Najvyššia daň za psa na Slovensku: Rekordérmi sú SNV, Čadca, a Petržalka

0
2226

Evidencia psovPlatba mimo plán prežitia je vždy problémom. Pre niečo také nemajú niektoré mestá pochopenie. Výšku dane za psa má každé mesto a obec vo svojej vlastnej réžií. Zostavili sme rebríček troch azda tých najvyšších daní, aké na Slovensku máme a pokiaľ sme vynechali vaše mesto, informujte nás o tom. Vzhľadom na nie veľkú prehľadnosť slovenských miest a ich stránok sa podarilo dostať k týmto číslam.

Najvyššie dane majú v Spišskej Novej Vsi
Vzhľadom na veľkosť mesta, príjmy obyvateľov a životnú úroveň je rekordérom mesto Čadca so šialenou výškou dane za psa v bytoch. Priam vtipný je rozdiel oproti ceny za psa držaného v rodinnom dome, ktorá je vo výške len 5 EUR. Vysokou je daň za veľkého psa v Petržalke vo výške 67 EUR, kde aspoň prišli s kategorizáciou podľa veľkosti. Čivava tak vyjde na menej ako Labrador. V každom prípade si v Čadci majiteľ dvoch čiváv zaplatí nehoráznych 132 EUR. O kategorizácií psov podľa veľkosti sa však zatiaľ v meste ani len neuvažovalo. Najhoršie sa však majú psíčkari v Spišskej Novej Vsi.

Čadca (Žilinský kraj): 66 EUR
Bratislava – Petržalka: 67 EUR
Spišská Nová Ves (Prešovský kraj): 70 EUR

Čadca demotivuje, Spišská Nová Ves nepochybne tiež
V rokoch 2009 až 2012 sa len kvôli prehnanej výške dani za psa v meste Čadca zbavilo svojho psíka minimálne 5 rodín, alebo jednotlivcov. Išlo prevažne o prípady, kedy bol psík vytúženým priateľom detí, alebo študenta. Hrozba problémov a buzerácie zo strany mesta a polície však zavážila viac, než schopnosť našetriť si 66 eur. Nepochopiteľné sa viacerým ľuďom v meste, ako aj nám, zdá suverénnosť a stálosť tejto výšky už niekoľko rokov. Poctiví psíčkari sa zhodujú, že pokiaľ je nutné plniť mestskú kasu, mali by existovať iné cesty. V Spišskej Novej Vsi si nepochybne každý rýchlo rozmyslí, či po nejakom psovi túži a za 10 rokov jeho života zaplatí mestu 700 EUR, alebo sa svojho sna vzdá.