ako aj obsah stránok samotný.

Referencie: HOAX.SK