Plánujete zásnuby? 2 veci, ktoré by ste mali urobiť, aby ste pripravili dokonalé zásnuby, na ktoré obaja nezabudnete

0
3379
Zdroj obrázku: Look Studio / Shutterstock.com

Mnohé ženy už od mladosti snívajú o tom, ako by mali vyzerať ich zásnuby. Väčšinou si ich predstavujú podobne ako zásnuby z obľúbených romantických filmov.

Aj keď odpoveď na otázku „Vezmeš si ma?“ muži očakávajú kladnú odpoveď, prípravu zásnub nesmú podceniť.

1. Vybrať nádherný zásnubný prsteň

Zásnuby by bez nádherného zásnubného prsteňa neboli zásnubami, preto si v dostatočnom predstihu pozrite ponuku klenotníctiev, ktoré máte v okolí, ale aj na internete. Výber zásnubného prsteňa treba riešiť v dostatočnom predstihu, najmä, ak plánujete zásnuby na konkrétny dátum.

Pri výbere zásnubného prsteňa je veľmi dôležité vybrať prsteň v takom štýle, aký vaša budúca snúbenica preferuje. Ak neviete, aké šperky a prstene vaša partnerka nosí, odporúčame vám nazrieť do jej šperkovnice. Takto lepšie odhadnete výber zásnubného prsteňa a nestane sa tak, že kúpite zásnubný prsteň, ktorý sa jej nebude páčiť. Ak sa dá, odporúčame vám vziať aspoň jeden prsteň do klenotníctva, ktoré sa vám najviac pozdáva a v ktorom si viete predstaviť kúpiť vhodný zásnubný prsteň.

Okrem štýlu je potrebné zohľadňovať aj to, z akého kovu bude vyrobený zásnubný prsteň. V takomto materiálovom prevedení budete následne vyberať svoje nové obrúčky. Z materiálových prevedení sú momentálne veľmi obľúbené prstene z bieleho zlata a z ružového zlata. Klasické žlté zlato ale taktiež nezaostáva.

Ako zistiť ale veľkosť zásnubného prsteňa? Existujú dve možnosti. Jednou z nich je to, že vám partnerka povie, akú veľkosť prsteňov nosí. Druhá bude taká, že si vezmete zo šperkovnice prsteň a v klenotníctve vám na základe tohto prsteňa zmerajú veľkosť zásnubného prsteňa.

2. Spôsob, akým požiadate svoju partnerku o ruku

Ak už budete mať zásnubný prsteň, teraz prichádza na rad vybrať spôsob, akým svoju partnerku požiadate o ruku. Niektorí muži si vyberajú tradičné tipy žiadosti o ruku ako romantická večera pri sviečkach, romantický piknik, či dokonca miesto prvého stretnutia. Veľmi vďačnými príležitosťami môže byť výročie, či Valentín. Ak partnerka túži po originálnych zásnubách, nevyberajte príležitosti, ktoré si vyberajú viaceré páry. Vianoce, narodeniny, či meniny vašej partnerky nie sú zrovna najideálnejšou príležitosťou.

Ak chcete byť originálny, skúste jej pripraviť spevácke vystúpenie napríklad v obľúbenej kaviarni, poprípade ju požiadajte o ruku naživo v éteri. Všetko si ale budete musieť vopred dohodnúť s produkciou rádia. Pri žiadosti o ruku ale nezabúdajte aj na peknú kyticu, najlepšie kyticu obľúbených kvetov.

Spôsob žiadosti o ruku a výber zásnubného prsteňa je veľmi dôležitý, avšak aby zásnuby boli dokonalými, použite správne slová. Neučte sa text, ale dajte najavo svojej láske, že je pre vás všetkým a že jedine ona je tá, s ktorou si viete predstaviť celý život. Povedzte to od srdca!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ