Možno až milión protestujúcich Francúzov opäť bránilo tradičnú rodinu

0
749
Možno až milión protestujúcich Francúzov opäť bránilo tradičnú rodinu
Ohodnoť článok

Francúzska vláda len nedávno uvoľnila možnosti homosexuálnym párom aj v možnosti adopcie detí. Oficiálne tento krok odôvodnila snahou pomôcť týmto párom vychovávať deti a vyhovieť tak im dlhodobým požiadavkám. Homosexuálna menšina, ktorá mala doteraz reálny záujem adoptovať, alebo vychovávať deti vôbec, určite tento krok uvítala. Podľa nás sa však absolútne pochopiteľne zdvihla oveľa mohutná vlna kritiky a nesúhlasu s týmto vládnym rozhodnutím, čo sa prejavilo v podobe obrovskej demonštrácie. Dokonca nie jedinej. Už počas prípravy tohto zákona sa objavovali rôzne protesty. Ten, ktorý bol tento víkend však prekonal azda všetky doterajšie protesty.

Protest za rodinu Francúzsko
Avenue de Breteuil. Photo. P. de Sorbay

Len tento víkend sa v troch mestách Francúzska aj v blízkosti Paríža v časti Saint Cloud konala demonštrácia, ktorá mohla pokojne dosiahnuť až milión hláv, ktoré prišli brániť tradičnú rodinu a jej zmysel. S transparentmi, ktoré niesli logo siluety mamičky, otca a dvoch detí, dávala jasne najavo, čo ide tejto obrovskej mase ľudí. Samozrejme, že tento odhadovaný milión hláv svojim hlasom a pochodom jasne dalo najavo nesúhlas so zvláštnym zákonom, musel prilákať aj zopár živlov. Možno na prstoch oboch rúk by sme spočítali incidenty, ktoré sa počas demonštrácie udiali. Toto jediné zaujalo naše slovenské médiá. Pravda a zmysel tejto veľkej akcie ostala niekde bokom. Inak sa obrovská akcia dala pokladať za pokojnú. Možno aj preto, že boli v proteste všetky generácie spolu, manželské páry aj deti.

Protest za rodinu Francúzsko
Invalides. 2013/05/26. Photo : T. Ruchat

Niektoré páry mužov so ženami sa dokonca zámerne bozkávali aj pred kamerami tých pár televízií, ktoré prejavili záujem o túto vlastne protivládnu akciu, s radosťou tehotné ženy odhaľovali brušká a manželia prejavovali svoju náklonnosť, čím chceli dávať najavo, prečo na toto miesto dorazili. Vzhľadom na to, že vláda na svojich krokoch trvá a zákon je v platnosti už niekoľko dní, je možné očakávať aj ďalšie podobné akcie. Doteraz sa konalo už niekoľko demonštrácií v rôznych mestách a všade s obrovským počtom podporovateľov. Napriek tejto vlne odporu vláda prezidenta Hollanda nekoná.

Viac informácií na oficiálnych stránkach organizátorov: http://www.lamanifpourtous.fr/
Bohaté fotoalbum z poslednej akcie a iných: https://picasaweb.google.com/

Zväzok muža a ženy a zároveň model tradičnej rodiny je pálčivou témou. Ich prerušenie zmenou zákonov je časovanou bombou vlastne v ktorejkoľvek krajine. Osobne nech mi prepáči každý zástanca myšlienky adopcie gayov a lesbičiek, avšak ako dlhoročný pracovník s deťmi si nedokážem predstaviť nie len slovenské dieťa vo východe homosexuálneho zväzku.

Foto:  lamanifpourtous.fr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ