Motivujte psa krmivom! Výhody používania krmiva počas výcviku

0
504

Boli ste niekedy frustrovaní, keď ste sa snažili vycvičiť svojho psa a vôbec to nešlo podľa vaších predstáv? Zdá sa vám ťažké udržať pozornosť vášho domáceho miláčika počas tréningu? Ak sa snažíte svojho psa motivovať, možno je čas zvážiť používanie krmiva pre psov ako odmenu počas každodenného výcviku!
V tomto článku sa budeme venovať výhodám používania krmiva pre psov ako motivácie počas výcviku, tipom na výber správneho krmiva pre vášho domáceho miláčika, osvedčeným postupom pri kontrole porcií a výhodám nákupu v zoo obchode. Po prečítaní tohto článku budete vedieť všetko potrebné na výber toho najlepšieho krmiva pre vášho domáceho miláčika a taktiež sa dozviete viac ohľadom toho, ako z tréningov so psíkom vyťažiť čo najviac.

Čo motivuje vášho psa?

Keď ide o výcvik, motivácia je kľúčová! Musíte nájsť niečo, na čom váš domáci miláčik rád púta pozronosť, aby ste ho zaujali a sústredili sa. Možno ste už vyskúšali používať hračky, maškrty pre psov a slovnú pochvalu na motiváciu vášho domáceho miláčika. Avšak, uvažovali ste niekedy o použití krmiva pre psov ako odmenyu za skvelý tréning?

Krmivo pre psov môže byť tou správnou účinnou odmenou pri výcviku! Predsalen, je to niečo, čo váš psík už pozná a má rád! Je potvrdené, že psy sú prirodzene motivované jedlom a často sa za jedlo snažia viac ako za iné odmeny.

Výhody používania krmiva pre psov počas výcviku

Používanie krmiva pre psov ako odmenu počas výcviku môže mať pre vášho psa niekoľko výhod. Po prvé, môže pomôcť udržať jeho sústredenie a pozonosť! Po druhé, môže pomôcť posilniť dobré správanie! Keď je váš pes odmenený krmivom za to, že niečo urobil dobre, je pravdepodobnejšie, že toto správanie zopakuje aj v budúcnosti. A nakoniec, môže to pomôcť vytvoriť silné puto medzi vami a vaším chlpáčikom! Keď váš psík vie, že jedlo je odmenou za dobré správanie, bude vám skôr dôverovať a rešpektovať vás.

Výber správneho krmiva pre vášho psa

Existuje niekoľko aspekotov, ktoré by ste mali vziať do úvahy! Po prvé, musíte sa uistiť, že krmivo, ktoré vyberiete, je vhodné pre vek, veľkosť a úroveň aktivity vášho domáceho maznáčika. Musíte sa tiež uistiť, že krmivo je vyrobené z kvalitných surovín a neobsahuje umelé farbivá, príchute ani konzervačné látky.

Krmivo pre psov musí byť vyvážené a musí obsahovať všetky dôležité vitamíny a minerály, ktoré váš domáci miláčik potrebuje, aby bol zdravý. V mnohých zoo obchodoch pracujú odborníci, ktorí vám radi pomôžu vybrať to správne krmivo pre vášho domáceho miláčika.

Význam kontroly porcií krmiva pre psov

Pri kŕmení psov je veľmi dôležité dodržiavať odporúčané porcie. Kŕmenie psa príliš veľkým množstvom potravy môže viesť k obezite, ktorá zasa môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Aby ste sa uistili, že váš pes dostáva správne množstvo potravy, budete mu musieť krmivo správne dávkovať a dodržiavať pravidelný plán kŕmenia.

Dôležité je tiež kŕmiť svojho domáceho miláčika každý deň v rovnakom čase. Pomôže to vášmu zvieraťu vytvoriť si pravidelnú rutinu a umožní mu to zvyknúť si na jedlo v rovnakom čase.

Výhody nákupu krmiva pre psov v zoo obchode

Pokiaľ ide o nákup krmiva pre psov, nákup priamo v zoo obchode fera.sk má niekoľko výhod. Po prvé, budete mať prístup k širokému výberu krmív, maškŕt a iných výrobkov určených špeciálne pre psov. Aj tento fakt vám môže uľahčiť hľadanie správneho krmiva pre vášho domáceho miláčika.

Po druhé, budete môcť získať rady od skúseného personálu. Zamestnanci zoo obchodu majú skúsenosti s riešením rôznych problémov súvisiacich so zvieratami a môžu vám pomôcť nájsť to správne krmivo aj pre vášho psíka. A nakoniec, podporíte lokálne podniky. Nákupom v zoo obchode podporíte miestne hospodárstvo!

Tipy, ako čo najlepšie využiť krmivo pre psov počas výcviku

Pokiaľ ide o používanie krmiva pre psov počas výcviku, existuje niekoľko tipov, ktoré môžete použiť, aby ste z výcviku so psom vyťažili čo najviac. Po prvé, uistite sa, že používate správne krmivo pre svojho domáceho miláčika. Uistite sa, že krmivo, ktoré ste vybrali, je vhodné pre vek, veľkosť a úroveň aktivity vášho domáceho maznáčika. Po druhé, uistite sa, že kontrolujete porcie krmiva vášho chlpáčika. Kŕmenie psa príliš veľkým množstvom potravy môže viesť k obezite a iným zdravotným problémom. Nakoniec sa uistite, že nové krmivo zavádzate do stravy psa postupne a pomaly. Poskytnete tak vášmu zvieraťu čas, aby si na nové krmivo zvyklo, a vyhnete sa zbytočným žalúdočným ťažkostiam!

Zhrnutie

Kŕmenie vášho psa obľúbeným krmivom môže byť skvelým spôsobom, ako ho motivovať počas tréningu. Krmivo pre psa môže byť účinnou odmenou za výcvik, pretože ho váš pes už dobre pozná a má rád. Pri výbere správneho krmiva pre vášho domáceho miláčika sa uistite, že je vhodné pre jeho vek, veľkosť a úroveň aktivity. Nezabudnite tiež kontrolovať porcie a nové krmivo zavádzať pomaly. Pri nákupe v zoo obchode máte prístup k širokému sortimentu krmív, môžete si nechať poradiť od kompetentného personálu a podporiť miestnu ekonomiku. Dodržiavaním týchto tipov môžete z krmiva svojho domáceho miláčika vyťažiť čo najviac a tak si čo najviac užiť radosť z tréningov.