Naozaj vás vyzlečú donaha?! Pravdy a mýty o thajskej masáži

1
6843

Niekto ju miluje a niekoho na ňu neprehovoríte ani za nič. O tomto terapeuticko-relaxačnom zázraku sa šíri príliš veľa mýtov na to, aby sa cestovatelia odhodlali odovzdať sa do rúk masérke. A pritom prichádzajú o jeden z naj zážitkov, ktorý si môžu z Thajska priniesť.

masaz_1

Čoho sa vlastne bojíme?

  1. Bude to bolieť!

Nuž, áno aj nie. Thajská masáž určite nie je najnežnejšia. Masérka pri nej používa svoje prsty, dlane, lakte, kolená a chodidlá tak, aby masáž mala čo najlepší účinok. V serióznych masážnych salónoch sa vás opýtajú, akú masáž si prajete a to je moment, kedy sa rozhodne o vašom „budúcom vzťahu” s thajskou masážou. Ak viete, že ste citlivejší, požiadajte o ľahkú masáž. Univerzálnym slovíčkom v Thajsku je bao-bao, čiže jemnejšie.

  1. Vyzlečú ma donaha!

Úplne bez šiat neostanete. Ak sa rozhodnete pre klasickú thajskú masáž celého tela, dostanete čisté bavlnené oblečenie na prezlečenie (alebo vás nechajú v tom, v čom ste prišli, ak je to pohodlné) a z toho vás počas masáže nevyzlečie nikto.

Ak si vyberiete aromatickú olejovú masáž celého tela alebo bylinnú masáž, keď vám telo masírujú s teplými ľanovými vrecúškami naplnenými bylinkami, počítajte s tým, že ostanete len v spodnej bielizni, dámy len v spodnej časti. To je však jediný prípad, keď vás masérka požiada, aby ste sa vyzliekli.

masaz_2

  1. Nie som flexibilný/á!

Nevadí. Hoci sa pri klasickej thajskej masáži používajú jogové pozície, do ktorých vás dostane masérka, ona sama zistí, ako veľmi ste flexibilní a nebude vás násilím tlačiť do polohy, na ktorú nemáte. Thajská masáž vám svaly natiahne a zároveň uvoľní. Žiadne akrobatické ani meditačné schopnosti na to nepotrebujete.

  1. Thajskú masáž robia prostitútky!

Tradícia thajskej masáže je hlboko prepojená s budhizmom a jogou, a ak si vyberiete správny masážny salón, môžete si byť istý, že sa tam o vás postará profesionálna masérka, ktorá rešpektuje svojich zákazníkov a filozofiu masáže.

Dokonalá hodinová klasická masáž vás bude stáť v Thajsku okolo 5 eur. Ak si chcete dopriať prepychový salón, pripravte si 30 až 50 eur.

Na bambusovej podložke či na luxusnom matraci, thajská masáž je jednoznačne jeden z naj zážitkov v juhovýchodnej Ázii!

Čítajte aj:

Thajsko úplne zatvára časť obľúbených ostrovov. Takto sa chce chrániť pred prívalom turistov.

Letecká spoločnosť predávala letenky do Thajska za 7 € a nevedela o tom!

Interview: Sólo cestovanie po Thajsku nie je problém!

Comments are closed.