Nové obchodné centrum medzi Vrakuňou a Ružinovom

0
1715

V Bratislave pri hranici mestskej časti Vrakuňa a Ružinov oproti starom Darexe sa už nejaký čas pracuje a občas sa uzavrie pre tieto stavebné práce aj cesta, čo nehodnotia mnohí ako šťastným riešením. Mnohí sa pýtajú, čože sa tam stavia, keďže ide o miesto veľmi blízko bratislavského letiska, vzdušnou čiarou veľmi blízke pri Hornbachu, avšak cestou veľmi vzdialené. Mnohí by uvítali, ak by sa tam vytvorila cesta, ktorá by splnila túžbu mnohých spojiť túto časť známej časti bratislavy, v ktorej sa nachádza Avion, IKEA, Hornbach, Kika a mnohé iné siete známych obchodov nehovoriac o sídlach rôznych firiem v obchodnej štvrti. Doteraz totiž museli Vrakunčania merať cestu obkľukou cez železničné priecestie neďaleko Sputnikovej ulice na Ivanskej ceste. Zdá sa však, že možno onedlho sa však všetci dočkajú novej cesty, teda informácie máme z niekoľkých zdrojov z dopravnej oblasti.

Nové obchodné centrum
AKoby obchodných centier nebolo dosť, vyrastie jedno nové, pre prítomnosť letiska nepochybne pôjde o nižšie stavby, no k dispozícií majú prekrásne rozľahlý voľný pozemok. Hovorí sa, že povolenie na stavbu získal projekt najmä preto, že sa vybuduje aj cesta, ktorú by tak mnohí vítali a skrátila by inak cestu k obchodným domom. hoci sú obdobia, kedy sa divíme pre prázdnotu v obchodných centrách, že sa to všetko dokáže uživiť, smelé plány v budovaní obchodov pokračujú.

Nové obchodné centrum medzi Vrakuňou a Ružinovom

Už niekoľko mesiacov sa stavia
Práce na stavbe prebiehajú už niekoľko mesiacov. Z počiatku sa pre tvar výkopových práv zdalo, že ide o pokladanie kabeláže, alebo potrubia. Až sa začala presekávať cesta v blízkosti úseku pri útulku pre bezdomovcov, viacerí pochopili, že pôjde o niečo väčšie, najmä keď sa na mieste stavby zdržiavala veľká stavebná technika, ktorá nepatrí len medzi obyčajné výkopové práce. Projekt výstavby zrejme nepochybne komplikuje želežničná trať, ktorá prechádza presne medzi cestou a staveniskom a môže pri riešení dopravy z Vrakune priamo k centru znamenať problém.
Celá výstavba je však zaujímavá v tom, že kým mnohí ľudia vítajú vybudovanie cestnej skratky a priameho spojenia s nákupným strediskom Avion a Hornbachom, iní sú skôr nadšený z nových obchodov a tú cestu až tak neriešia. Ak sa však spýtate dôchodcov, tí na to všetko akosi vždy nájdu trochu viac nadávok a vulgarizmov.

foto: Marika,