Obrovská žltá kačička holandského umelca cestuje po Ázii aj Európe

0
1825

Holanďan Florentijn Hofman je autorom obrovskej žltej kačičky, akú poznáme v menších vydaniach mnohí z nás v úlohe typickej kúpeľňovej hračky pre deti. Má už za sebou viacero experimentov a modelov prevažne zvieracej tematiky mierne prechádzajúcej do detského sveta. Napríklad s kačičkou v tvare známej hračky sa objavuje už zopár rokov. Naposledy navštívila Hong Kong 14 metrov vysoká, 15 metrov široká a 16 metrov dlhá je obrovská nafukovacia verzia, ktorú nebolo možné prehliadnuť. Kačička v rôznych vydaniach už navštívila viacero miest od rodnej domoviny po Áziu a Austráliu.

Veľká kačička cestuje svetom
Hong Kong

Pred Hong Kongom sa objavila v Sydney 15 metrová verzia, pred ňou v Osake 10 metrová, a napríklad v St. Nazaire dosiaľ najväčšia kačička s dĺžkou 26 metrov. Objavila sa však aj v mestách Auckland, Sao Paulo a na mnohých menších ešte pred tým, než Florentijn prešiel na veľké mestá a väčšiu pozornosť ľudí. Za úspech sa dá považovať fakt, že ihneď prilákala do každého prístavu, kde kotvila, veľké publikum. Mnohí neverili vlastným očiam a očakávali, že pôjde o nejakú promo akciu, reklamu, či vtip. Nakoniec ide len o nevinné a nenásilné umenie, ktoré naozaj nemôže vadiť nikomu.

Veľká kačička v Sydney
Veľká kačička cestuje svetom
Austrália: Sydney

S rôznymi kačičkami precestoval už teda Austráliu, Nový Zéland, Japonsko, Nemecko, Belgicko, Francúzsko, Nemecko a iné… Tie najväčšie sú postavené na pontóne a majú vlastný generátor. Umelec brázdi s touto kačičkou krajiny už od roku 2007.

Veľká kačička cestuje svetom
Japonsko: Osaka

Veľká kačička cestuje svetom
Belgisko: Hasselt

Veľká kačička cestuje svetom
Francúzsko: St. Nazaire

Veľká kačička cestuje svetom
Sao Paulo

zdroj: http://www.florentijnhofman.nl

ZANECHAŤ ODPOVEĎ