Mobilný operátor O2 je na tom s reklamou lepšie

1
1942

Z vašich názorov, ktoré ste nám v rámci minulých článkov poslali máme jasno. V názoroch nám vlastných máme tiež jasno a oba prúdy sa stretávajú v tom, že z mobilných operátorov majú najprijateľnejšiu reklamu v O2. K článkom o Dedem máme viac neuverejnených komentárov plných vulgarizmov ako na Oohland. Možno je to tým, že O2 sa skrátka nesnaží presviedčať, nepúšťa nám z reklám agresívnu hudbu a neútočí na zmysly tým, že nás chce dožrať do nepríčetnosti trápnosťou, či „originálnou myšlienkou…“ a možno je to tá modrá farba, ktorá je psychologicky označovaná za farbu pokojnú a dôveryhodnú.

Je stará známa vec, že modrá farba pôsobí ukľudňujúco a dôveryhodne. Zneužilo ju SKDÚ, čím ju najmenej trom ľuďom – profesionálnym grafikom svojho času m znechutilo. Ale má ju ako hlavnú aj O2, mobilný operátor, ktorý svoje reklamy vyriešil jednoduchými maňuškami, ktoré sa ľuďom páčia a neprekážaujú im toľko ako Dedeho otrepané Bukekela a ďalšie frázy. V mysli sa mi vynorí jeho zdvihnutie telefónu, kde sa nemusí ani ozvať ale na druhej linke mu reční polomaďarský monológ, infantilná Tamarka a preafektovaná ženská. Sú aj ľudia, komu vadí aj vianočka, ktorá pri prižmúrení oka vyzerá ako kôpka hnedých ovčích, alebo ťavých h…

Mobilný operátor O2 nie len že naozaj prináša lacné volania a chová sa k ľuďom celkom inak ako naše dve stálice, ružová a oranžová, ale v O2 aj odpovedajú klientom na ich sťažnosti. O2 je značka, aj oni majú reklamy, ale z možno stovky nadávok na rôzne reklamy nemôžeme nikde nájsť jedinú na O2. Čím to je? Dokonca sa jedna reklama pýta: „Aj vy ste stále zmätený z množstva neprehľadných ponúk?“ a nedá mi neodpovedať. „Áno som!“. Len čo človek nahliadne do ponuky niektorých operátorov a vyberie si, čo by sa mu možno hodilo, na pobočke vám ponúknu všetko možné, len aby ste viac platili a nakoniec sa z toho nevysomári ani somár. V O2 je jasné o niečo viac, čo človek môže mať a koľko bude platiť. Ale netreba prechváliť, keď nie je nič bezchybné.

Comments are closed.