Prečítajte si naše tipy a zostaňte fit aj v lete. Poznali ich už staré mamy.

0
1965

Dreli ste na svojej postave do plaviek už od zimy a bojíte sa, že len čo ste dosiahli svoj cieľ, prestanete sa ovládať? To sa naozaj stáva mnohým… A hoci je leto plné nástrah (aj tých kalorických), vždy máte alternatívu.

Ako byť fit aj v lete

Ako si udrzat postavu aj v lete - clanok

Sorbet verzus zmrzlina

Ste milovníčka zmrzliny a leto je pre vás synonymom tejto ľadovej delikatesy? Bohužiaľ, kúpené zmrzliny obsahujú plnotučnú smotanu a veľa pridaných cukrov… Ak sa chcete schladiť, vyrobte si doma ovocný sorbet. Možno vám zachutí ešte viac! Do smoothie mixéra vložte kocky ľadu a ľubovoľné ovocie. Najviac sa hodia mrazené lesné plody, melón alebo jahody. Všetko rozsekajte, prípadne pridajte pár lístkov mäty a hotovo!

Voda & Voda

Určite nepite žiadne sladené vody a drinky! Nielen pre obávané kalórie, ale v letných horúčavách vás po nich prepadne ešte väčší smäd. Stávkou na istotu je obyčajná voda, môže byť aj minerálna, ktorá vám doplní všetky minerály, ktoré počas horúcich dní vypotíte. Ak vám čistá voda nechutí, doplňte ju krúžkom limetky, citrónu, hrsťou mäty alebo pokrájanými jahodami. Ak máte problém s pravidelným pitím, stiahnite si jednu z aplikácií, ktorá vám to bude počas tropických horúčav pripomínať.

Letná kondička

Desíte sa predstavy športu v lete? Ani samotné kráčanie po slnkom prehriatych uliciach nie je ničím príjemným, nie to ešte vykonávať nejakú športovú aktivitu navyše. Ak nie ste fanúšik fitness centra, nevadí! Urobte malý pokus. Vstaňte tesne pred východom slnka, keď je ešte príjemne chladno a rosa padá na trávu. Obujte svoje bežecké tenisky a vybehnite sa nadýchať čerstvého, sviežeho ranného vzduchu ešte predtým, než sa celý svet zobudí. Vychutnajte si ten doteraz nepoznaný pocit, keď bežíte po uliciach, ktoré ste doposiaľ poznali len ako rušné a hlučné miesta. Rána – bez ľudí a bez áut – sa vám budú javiť ako z iného sveta. A čo môže byť lepšie ako nekonečná ranná sprcha po behu s východom slnka? Nič.

Byt fit aj v lete -clanok

Ako ryba vo vode

K letu patria more, kúpaliská, jazerá a vodné plochy. Ak ste milovník vody, využite to vo svoj prospech. Veľa plávajte a odmenou pre vás bude nielen pekne vyformované telo, ale aj zrelaxované svalstvo a chrbtica. A keď k tomu ešte pripočítame blahodarné účinky mora, ktoré napomáha pri liečbe kožných ochorení, viac si snáď ani v lete nemôžeme priať.

Nemusíte sa teda obávať, že by ste v lete prišli o svoju kondičku a dobrú náladu! Určite sa nájde ešte veľa aktivít, ktoré sa postarajú o vašu letnú pohodičku.

Čítajte aj:

Zoznam: Tieto knihy sú pre vás ideálnymi spoločníkmi na letnú dovolenku

Táto kozmetika vám v lete príde na úžitok, no v zime ňou mrháte

ZANECHAŤ ODPOVEĎ