Naše médiá propagujú falošné lieky na vrásky a falošných ľudí

2
3543

Falošné medikamenty na vráskyNa slovenských médiách (v reklamnom priestore) sa znova objavili ďalšie mohutné kampane a bannerové reklamy smerujúce na nový zázračný medicínsky prípravok s ktorým sa stretnete pod označením ACR (Active Cell Regeneration). Tentoraz vás zavedie na stránky www.najnovsienovinky.com (neodporúčame dôverovať tejto stránke, nejde o pravý informačný magazín), kam zavítate po kliknutí na obrovské množstvo reklám na slovenskom internete. Žiaľ, inzerent inzeruje aj v Google reklame, takže sa táto kampaň šíri u niekoho možno aj na našich stránkach. Ostražití musia byť preto používatelia internetu, ktorí sa stretávajú s reklamami, ktoré šokujúcimi fotografiami a správami informujú o vráskach, boji so starobou, zázračných objavoch a starých metódach, ktoré objavili lekári. Problém však je, ide o rovnakého autora, ako v prípade veľkého množstva falošných stránok v minulosti. Opäť tie isté prvky a praktiky, opäť falošné stránky a falošný magazín. Našou vecou je fakt, že obrovská podvodná kampaň propaguje prostredníctvom slovenských médií stránky, ktoré sa tvária ako magazín, obsahujú prvky magazínu, no nejde o skutočný magazín. Môžeme tak hovoriť, že tieto stránky poškodzujú pojem „internetový magazín“ a znehodnocujú slovenský internet ako zdroj ako tak prínosných informácií. Prekáža nám, že autori týchto projektov opakovane zneužívajú dôverčivosť a neznalosť ľudí na internete rozoznať falošné stránky a falošné informácie od pravdy.

Vraj vedec ocenený Nobelovou cenou
Tentoraz autori stavili na skutočné meno odborníka, ktorý bol ocenený Nobelovou cenou za výskum. V skutočnosti však táto nechutná fraška používa len fotografiu a indického biológa menom Venkatraman Ramakrishnan, no nezmyselne, pretože celý obsah sa ho vlastne vôbec netýka. Jeho biologický výskum nemá nič spoločné so žvástami v texte a už vôbec nemožno spájať jeho meno s nejakým prípravkom. Tou hlavnou celebritou je profesor Romain Lefery, ktorý je uvedený ako odborník na všetko a zverejnená je aj jeho fotografia. Na stránkach, kam sa dostanete veľmi ľahko – (ojedinelezdravie.com) to vyzerá asi:

Falošné stránky a boj proti vráskam

Problém však je, že hoci sme strávili 70 minút hľadaním tohto mena vo vedeckých kruhoch a článkoch, pri fotografii máme jasno hneď. Zrejme žiaden skutočný profesor tohto mena ani neexistuje, veď fotografia pochádza z fotobanky, kde si ju môže ktokoľvek kúpiť za malý poplatok. Takže lekár, ktorý tvorí úvodný imidž overeného prípravku a vierohodného webu je falošný.
Skutočný zdroj fotografie: http://fr.fotolia.com/id/53125448 alebo http://www.shutterstock.com/pic-135….1-83

Vymyslené referencie
Monika Laškovská, blondínka, ktorá má mať 23 rokov a vyjadruje sa o tomto prípravku pochvalne, má zverejnené tri fotografie. Useknuté sú tesne pod bradou. Monika Laškovská? Naozaj? V žiadnom prípade. Falošná referencia je založená na vymyslenom mene a vymyslenom príbehu aj veku.

Falošné stránky a boj proti vráskam

Dievča je zo zahraničia, originál fotografiu môžete nájsť ako referenciu pre prípravok Nerium a celá fotografia neuseknutá až tak pod bradou sa nachádza napríklad na týchto stránkach: http://realhousewivesofmn.com/beauty/nerium-exper…. A len tak mimochodom, dievča sa v skutočnosti volá Alicia (iný zdroj), alebo Sarah (vyššie uvedený zdroj) a nijaká Monika.

Zuzana Kandríková, staršia 60 ročná pani hovorí niečo o omladnutí o 10 rokov. Je to krásne. Žena v vyššom veku našla spôsob, ako sa cítiť mladšie. Psychológia zaberá, no zdravý rozum musí dostať prednosť. Najmä rozum vopred vec preveriť. Aj táto fotografia je stiahnutá z internetu a meno s týmto vzhľadom na Slovensku ani neexistuje. Originál veľký formát fotografie sa opäť týka prípravku Nerium a nie výmyslu Lefery. Zdroj: http://www.pinterest.com/pin/138485757267053369/

Falošné stránky a boj proti vráskam

Alebo žeby bol pravdivý aspoň príbeh pani menom Danka Michalská, ktorá má byť vo veku 34 rokov? Údajne kričala o pomoc a vrásky popisuje ako horor, ktorý vyriešil prípravok ACR od profesora z fotobanky. Lenže Danka Michalská s touto tvárou neexistuje. Je toopäť stiahnutá fotografia z internetu, treba podotknúť, že popis a text na stránkach je v príšernej úprave s príšernou gramatikou a obete odcudzenia identity zrejme ani len netušia, kde sa vôbec nejaké Slovensko nachádza. Napriek tomu vďaka neznámym autorom falošných stránok reprezentujú neexistujúce osoby so slovenskými menami.
http://www.pinterest.com/pin/475974254339438302/

To nie je všetko. Stránky obsahujú vážne vady
To, čo stojí za zmienku, je opäť zopakovanie faktu, že celé stránky sú fingované, vytvárajú vymyslené identity, odcudzili identity niekoho iného, prípadne neexistujúcich ľudí, aby mohli vytvoriť falošný dojem pravosti všetkého okolo neznámeho prípravku. Opäť ide o tú istú spoločnosť, ktorá sa snažila ľuďom predať veľké množstvo prípravkov na chudnutie a rôzne iné látky s predraženou cenou. Všetky informácie sú vytvorené na stránkach tak, aby útočili na psychológiu a ich vnímanie ako motivačné. Žiadne z referencií sa nepodarilo potvrdiť ako pravé, práve naopak, sú ľahko vyvrátiteľné. Lekár a jeho podobizeň neexistuje, jedine ak vo fotobanke. Prvé stránky pod svojim fingovaným obsahom zverejňujú Facebook komentáre, kde je potrebné na pravú mieru uviesť fakt, že ide len o dojem Facebook komentárov.

falošný facebook komentár

V skutočnosti ide len o skopírovaný vzhľad Facebooku. Fotografie používateľov použitých ako komentujúcich v tomto fingovanom rozhovore komentárov sú často staršieho dáta – stiahnuté z internetu od reálnych ľudí. Avšak ľudia si ich už zmazali – preto aj vystopovanie niektorých z nich dáva zabrať. Niektoré fotografie sa dokonca opakujú na stále rovnako vytvorených falošných stránkach. Vaše komentáre, ktoré by boli skutočné a k veci nikdy nepridajú, pretože tento systém nie je v skutočnosti pre žiadne komentáre, ale len pre ich vlastný systém fingovaných komentárov, kde sa neustále posúva dátum, aby to vyzeralo, že diskusia je čerstvá. Všetok obsah je nanajvýš podozrivý. Ak by ste sa mimochodom začítali do okrajového obsahu prvých spomenutých stránok, mohli by ste sa náramne pobaviť nad absurdnosťou a sprostosťou nasilu vytvoreného textu, ktorý sa snaží vyzerať ako magazín, no falošné hlavičky článkov nemožno ani otvoriť a ani na ne kliknúť. Nezmyselné vety na ňom dávajú tušiť, že tu nie je niečo v poriadku. Vlastne nie niečo, ale všetko.

Upozornenie:
Ohradzujeme sa voči akýmkoľvek obvineniam, že sme niekomu poškodili dobré meno. Ohradzujeme sa taktiež voči obvineniam, že jednáme protiprávne. Jednáme v súlade so zákonom, upozorňujeme verejnosť na základe vecných a jasných dôkazov o protiprávnom jednaní, vytváraní nebezpečenstva zámeny, využívaní cudzej falošnej identity hneď viacerých ľudí, dochádza k zavádzaniu zákazníka, neplneniu povinných náležitostí pri stránkach s obchodným / predajným obsahom a dochádza aj ku klamaniu zákazníka vo viacerých oblastiach na týchto stránkach. Stránky obsahujú pochybnú gramatiku slovenského jazyka, nejasné informácie, ktoré by pri snahe o dôveru v tento prípravok ľudí naozaj zaujímali. Skutočným ľuďom je znemožnené reagovať a pýtať sa, zobrazené sú len komentáre vopred pripravené. Na vytvorenie dôvery v tieto stránky sa používa fingovaný magazín, ktorý tak poškodzuje dôveru v podobné médiá. Zároveň využívajú imidž profesionálne pripravenej fotografie profesionálneho staršieho modela, ktorého zneužili do úlohy údajného profesora odborníka. Naša strana nevykonala žiadne protiprávne kroky. Upozorňuje na základe jasných predložených dôkazov na hrozbu v podobe naletenia na pochybný projekt a stránky. Najhoršie na tom je, že najväčšie slovenské portály tento fakt s radosťou podporujú, pretože mediálne agentúry za tento priestor samozrejme platia vopred.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ