Najlepší vianočný darček: Robot BB-8

0
3092

Siedme vydanie najpopulárnejšieho filmu z vesmírneho prostredia, chronicky známeho Star Wars VII Sila sa prebúdza, je už teraz predzvesťou veľmi úspešného filmového diela. Táto snímka patrí medzi najočakávanejšie filmy roku 2015 a svoju svetovú premiéru bude mať už 17 decembra, strategicky tesne pred Vianocami. Ako táto snímka ovplyvní najkrajšie dni v roku a prečo bude mať premiéru práve pred Vianocami? Stane sa totiž hitom, kde všetku pozornosť bude pútať malý, guľatý robot, ktorému nikto nerozumie, ako vlastne funguje. Ako je to možné a prečo bude hračka robota BB-8 tak úspešná?

Zdroj: Kārlis Dambrāns podľa CC BY 2.0
Zdroj: Kārlis Dambrāns podľa CC BY 2.0

Hračka BB-8 robota zo Star Wars ovládne tohtoročné Vianoce. Prečo?

Prečo si tento robot získa srdcia všetkých detí? Ide o veľmi milú postavičku s jednoduchým dizajnom, ktorý ľahko ostane v pamäti aj tomu najmenšiemu chlapcovi, fanúšikovi Hviezdnych vojen. Robot BB-8 je nástupcom svojho staršieho brata z predchádzajúcich dielov – R2D2 – a populárneho C3P. Na internete už mesiace pred premiérou koluje niekoľko možných variantov, ako bude milý robot BB-8 fungovať. Základom celého systému robota je jednoduchá konštrukcia pozostávajúca z dvoch hlavných častí. Z guľatého tela a, pravdepodobne, magneticky pripevnenej hlavy v tvare pologule. Samotná hlava je veľmi ľahká, aby z tela nespadla a v jej strede je umiestnené veľké oko, cez ktoré robot vníma svoje okolie a vie sa vyhnúť rôznym prekážkam. Celé telo robota BB-8 je pohyblivé a robot sa v podstate gúľaním presúva z miesta na miesto. O tom, že BB-8 vyzerá naozaj ako skutočný robot z vesmíru, sa mohli presvedčiť aj diváci z USA, kde bol robot na Star Wars konferencii naživo predvedený. Vyvolal veľký záujem spoločnosti a rozsiahlu internetovú debatu o tom, ako sa môže guľaté telo robota pohybovať tak, aby hlava ostala na svojom mieste.

SWCA - From Droid Builder's Club Room, autor: William Tung from USA
SWCA – From Droid Builder’s Club Room, autor: William Tung from USA

Ako robot BB-8 funguje a prečo tomu nikto nevie prísť na kĺb?

O tom sa vedú rôzne debaty. Najväčšou záhadou je to, čím je pripevnená hlava. Ak by bola hlava ku guľatému telu pripevnená, telo by sa nemohlo pohybovať. Najpravdepodobnejšie je pripevnenie pomocou magnetu, no výrobcovia to zrejme odhalia až vo filme. Robot však bude, bezpochyby, hitom a perfektným darčekom tohtoročných Vianoc, ktoré budú v duchu Star Wars. Malého robota ako hračku môžete kúpiť cez zahraničné internetové obchody a môžete sa takto vopred pripraviť na Vianoce. Hračkársky robot je na ovládanie a môžete s ním pohybovať pomocou vášho smartfónu, či už máte Android, alebo Apple. Cena hračky robota BB-8 sa pohybuje v rozmedzí 100 až 150 eur a deti, ktoré už prestali baviť autíčka na ovládanie, môžu teraz ovládať milého robota zo Star Wars. Kde ho kúpiť? Najjednoduchšie cez eBay.

obr3

Veľmi sympatický robot z dielne Star Wars bude mať svoju svetovú premiéru tesne pred Vianocami a hneď po tom vypukne nevídané Star Wars šialenstvo za milým BB-8 robotom. Záhada hýbajúceho sa tela, no pevnej hlavy bude dovtedy odhalená a vy si môžete zatiaľ objednať svoju vlastnú kópiu guľatého BB-8 robota zo Star Wars napríklad aj tu. Za približne sto až stopäťdesiat eur si môžete kúpiť cez internet malého robota, s ktorým môžete pomocou smartfónu preskúmať vaše okolie.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNa Marse postavíme domy z ľadu
Ďalší článokLabyrint: Zhorenisko
administrátor stránok, autor článkov o rôznych zaujímavostiach zo sveta zábavy, vedy, zistenia a akcie...