Nejaká protestgorila.sk zaspamovala súkromné emaily

1
1174

Názor na spam z protestgorila.sk: Mám po krk celej Gorily. Nie len preto, že by som mal po krk káuz a skorumpovanej politiky, ale preto, že ak by nebola kauza Gorila, mnohé politické strany by nemali o čom hovoriť a najmä tá strana, ktorá na pochybení pár ľudí stavia absolútne celú svoju kampaň, by možno nebola tak počuť. Idú voľby a tak všetko možné sa snaží bojovať proti rôznym veciam. Momentálne sa objavil záhadný web, ktorý oficiálne vôbec nevyzerá na žiadny politický web, ale niečo tu nehrá. Doména Protestgorila.sk vznikla len pred pár dňami a ďalej smeruje na Facebook a Youtube. Grafika je prácou na objednávku, možno nie je jej autorom ten istý človek, čo vytvoril aj web aj spam a podobne. A práve k spamu sa ešte vrátim. Doména protestgorila.sk je skrytá, čiže nemožno nájsť, kto je jej registrátorom a platcom. Je však záhada, odkiaľ disponuje adresár týchto stránok emailovými kontaktmi na veľký počet ľudí. Ako sa k toľkým emailom mohli dostať a kto to vlastne je? ProtestGorila.sk už z názvu dáva najavo, čím je. Len včera poriadali otvorený protest a už chystajú ďalší. Ale nebudem sa vŕtať menovite v ničom.

Spam email ProtestGorila.sk

Posielajú spam
Tento fingovaný web má zrejme predstavu o čestnom marketingu spojenú s otravovaním ľudí emailami a drzým otravovaním na súkromných adresách. Pri pokuse odpovedať sa nedozviete nič, pretože vám príde chybové hlásenie o neexistujúcej schránke. protestgorila@protestgorila.sk skrátka nefunguje. Až tvar s INFO na začiatku adresy. Nevyžiadaný otravný spam svoju púť zakončil vo viacerých súkromných schránkach, dokonca nie len v mojej, ale aj v schránkach čitateľov, ktorým ďakujem za upozornenie. Hneď na úvod stíha spam vymenovať strany tých zlých, ale zámerne email nespomína, koho teda má človek voliť. Priveľmi to pripomína pokusy 99%, či Obyčajných ľudí. Do toho sa po prečítaní emailu nižšie dostávam na až prehnane dlhé riadky všakovakého textu s opakujúcim sa menom Haščák a podobne. Tak ale toto ma naozaj nebaví čítať. Pripomína mi to ako tápanie v tme na slepo. Mám naozaj osobne u p… nech je Gorila čím chce. Bežný človek nikdy nič také nevyrieši a že je politika hnusná, vieme dávno. Protestovať verejne? Možno to niečo prinesie, ale hlavne nech dá dotyčný človek láskavo pokoj súkromným emailovým schránkam stoviek, ak nie rovno tisíciek ľudí na Slovensku. Že sa ale na pochybení niekoľkých ľudí budú priživovať ako pijavice niektoré malé strany a hnutia, ktoré by si inak nikto nevšimol (a ktoré sú nesmierne radi, že sa ich zhodou okolností práve tento konkrétny prípad ani netýka), to sme veru mohli tušiť. V tomto jednom prípade však zrejme pôjde o priamo reakciu na Gorilu, o žiaden politický plán. Vtedy sa dá protest podporiť, nie však spam.

Protest Gorila v reálnom proteste
Protest Gorila, ktorý sa inak konal včera a práve od zrejme organizátorov protestu aj pochádzal tento ambiciózny, stále však nevyžiadaný email, sa potešil veľkej účasti. Je jasné, že bežný ľud Gorilu nevyrieši, no i tak prišli vyjadriť svoj nesúhlas a dokonca sa hádzali na parlament vajíčka a iné predmety. Transparenty boli pritom medzi ľudmi naozaj rozmanité. Viac fotografií z protestu na sme.sk

Comments are closed.