Miss USA je moslimka a kritizujú ju za tanec pri tyči

0
2236

Rima Fakih Miss USA 2010Moslimka Rima Fakih pochádzajúca z Jordánska sa presťahovala s rodičmi pred rokmi do USA, vyštudovala a vyrástla do krásy. Až takej, že sa mohla rovnať najkrajším ženám z USA. Momentálne hýbe svetom jedna s ňou spojená udalosť.  „Niečo nemysliteľné!“, myslí si moslimská obec v USA a vo svete. Tí, čo to s náboženstvom preháňajú až príliš teraz dievčinu zatracujú a preklínajú.

Na jednej akcii známej ako Mojo in the Morning, kde ju odfotografovali ako súťažiacu v striptízovej súťaži síce ukazuje svoje krivky, ale v šatách, ukazujúc tak menej odhaleného tela ako napríklad práve v súťaži Miss 2010 USA, čoho sa pri jej obhajobe proti vzbúrenej puritánskej verejnosti držia jej viacerí lepší priatelia. Dievčina dokonca v súťaži zvíťazila a ako cenu si odniesla tyč.

Teraz teda existujú dohady a jej fotografia plní titulky novín a magazínov, čo robí priveľkú reklamu aj akcii Mojo in the Morning. Zatiaľ čo Miss si z toho ťažkú hlavu nerobí, veď predsa „o nič nešlo, len o zábavu“ iní jej chcú ísť po krku a iní sa zas priživujú na jej zhoršenom mene. Korunku však stále má ona a možno o ňu ani nepríde.

Rima Fakih ako striptérka č. 101, zdroj: mojo
Rima Fakih ako striptérka č. 101, zdroj: mojo

Víťazstvo získala aj vďaka vyhláseniam jej konkurentky, ktorá sa vyjadrila za kontroverzný Arizonský imigračný zákon.  A keďže s ním súhlasila, poškodila si tým v inak takmer istej víťaznej pozícií. A to preto, že v USA je stále veľká časť obyvateľstva, ktorá s podmienkami zákona nesúhlasí. Moslimka Rima Fakih ju teda predbehla a korunku Miss na hlave žiari práve jej. Proti pravidlám súťaže Miss USA to vlastne nebolo, aj keď je možné nájsť ohlasy, že by mala korunku vrátiť.

Video, kde vysvetľuje fotografiu pri tyči:

zdroj: tvsquad.com, youtube