Ako sa dá zneužiť Valentín s Milkou na reklamu

8
1833

Viete ako sa dá v súťaži Milka zneužiť možnosť odkázať Valentínsky odkaz svojim láskam na reklamu? To sme netušili ani my v redakcii. Až tak úbohí naozaj nie sme. Súťaž s Milkou, ktorá trvala posledných pár týždňov, umožnila vyhrať zaľúbencom odkaz pre lásky, priateľky, priateľov, manželov. Skrátka, ak chcel niekto na Valentína prekvapiť lásku zaujímavým odkazom, mal možnosť prostredníctvom zaujímavej súťaže, v ktorej sa Milka postarala o billboard s vaším odkazom pre milovanú osobu. Priznám sa, že ten pocit, keď je odkaz vašej milovanej osoby pre vás vyvesený na očiach celého mesta, som chcel naozaj pocítiť aj ja. Nie, nepodarilo sa. Súťaž o Valentínsky odkaz nechutne zneužila celkom neznáma kapela, ktorá si takto spravila reklamu a Milka je v podstate bezbranná. V podmienkach súťaže nebola reklama zakázaná a tak podlo kapela, ktorá si hovorí Aimee, o dušu hlasovala na svoje vytvorené plochy po Slovensku od Bratislavy po Komárno so zasiahnutím aj na rôzne mestá smerujúce na sever.

Špitálska ulica Bratislava
Plocha na zastávke na Špitálskej ulici v Bratislave.

Kapela Aimee nafingovala niekoľko odkazov, ktoré nemali s Valentínom spoločné absolútne nič. Neférové jednanie a hromadné hlasovanie na ich plochy im dokonca prinieslo na niekoľkých miestach víťazstvo. Po ukončení súťaže totiž vysvitlo, že plocha s menom ich kapely bude nakoniec predsa len vystavená v Bratislave na Špitálskej ulici, na Dunajskej a na Námestí Ľ. Štúra, ale napríklad aj v Komárne. V Komárne boli veľmi sklamaní z toho, že poctivo hlasujúci Komárňania nemali šancu vyhrať, povedať svojim láskam valentínsky odkaz, ale vyhrala reklama, ktorá vôbec nepotešila, ale skôr dosť nahnevala nielen miestnych, ale aj ľudí na iných miestach.

Šialená kapela Aimee a súťaž Valentín s Milkou

Pri hľadaní na internete sa síce nedá nájsť žiadna diskusia na túto tému, no ak sa spýtate ľudí, ktorý súťaž sledovali, zhodnú sa v jednom názore, a to že:

  • Niekto si skrátka nechutne vystrelil zo zamilovaných
  • zneužil tematickú súťaž na niečo celkom mimo misu
  • priživil sa a ušetril (veď keby si mali takú plochu platiť, vychádzala by len na týždeň na niekoľko tisíciek ešte v korunách)
  • svoj pokus zopakoval na viacerých miestach, v mestách na strednom Slovensku, na južnom Slovensku, ale aj v hlavnom meste
  • Ak si mysleli, že získajú fanúšikov, skôr niekoľkých stratili skôr ako ich získali.
  • Pisateľ tohto článku nie je jediný sklamaný z jednania podvodníka, ale aj Mirka, Janka, Petrík, Jožko, Michal, ďalší Michal, tretí Michal, Anna, ďalšia Anna, celkom štyri Márie, jeden Andrej a dvaja Tomášovia. Všetci aj po vypočutí hudby kapely Aimee povedali, že ich hudba neoslovila a reklamu si nezaslúžia.

Šialená kapela Aimee a súťaž Valentín s Milkou

Nevedno odkiaľ kapela pochádza, naozaj sme sa nechceli podujať viac zisťovať o pochabej skupine príživníkov. Ak ale sú z Komárna, nemajú čo hľadať v Bratislave na ploche. Ak sú z Bratislavy, tak potom naozaj nemá zmysel sa pchať nasilu do Komárna. Tam vyhrali plochu s naozaj úžasným valentínskym textom: „AIMEE zo srdca hrá Komárnu!!! 🙂 – Vaša AIMEE“. Dokážem si živo predstaviť, ako sa asi cítili všetci tí, ktorí skončili tesne alebo s väčším rozdielom pred týmito úbohými príživníkmi ako druhí.

Šialená kapela Aimee a súťaž Valentín s Milkou

Aimee sa napchalo aj na iné miesta, kde zväčša získalo druhé alebo tretie miesta. Jedno je isté, kto nepodvádza nemá. O tom sme sa mohli presvedčiť už na rôznych miestach v rôznych súťažiach. Taktiež sa hovorí, že aj šikovným patrí svet. Aj za cenu podvodu. Ale to im istotne nijak neuškodí. Aj zlá reklama je reklama a týmto sa možno o kapele Aimee niekto dozvedel prvýkrát.

Plocha Dunajská ulica bratislava
Milka „Valentínsky“ odkaz v skutočnosti reklamou na neznámu kapelu Aimee na Dunajskej ulici v Bratislave.

Čo vy? Zapojili ste sa do Milka súťaže?

Comments are closed.