Po celom svete sa šíri podvodná súťaž o iPad 3, aj na Slovensku zavádza klamstvom

0
1796

Opakovane sa na webe stretávame s bannermi, ktoré nechutne blikajú a upozorňujú, že ste niečo vyhrali. Je zvláštne, že kliknete schválne na tento hnus 7x za týždeň v rôznych dňoch a vždy ste to vy, čo vyhráva iPhone, alebo iPad 3. Lenže musíte rýchlo konať a odpovedať do piatich minút, pretože potom šanca pripadne niekomu inému. Za tak krátku chvíľu teda môžete rýchlo konať a odpovedať, nečítať podmienky, lebo ak už raz stránka hlási, že ste jediný výherca a niečo ste vyhrali, nuž teda tak to chcete mať isté, šup šup zadať adresu kam to poslať a potom sa tešiť z novej veci. Má to však háčik. Ide tu o podvod, rovnako, ako pri množstve iných podobných systémov, aj tu ide o nechutný podvod na ľudí, ktorý využíva doslova kradnuté fotografie cudzích ľudí na webe, aby vás oklamal. Apelujeme na všetkých, aby neverili súťaži, ktorá naozaj rozdáva niečo tak cenné, ako elektronika tejto lákavej značky, za doslova nič. Neznáme stránky, zvláštny obsah, podivný text, jazyk a nutnosť zadávať čo i len emailovú adresu, to všetko už musia byť indície, ktoré by mali varovať. Tento rok sa opäť stretávame so staršou, no stále fungujúcou súťažou s podvodným obsahom.

Obsah stránok:
Na stránky sa dostanete, ani neviete ako. Využívajú zaujímavé kúpené domény s chýbajúcim písmenkom kam zavítate omylom, prípadne na ne smerujú niektorí pochybní Slováci v záujme zarobiť cez provízie. Častejšie sa však nájdu bannery, ktoré blikajú a hlásia, že ste boli „vybraný“ alebo že ste „výherca“. Po vstupe na stránky sa objaví okno, ktoré hlási výhru. Upozorňuje vás odpočítavanie a nemáte jasné podmienky súťaže. Že nevyhráte nič a budete musieť platiť, to sa hneď nedozviete. Že stránka klame, a nič ste nevyhrali a že stránka opäť klame, pretože odpočítavanie funguje znova a znova po vstupe na web, aj to sa nedozviete, ak si nedávate pozor.

Podvodná súťaž iPad 3

Celý systém, ktorý je v prvej časti stránok je fingovaný a vymyslený. To najväčšie klamstvo vás čaká v dolnej polovici webu. Nachádza sa tam niekoľko údajných Slovákov, čo už cenu vyhrali. Objavujú sa tam mená ako Kari Kardošová, Jaroslav Mlynár (mimochodom, napísal príspevok v ženskom rode) a Marína Kuchár. Dobre si všimnite tieto tváre ľudí, kde ani jeden nevyzerá so zariadením v pozadí, že by boli zo Slovenska a aj pravopis.

Podvodná súťaž iPad 3

Kopírovanie je tak ľahké
Muž, ktorý píše v ženskom rode a má sa volať Mlynár, neexistuje. Fotografia je skopírovaná z iných stránok. Originál sa nachádza na zahraničnom anglickom portáli. Ďalšia fotografia, jednej zo žien, ktorá drží iPad 3 je taktiež ukradnutá, originál si môžete pozrieť tu. Rovnako tak všetky ostatné.

V zahraničí majú ten istý podvod
V Amerike majú tých istých podvodníkoch, no so stránkou v angličtine, opäť na komplikovanej doméne presmerovanej na stokrát na miesta, kde už ani netušíte, či ste sem boli presmerovaný cez tri rôzne cesty, či rovno 20. Tie isté tváre sa v USA volajú Laura White a Alison Smith. Dve z najnajnajpoužívanejších priezvísk v Spojených štátoch. Zaujímavé je, že stránky sa vôbec zásadne nelíšia od slovenskej verzie, mimochodom so strašnou slovenčinou. Pridajme si k ním aj množstvo ďalších. Našli sme stránky pre Južnú Afriku, pre Mexiko, pre Kanadu, Nemecko, Českú republiku. Celý svet je zaplavený podvodnou súťažou s podvodnými textmi a zavádzajúcimi informáciami.
– referencie: mybroadband.co.za

Varovanie:
Pozor pred stránkami, ktoré nesú podobnosť s týmito, alebo priamo pred týmito. Nasledovné stránky sú totiž priamo súčasťou tejto fingovanej siete tzv. „súťaží“ ktoré len využívajú lákavosť značky Apple a konkrétnych výrobkov. Nasledovné odkazy sú uvedené výhradne len pre informatívne účely, neodporúčame zúčastňovať sa samotnej „súťaže“:

  • http://ipad-winners.net/pt/
  • http://smartmoneytime.com/ipadju.php
  • http://www.globalsurveypanels.com/fr/offer2/indext1.php
  • http://smartmoneytime.com/index2.html
  • http://wygralesappleipada3.blogspot.sk
  • http://w.prize-nexus.com/sk/iphone5/a/1/index.html  (Na tomto webe je uvedené jedno vyhlásenie osoby. Rovnaký text pritom na stránke na snímkach povedala iná žena)

Všetky súťažné stránky smerujú na stránky s kvízom a otázkami, ktoré pôsobia vierohodne, pretože sa týkajú verejne známych aplikácií, následne pokračujú nutnosťou vyplniť mobil a s najväčšou pravdepodobnosťou upísanie sa k diablovi. Prvé stránky, ktorých snímky sú v tomto článku, neobsahujú žiadne podmienky, podrobné informácie a chýba akékoľvek vysvetlenie a logika takejto jednoduchej stránky, prípadne objasnenie autora. Cieľové stránky, kam tieto podvodné smerujú, obsahujú podmienky, no jedine v angličtine. Stránky, o ktorých je v tomto článku reč, porušujú na Slovensku niekoľko zákonov, zavádzajú a klamú už hlúposťou s hlásením, že ste jediný víťaz.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ