Oranžový operátor a otravný telemarketing – čísla vytáča za sebou

0
1557

Zvoní vám telefón určený pre mimoriadne situácie a vy sa ženiete za tým aby ste mohli reagovať, kým na druhej strane sa ozve automatický mužský hlas ponúkajúci telekomunikačné služby konkurencie. My sami v redakcii zažívame momenty zúrivosti najmä ak automaticky vytáčajúce telemarketingové aktivity využijú rovnaké číslo v konkurenčnej mobilnej sieti po týždni znovu. Čo ak práve pre tieto praktiky nehodlám prejsť ku konkurencii s ktorou majú iní trápenia, ba už samotný telemarketing a otravovanie dostatočne odrádza? Nakoniec prekvapí zistenie úzkej skupinky ľudí s podobnými číslami a ich už opakovaným zážitkom.

Na čísla volajú za sebou
Partia ľudí v nemenovanom športovo-dopravnom spolku si zakúpila viacero čísiel idúcich za sebou, aby boli lepšie zapamätateľné, navzájom si vedeli všetci zavolať aj bez nutnosti pamätania rôznych čísiel aj mimo svoj zoznam kontaktov. Aké asi bolo prekvapenie, keď sa v jednu do-obedňajšiu hodinu stretla partia ľudí s mobilmi kompletne všetkých EMERGENCY liniek a všetkým začal zvoniť v rovnaký moment? Situácia, ktorá prekvapila v danej chvíli mnohých zároveň aj pobavila. Oranžový operátor tak totiž prezradil, že čísla pre ich telemarketing nie sú vytáčané náhodne, ale cielene hneď po sebe bez nejakej hlbšej myšlienky.Zaujímalo by nás, čo by sa stalo, ak by s jedným z tých čísiel jednotlivec prešiel pod oranžového mobilného operátora. Vlastnou filtráciou presunutých čísiel pod seba by sa mu zrejme telefonát vyhol.

Dovoľujeme si pridať nové úlovky na náš zoznam otravných čísiel, ktorý dopĺňame aj vďaka vám.

Bráňte sa
Pokiaľ patríte medzi majiteľov konkurenčnej mobilnej siete tak ako aj naša redakcia a mnoho iných, ktorí sú už pár rokov pod paľbou otravovania mŕtvou – neživou hlasovou reklamou, sťažujte sa. Kontaktujte mobilného operátora, Obchodnú inšpekciu a pokojne aj ďalšie úrady. Máte právo sa brániť, najmä ak vám pre praktiky nie koho iného hrozia problémy.