Nechodí, stále nechodí… O tom, ako poštárka doručuje a nedoručuje

2
3677

Objednali ste si film na DVD s tým, že vás mal uvítať v poštovej schránke a on stále nechodí? Možno ste zisťovali kde je a nakoniec zistíte, že sa vyparil. Možno šlo o prípad, ako v jednej nemenovanej dedinke hneď pri Bratislave pošta funguje už niekoľko rokov. Predplatili ste si nie príliš lacný časopis a za celý rok vám príde jediný kus? Kam sa podel?

Už pred dvoma rokmi sa objavili v tejto spomínanej dedinke nesúcej ženské meno v názve prípady, kedy si človek niečo objednal a neprišlo. Samozrejme prišlo, ak bolo nutné platiť a pri dobierke mali tak obe strany jasno v tom, komu čo ide. Čo v prípade, že vás vo vašej schránke skrátka má niečo čakať predplatené, cenné, očakávané a nečaká? Môžete to reklamovať u odosielateľa, ale ak odosielateľ má všetko v poriadku, údaje, adresu aj predplatené magazíny naozaj fyzicky prichádzajú na poštu, potom ide o chybu spojenia, alebo deravé potrubie niekde na ceste medzi poštou a schránkou. Lenže nie je to ani pes, ani chamtivý sused, čo by striehol na schránku. Vtipné na tom všetkom je to, že hoci je zrejme pani poštárka po takom čase nepochybne veľmi sčítaný a vzdelaný človek, má aj zmysel pre humor. V tejto dedinke totiž občas niekto dostáva zlú poštu. Akoby pani poštárka nevládala zájsť o ulicu ďalej a tak niektoré domy dostanú aj to, čo nie je ich. Problém je, ak ide o niečo súrne a vy čakáte a čakáte, až susedke napadne, že je to možno dôležité a vyberie sa o barle cez pol dediny zaniesť cudzí list niekomu, koho vlastne ani nepozná.
Pre nás, komu pošta chodí v poriadku, je zábavné až škodoradostné počúvať, ako sa po dedine hľadá list, ako sa po dedine hľadá skutočný adresát, ba čo viac, ako sa vôbec hľadá dôvod a náprava celého tohto podivného chodenia pošty.

Pri počúvaní dvoch zdrojov z rovnakej dediny a dvoch názorov sa mi až zachcelo viac si vážiť všetkých poštárov, ktorých som zažil. Lebo do nich vkladáme naozaj veľkú dôveru, pri roznáške peňazí veľa riskujú a na nich sme často veľmi závislí. Osobne sa preto aj chcem poďakovať našej poštárke, že všetko objednané vždy príde, každý list nájde svojho správneho adresáta a vážim si jej prácu aj pre viacero ďalších názorov.

Aké sú vaše skúsenosti s prichádzaním pošty? Dokážete poďakovať vašej poštárke, alebo jej význam si začínate uvedomovať až po prečítaní podobných článkov?

Comments are closed.