Navštívili sme Autosalón 2012 v bratislavskej Inchebe

0
1342

Tohtoročný autosalón v Inchebe priniesol niekoľko premiér. Tie svoje tu vystavovali Subaru, Mercedes, ale napríklad aj Peugeot a ďalší. Z noviniek bol azda najočakávanejší model Up! od Volkswagenu a Citigo od Škody. Napriek tomu, že sa na neho manželka tešila, nakoniec až tak nadšená nebola a zhodnotila, že ju prekvapivo prekvapila Kia Venga s krásnym úložným priestorom, dostatočne vysokým stropom a pekným volantom. Novinky prezentovala aj Mazda, najmä svoje krásne SUV CX-5. Ako vždy, bolo na autosalóne čo obdivovať. Spodné priestory boli venovaná ako minulý rok aj teraz rôznym poskytovateľom servisnej techniky, parkovali tu aj krásne a hodnotné modely Ford Mustangov, zazreli sme aj Lamborgini a viacero výrobkov, aj takých, ktoré tradične nemali s vozidlami absolútne nič. Okrem noviniek a tradične obľúbených stále predávaných vozidiel sa kde tam našiel aj historický kúsok, akoby na porovnanie s moderným nástupcom.

Oproti minulému roku bola podpora predaja automobilov na elektrický pohon menej výrazná a ani sa tak priveľmi netlačilo do predaja takýchto vozidiel. Pokiaľ si vláda samotná neuvedomí, v akom roku žijeme, neuvedomí cenu palív a neporastie počet staníc na dobíjanie, zrejme aj výrazná podpora nemá zmysel. Naopak, minimálne dva veľké stánky sa venovali dnes propagácii LPG a tiež prezentovali ponuku prerábky vozidiel na pohon LPG. Nepostrehli sme naopak podporu pohonu CNG. Vo všeobecnosti sa prezentovali malé vozidlá, stredná trieda, aj luxusné značky. Nechýbal Mercedes, Jaguár, či dokonca v okolí stánku Slovakia Ringu aj viacero typov pretekárskych vozidiel. Dokonca sme objavili aj také ručne vyrábané značky zo susedných Čiech, ktoré nie sú príliš známe. Autosalón je možné navštíviť ešte dnes a zajtra.

Viac fotografií:
Keďže sme si vzali aj fotoaparát, fotografie môžete nájsť na našom Facebooku, prístupné verejnosti. Budeme radi, ak sa stanete fanúšikom našej skupiny. Nájdete nás na jednoduchej adrese: www.facebook.com/Zaujimavosti