Nepokoje v Tunise? Ľudia to prehnali a spravili z komára somára

1
1739

Momentálne v médiách prebehla informácia o nepokojoch v Tunise a takmer okamžite sa toho chytilo niekoľko fór a diskusií. K nálezu týchto diskusií pomohli komentáre pod článkami, aj nové diskusie, či živé chaty, ktoré možno sledovať. Do celého kolobehu som sa dostal len náhodou a nestačím sa diviť. Výstava obrazov v Tunise, ktorá spôsobila demonštráciu je záležitosťou hlavného mesta. Ľudia a samozvaní odborníci na cestovanie si totiž nedajú povedať a nechápu stále základný rozdiel, že Tunisko je krajina a Tunis je hlavné mesto. Pokiaľ sa v Tunise stretla výstava s nevôľou tvrdších islamistov a rôzne tábory demonštrujú, demonštrujú v Tunise. Nie v turistických oblastiach. Ak má Jozefa z Veľkého Krtíša zaplatenú dovolenku na dovolenku v júli a rozmýšľa nad jej zrušením, tak k tomu naozaj nemám čo povedať. S najväčšou pravdepodobnosťou svojou požiadavkou neskôr u predajcu leteniek, či v cestovnej kancelárií, ani nepochodí.

Z komára somára robia aj médiá
Keď sa v Bratislave hrá futbalový zápas a nebodaj sa Trnava pobije so slovanistami, budú sa ruskí turisti hneď báť cestovať do Popradu na lyžovačku? To je otázka, ktorá znamená úplne presne to, čo sa rieši teraz v prípade Tuniska. To isté je otázka, či keď sa Rómovia so skinheadmi pobijú niekde pri Prešove, či sa hneď všetci začneme báť cestovať do nášho hlavného mesta. Celý problém s Tunisom a demonštráciou v ňom je asi taká istá sprostosť, ako tieto dve fiktívne slovenské udalosti. Pri celej transformácií komára na veľkého somára pomáhajú aj rôzne odborné médiá, ktoré spravia svoje články v takej atmosfére, z ktorej máte pocit, že celé Tunisko je v plameňoch a umierajú tisíce ľudí. Pritom nezomrel nikto a demonštrácia nemá rozmery ani ako skupinka futbalových fanúšikov premiestňujúcich sa zo stanice na štadión.
Koniec koncov majú v Tunisku priateľov a svojich milých viaceré naše blonďaté slovenské dievčence. A niektoré sú aj priamo v Tunisku. Prečo sa tieto médiá neskontaktujú priamo s nimi a nespýtajú sa ich, koľko mŕtvol a horiacich budov z okna vidia? Dozvedeli by sa šokujúci materiál na šokujúci článok…. nedeje sa nič. Áno dialo sa včera, že sa aj vydal zákaz večerného vychádzania…. v hlavnom meste na hlavnom námestí. Ale ten platil len na včerajší večer, aby bol pokoj od prípadných nepokojov dvoch názorov odlišných skupín. Je zaujímavé, že keď tu bol Dúhový pride a tiež sa gayovia s lesbičkami stretli s odporom, nevydalo žiadne médium hlásenia obáv o cestovaní na Slovensko, nieto ešte do Tatier…

Comments are closed.