Podozrivá stránka Nidora a odhalenie tajomstva postavy Angeliny Jolie

1
3781

Všade kam sa slovenský používateľ internetu pozrie, vidí mohutnú reklamnú kampaň smerovanú na rôzne stránky s informáciami o Angeline Jolie. Na banneroch vidíme fotografie Angeliny v jej 17 až 28 rokov, čím naozaj môže človek získať pocit, že je tak krásna práve teraz vďaka konkrétnej chudnúcej procedúre, či dokonca zázračnému prípravku. Angelina má pritom geneticky chudú postavu a po posledných náročných rokoch pri toľkých deťoch je pochopiteľný aj súčasný stav jej až extrémne chudej postavy. Napriek tomu niekto cíti potrebu použiť ju ako tvár celej kampane. Mimo Angelinu Jolie do veci zapája aj Beyoncé a Jessicu Simpson. Tie zrejme ani netušia, že práve takéto fotografie sa objavujú na stránkach, kde vidíme niekoľko problémov. Záver si žiaľ musí urobiť každý záujemca o zázračný prípravok sám.

Lekári sú ohromení chudnutie Angelina Jolie

„…a opäť sú lekári ohromení…“

Cieľové webstránky sú zlý vtip
Aký lekári? Stále nepoznáme mená lekárov, ktorí majú byť ohromení. Zdravý rozum by skôr očakával, že lekári budú vystrašení a nie ohromení. Logika a hlúposť v tvrdení nadpisu článku už však nie je vysvetlená a konkretizovaná v článku samotnom. Stránky, kam sa dostanete po kliknutí na spomínané bannery, sú zlým vtipom. Presné kópie a forma, ako pri podvodných prípravkoch známych ako zelená káva, malinový ketón a iné, ktoré už svojho času naštvali ľudí na webe. Fingované magazíny, ktoré nemajú viac obsahu, hoci sa zdá, že ide o celý jeden veľký web, ponúkajú vychvaľujúci text. České stránky „makingmyselfslim.com/cz4ajK9/“ vám tvrdia, že už 10 000 českých žien si kúpilo tento prípravok. To je neuveriteľné, pretože na stránkach „makingmyselfslim.com/sk4ajR3/“ píšu, že aj na Slovensku sa našlo neuveriteľných 10 000 žien, čo spravili presne to isté.

Manipulácia s časom a klamstvo
Pod textom sa nachádza údaj o tom, že len teraz sa koná špeciálna propagačná akcia, ktorá končí 3. júna, čiže dnes. Človek získava pocit, že musí prípravok hneď teraz objednať, pretože len teraz bude super cena. Na stránky sme prišli pred dvoma dňami a svietil tam dátum ukončenia akcie 1. júna, pár dní predtým to bolo ukončenie akcie 29. mája. Zvláštne, že? Vtip je v tom, a hravo si to dokážete overiť sami, že stránky neponúkajú žiadnu časovo obmedzenú akciu, ale zavádzajú spotrebiteľa časovým údajom, ktorý je v skutočnosti načítavaný z vášho počítača z hodín, ktoré máte nastavené sami. Ak teda v počítači zmeníte dátum na nejaký extrémny rok, zmení sa aj na týchto stránkach a odrazu máte čas na výhodný nákup aj niekoľko rokov. Zdá sa vám toto normálne? Pozrite sa na obrázok a vyskúšajte si to sami, kým autori stránok nezmenia systém dátumu.

podvod Angelina Jolie chudnutie

foto: Pozrite, čo sa stane, keď si zmeníte dátum v PC. Odrazu máte kopec času na špeciál akciu…

Referencie sú opäť ďalšou manipuláciou
Uvedené referencie na stránkach sú opäť dielom hry. Na internete nájdete ľudí hľadajúcich referencie a názory. Ak nazrú do týchto stránok celkom dole a nájdu uvedené komentáre ľudí, ktorí naozaj vyskúšali tento prípravok, osobné skúsenosti pri chudnutí a vôbec hľadajú reálne odpovede reálnych ľudí, budú zaskočení. Všetci prípravok vychvaľujú, prípadne sa pýtajú a iní odpovedajú. Dovoľujeme si upozorniť, že dané stránky nezverejnili žiaden z piatich komentárov, ktoré sme pridali za posledných 7 dní. Stránky obsahujú tie isté komentáre stále bez zmeny. Pozor, dátum, ktorý na stránkach vidíte pri každom komentári je opäť klamstvo, ktoré je načítané s určitým odstupom dní z vášho počítača. Práve čerstvý dátum komentáru vytvorený hoci umelo vyvoláva pocit, že ide o aktuálne účinky, skutočné názory zúfalých žien a že práve teraz diskutujú ľudia s reálnymi výsledkami. Žiaľ, nech prevádzkovateľ služby berie tieto slová akokoľvek, zavádzanie a podvod na ľudí, ktorý si dokáže overiť aj cvičená opica, je nepopierateľný.

Stránky objednávky
V prípade záujmu o objednávku, aj napriek vyššie spomenutému, sa človek dostáva na stránky na adrese www.nidora.com, ktoré obsahujú fotografiu a príhovor lekára s menom Stephen Hill. Jeho spojenie a meno nie je príliš na webe známe a zatiaľ sa nám podarilo nájsť jediného a to neurológa, ktorý má od chudnutia ďaleko. Mimochodom doktor Stephen Hill zrejme ani neexistuje, no jeho fotografia pochádza z iných stránok. Zdrojom sú zrejme ukrajinské stránky http://skachko.org.ua, kde je rovnaký pán, len na mierne väčšej fotografii, otočený horizontálne do inej strany a s upraveným pozadím. Zarážajúce je aj viacero fotografii vedľa neho, ktoré zachytávajú rôzne ženy s ich príbehmi. Fotografie žien pred a po sú niekedy na smiech. Nie vždy sú to totiž fotografie tej istej ženy a na smiech je aj fakt, že každá krajina a mutácia stránky má celkom svoje vlastné mená.

Prvá dáma na holenie
Tak napríklad na slovenskej stránke pani Mária Lacková, na slovinskej Marija Gorjup, na rumunskej je to Marija Lučinskienė, v Chorvátsku je to Marija Svilan, na talianskom webe Maria Grigio, na ruskom webe Биляна Еничарова, na gréckom Μαρία Ασημάκη a na španielskom Maria Guerra. Originálna fotografia je pritom odcudzená z internetu a dievča sa absolútne nevolá Mária. Mimochodom, originál nájdete aj v tejto staršej sérií snímok dievčat, ktoré sa pýšia svojim chudnúcim úspechom.
Zdroj: http://doseng.org/girls/72909-pohudevshie-devushki-40-foto.html

Druhá dáma na holenie
Aby to nestačilo, každá jedna žena sa volá v každej krajine inak. Stránky sa teda neorientujú len na Slovákov, ale na viaceré krajiny sveta, všade prezentujú príbehy žien a skúsenosti. Slečna, ktorá sa volá Irenka Ondrejčáková a má vymyslený príbeh úplne od veci originálnej majiteľky tváre a postavy. Na Slovinsku je to Irena Jakopič, v Rumunsku Irena Jokūbauskienė, v Chorvátsku Irena Ivić, v Rusku Катерина Лачева, v Taliansku Irene Di Giovanni, v Grécku Ειρήνη Ιωάννου, a v Španielsku Irene Arévalo.
Tento menový a príbehový fingovaný chaos je v skutočnosti Američanka Kenna Shell, ktorá svojim príbehom o chudnutí a získaní vypracovanej postavy po pôrode zaujala mnoho čitateľov. Jej oficiálne stránky na adrese http://www.kennashell.com/#!my-story/c2414 obsahujú viacero fotografií, zároveň v nich drží titulnú stránku denníka ako dôkaz dňa snímky. Aj na stránkach so zázračným prípravkom Nidora nájdete jej fotografiu, no s celkom iným menom a absolútne vymysleným príbehom. Vymyslený príbeh pôsobí zarážajúco najmä vtedy, keď si pozorne prečítate jej príbeh a pozriete kompletne všetky jej fotografie.

Zdroj porovnania:
http://www.nidora.com/skqodny/
http://www.nidora.com/siegdra/index.php
http://www.nidora.com/hru7bds/index.php
http://www.nidora.com/bgnd6alW/index.php
http://www.nidora.com/itx4ksh/index.php
http://www.nidora.com/grm7wkz/index.php
http://www.nidora.com/es3hokP/index.php

Upozornenie
Celý predaj prebieha bez stránok, ktoré by boli v súlade so zákonmi SR. Na celom predajnom cieľovom webe nenájdete širšie obchodné podmienky, ktoré by boli skúsenejším spotrebiteľom na Slovensku považované za úplné. Jediná adresa, ktorá je na stránkach uvedená, je do USA. Chýba uvedené IČO, DIČ, adresa na Slovensku a jasné reklamačné podmienky. Vzhľadom na získavanie obsahu týchto stránok a praktiky meniace sa podľa krajiny, v ktorej jednotlivé jazykové stránky propagujú, sa nebudeme radšej už vyjadrovať k dôveryhodnosti stránok, obsahu a prípravku. Prípravok sme netestovali, neobjednávali a tento článok sa nijako nedotýka prípravku samotného, ale praktík jeho propagátorov a stránok, ktoré ho prezentujú. Článok upozorňuje na skutočný zdroj fotografií, praktiky stránok a premenlivosť podľa krajiny. Zároveň informuje o využívaní Angeliny Jolie do mohutnej kampane, ktorú v skutočnosti nepotvrdila na žiadnom skutočnom oficiálnom mieste, ale len na stránkach podobných tým spomenutým vyššie. Dokonca mala sama popísať, o aký prípravok ide, aké má zloženie a ako funguje. Trochu priveľa vzdelania o jednom prípravku pre maximálne vyťaženú herečku. Článkom by sme radi upozornili na postupy a fungovanie stránok, ktoré prípravok predávajú. Neodrádzame od jeho nákupu, ale odrádzame od dôvery v obrázky a príbehy ľudí, ako aj v celkovú kampaň, ktorá na internete prebieha. Odmietame akékoľvek poškodenie dobrého mena predajcovi vzhľadom na jasne dokázateľné uvedené zdroje, fakty a postupy.

Článok vychádza z reálnych podkladov, plus námetu stránok hoax.sk

Doplnenie článku: Varujeme pred pochybnými stránkami, ktoré sa tvária ako recenzie prípravkov s hodnotením každého z nich. Tieto stránky môžu byť dielom rovnakých autorov, ako týchto podozrivých stránok. Akékoľvek hodnotenia prípravkov v nich, ak po bokoch webu propagujú ďalie zo série zavádzajúcich falošných prípravkov, nemožno brať za skutočné recenzie. Portály, ktoré ponúkajú skutočné názory ľudí, budú jedine osvedčené stránky. V každom prípade sledujte recerencie aj na webe priamym vyhľadaním daného portálu a určite sa dozviete viac. 

Ďalšie zaujímavé referencie: 
http://www.votocvohoz.cz/….nidora-na-hubnutivyzkousel-uz-nekdo
http://www.emimino.cz/…system-na-hubnuti-nidora…/

Comments are closed.