Ako sa dá zneužiť Valentín s Milkou na reklamu

8
1538

Viete ako sa dá v súťaži Milka zneužiť možnosť odkázať Valentínsky odkaz svojim láskam na reklamu? To sme netušili ani my v redakcii. Až tak úbohí naozaj nie sme. Súťaž s Milkou, ktorá trvala posledných pár týždňov, umožnila vyhrať zaľúbencom odkaz pre lásky, priateľky, priateľov, manželov. Skrátka, ak chcel niekto na Valentína prekvapiť lásku zaujímavým odkazom, mal možnosť prostredníctvom zaujímavej súťaže, v ktorej sa Milka postarala o billboard s vaším odkazom pre milovanú osobu. Priznám sa, že ten pocit, keď je odkaz vašej milovanej osoby pre vás vyvesený na očiach celého mesta, som chcel naozaj pocítiť aj ja. Nie, nepodarilo sa. Súťaž o Valentínsky odkaz nechutne zneužila celkom neznáma kapela, ktorá si takto spravila reklamu a Milka je v podstate bezbranná. V podmienkach súťaže nebola reklama zakázaná a tak podlo kapela, ktorá si hovorí Aimee, o dušu hlasovala na svoje vytvorené plochy po Slovensku od Bratislavy po Komárno so zasiahnutím aj na rôzne mestá smerujúce na sever.

Špitálska ulica Bratislava
Plocha na zastávke na Špitálskej ulici v Bratislave.

Kapela Aimee nafingovala niekoľko odkazov, ktoré nemali s Valentínom spoločné absolútne nič. Neférové jednanie a hromadné hlasovanie na ich plochy im dokonca prinieslo na niekoľkých miestach víťazstvo. Po ukončení súťaže totiž vysvitlo, že plocha s menom ich kapely bude nakoniec predsa len vystavená v Bratislave na Špitálskej ulici, na Dunajskej a na Námestí Ľ. Štúra, ale napríklad aj v Komárne. V Komárne boli veľmi sklamaní z toho, že poctivo hlasujúci Komárňania nemali šancu vyhrať, povedať svojim láskam valentínsky odkaz, ale vyhrala reklama, ktorá vôbec nepotešila, ale skôr dosť nahnevala nielen miestnych, ale aj ľudí na iných miestach.

Šialená kapela Aimee a súťaž Valentín s Milkou

Pri hľadaní na internete sa síce nedá nájsť žiadna diskusia na túto tému, no ak sa spýtate ľudí, ktorý súťaž sledovali, zhodnú sa v jednom názore, a to že:

 • Niekto si skrátka nechutne vystrelil zo zamilovaných
 • zneužil tematickú súťaž na niečo celkom mimo misu
 • priživil sa a ušetril (veď keby si mali takú plochu platiť, vychádzala by len na týždeň na niekoľko tisíciek ešte v korunách)
 • svoj pokus zopakoval na viacerých miestach, v mestách na strednom Slovensku, na južnom Slovensku, ale aj v hlavnom meste
 • Ak si mysleli, že získajú fanúšikov, skôr niekoľkých stratili skôr ako ich získali.
 • Pisateľ tohto článku nie je jediný sklamaný z jednania podvodníka, ale aj Mirka, Janka, Petrík, Jožko, Michal, ďalší Michal, tretí Michal, Anna, ďalšia Anna, celkom štyri Márie, jeden Andrej a dvaja Tomášovia. Všetci aj po vypočutí hudby kapely Aimee povedali, že ich hudba neoslovila a reklamu si nezaslúžia.

Šialená kapela Aimee a súťaž Valentín s Milkou

Nevedno odkiaľ kapela pochádza, naozaj sme sa nechceli podujať viac zisťovať o pochabej skupine príživníkov. Ak ale sú z Komárna, nemajú čo hľadať v Bratislave na ploche. Ak sú z Bratislavy, tak potom naozaj nemá zmysel sa pchať nasilu do Komárna. Tam vyhrali plochu s naozaj úžasným valentínskym textom: „AIMEE zo srdca hrá Komárnu!!! 🙂 – Vaša AIMEE“. Dokážem si živo predstaviť, ako sa asi cítili všetci tí, ktorí skončili tesne alebo s väčším rozdielom pred týmito úbohými príživníkmi ako druhí.

Šialená kapela Aimee a súťaž Valentín s Milkou

Aimee sa napchalo aj na iné miesta, kde zväčša získalo druhé alebo tretie miesta. Jedno je isté, kto nepodvádza nemá. O tom sme sa mohli presvedčiť už na rôznych miestach v rôznych súťažiach. Taktiež sa hovorí, že aj šikovným patrí svet. Aj za cenu podvodu. Ale to im istotne nijak neuškodí. Aj zlá reklama je reklama a týmto sa možno o kapele Aimee niekto dozvedel prvýkrát.

Plocha Dunajská ulica bratislava
Milka „Valentínsky“ odkaz v skutočnosti reklamou na neznámu kapelu Aimee na Dunajskej ulici v Bratislave.

Čo vy? Zapojili ste sa do Milka súťaže?

8 KOMENTÁRE

 1. Ahojte, mne sa paci ze vybrali kapelu, paci sa mi ten odkaz v meste, potesilo ma to ked som to uvidela a nechapem vas…ved toto poslali nam…posluchacom hudby….je jedno aku hudbu mate radi 🙂 na valentina sa venujte svojim drahym polovickam a pocuvajte hudbu svojich srdca a dajte si milku 🙂 myslite pozitivne 🙂

 2. Všimol som si jejich odkazy na tej sútaži. Najskôr ma to strašne vytočilo a nedalo mi to spať, „prečo to spravili“?. Tak som napísal tejto kapele dlhý mail. O pár hodín mi prišla odpoveď. V nej mi už spomínaný (asi)“frontman“ kapely všetko objasnil. V podstate niečo podobné ako tejto Sise čo tu vložila jeho odpoveď + napísal mi ešte niečo naviac. Viem že to vyznie teraz ako proti názor ale netreba sa pohoršovať nad týmito mladými luďmi. S časti sú to ešte študenti ktorý napísali odkazy pre ľudí s dobrým zámerom, netušili a vôbec si neuvedomili následky ktoré by s toho ľudia mohli vyvodiť. Preto som im v podstate odpustiľ aj keď sa mi nepodarilo tiež zahlasovať za svoj odkaz. Ľudstvo robí vačšie chyby:) a sú to mladý ľudia. Moja manželka pre ktorú som chcel ten odkaz, tak keď sa dozvedela že ma prehlasovala kapela tak sa pousmiala, bola troška nahnevaná ale keď som jej dal prečítať odpoveď na maili ktorú som od nich dostal tak povedala niečo podobné čo ja „že sú to mladí ľudia a možno netušili čo sa s toho môže stať“. Ak ste podaktorý na nich nahnevaný tak budte, neberiem vám názor, ja som im odpustil, hudbu robia evidentne od srdca a to sa vyrovná tým prešlapom. Ktovie čo z nich bude o pár rokov:)). Keby ste im radšej všetci s mierne zdvihnutým prstom napísali že to bolo nevhodné a že nech si na podobné veci dávajú pozor lebo to vyzerá ako reklama zadarmo tak by ste si to určite v pokoji vydiskutovali a bolo by to fajn. Budúci rok bude tisíce daľších súťaží:))) a ja tiež pre manželku dám niekam odkaz ak bude tá istá súťaž. Myslím že je táto súťaž každoročne pokiaľ sa nemýlim. Takže odpúštať by sa malo, skúste im všetci vy nahnevaý napísať mail že dúfate že sa to nebude opakovať a myslím si že vám s pokojom odpíšu že si dajú pozor na takéto veci. Ja som bol tiež mladý zasran:) ktorý robil aj omnoho väčšie prešlapy ako sprosté odkazy v sútaži:D. Radšej chodte napomínať mladých aby nedrogovali než tuto sprdnúť mladých hudobníkov za taký neuvážený čin:), verím že niečo také nezopakujú:)).

  PS: Môj syn má 11 rokov a dúfam že bude z neho len taký tínedžer ktorý robí radšej takéto chyby že dá odkaz a propaguje sa tým tam kde nemá než keby mal drogovať, neučiť sa alebo niečo podobné….

 3. nepaci sa mi to AIME ani na jedinom billboarde. je to hnusné zneužitie valentinskej sutaze na sprostu reklamu. suhlasim s clankom.

 4. nasralo by ma to. ale u nas vo zvolene nemame ziadnu milku co som teda zistil. tak sa nam to vyhlo aj ten spam od aime.

 5. ľudia, už to asi kašlite. nemá to cenu. nejaký ko**t s prepáčením vás odrbe, vy sa natrápite ako p**e a aj tak len prídete o nervy lebo jako vravím s poctivosťou nezájdete nikdy ďaleko. trochu flegmy, niečoho dobrého do krvi a nájdite na budúci rok inú súťaž. ale aj mna by nasrali a fest riadne.

 6. Pre spestrenie tohto článku, som naozaj rada, že sa k tomu niekto nejak vyjadril, alebo si to všimol. Pridávam sa. Napísala som im na Facebook že to bolo od nich neférové a odpísali mi fakt super hlášku. Nikto ich neobviňoval že by písali nejaké rasistické veci. Ani som nič také nespomenula takže neviem o čom točil. Ale podal mi nejaký Ricardo Aimee jasnú odpoveď, že to bola reklama nechtiac. Vtierky sa votreli nechtiac do Valentínskej súťaže s nevalentínskou reklamou. no super. Napísal mi.

  „Ne(milá) XXX. Musíme sa ako kapela priznať že názory na hudbu berieme, nech sú už akékoľvek ale že prídeš z niečim takýmto, tak na tom sme sa dobre pobavili:))). V podstate pokiaľ si nám nenapísala, tak sme naše odkazy nebrali ako reklamu, ale ako odkaz ľudom. To či to bola reklama posúdi organizátor tejto súťaže“, ešte raz vravim „súťaže“, a sám posúdi či sme niečo spravili. Nevložili sme do odkazov žiadne rasisticky motivované, vulgárne a sexistické odkazy, preto beriem tvoju, na mňa až prílíš vulgárnu reakciu ako neprípustnú. Očiernila si náš profil s odôvodnením ako malé dieťa. Evidentne si si vložila niekam odkaz za ktorý si si dala hlas tak raz do týždňa a teraz Ťa tankuje že ta prehlasoval odkaz v ktorom sa spomína kapela. Keby to bol odkaz nejakého tuctového znenia tak by si nevedela čo dotyčnému napísať, ale videla si že to píše kapela tak hneď si mala dôvod kde si vybiť nervy:)))))). Vrátim sa k tomu že je to súťaž, takže pokiaľ si si nedokázala zahlasovať za nejaký svoj odkaz tak to absolutne nieje náš problem. Súťaž je o víťazoch a porazených:). My ako skupina zložená s altruisticko mysliacimi ľudmi sme chceli len odkazom pozdraviť ľudí. Tých ľudí ktorý keď pôjdu okolo bilboardu a sú znechutený životom tak sa rožiaria aspoň o malé percento a milo sa potešia. Druhá vec je (keď už tak horlivo spomínaš reklamu), že v ktorom odkaze našom si našla link na náš profil, respektíve mali sme niekde text so znením „klikni na tento link a lajkni kapelu AIMEE“???????? :))… Takže prepáč ale tvoj odkaz na náš FB profil sme samozrejme zmazali a berieme to ako Tvoj chviľkový hnev:)))))))))))))….
  Takže zhrniem to aby si mohla pokojne spať. Odkazy ktoré sme napísali boli smerované všeobecnej mase ľudí. Neboli rasisticky motivované, neboli reklamné!!!, pohoršujúce a nikoho sme tým neurážali. Navyše sme si vybrali miesta kde evidentne ľudia zabudli hlasovať, alebo nás dokonca prehlasovali a my sme to vzali ako porážku a oni sú víťazi a tým to pre nás končí:))).Nejdeme im písať správy na štýl „TEBA“:DDDD……Navyše. My reklamu nepotrebujeme, ak by sme chceli môžeme byť na akomkoľvek bilboarde, ale sme mladá kapela, pomerne neznáma a hlavne pokorná kapela. Takže sa k tomu adekvátne správame a naše reklamy sú len ohľadom koncertov:)))))))…
  S ÚSMEVOM A NEKONEČNOU LÁSKOU, ŤA POZDRAVUJE SKUPINA AIMEE:)))“

  Ja mu dám nemilej

 7. Ahojte, tiez som chcela potesit svoju lasku, ale nevyslo to. Tiez som si vsimla, ze v Bratislave mala svoje odkazy Aimee, ktorá aj vyhrala na 3 miestach (Spitalskej, Namesti L. Stura a Dunajskej)… Jedno mi je vsak zahadou, ako je mozne, ze na Hodzovom (241 hlasov) a pod mostom SNP (238 hlasov), kde takisto vyhrali, zrazu zmizli a vyhrali ludia s poctom hlasov 25 a 28. Kde je spravodlivost, ze ja nabulikam vsetkych znamych, nech mi hlasuju a vyhra to nieco, co ani s vyznanim lasky nema nic spolocne???? Hanba Milke, ze vobec nieco take dovolila a takto oklamala kopec ludi. Chcem, aby Milka odskodnila vsetkych, co vdaka skupine Aimee skoncili na druhom mieste a dala im sancu v podobe citylightov…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ