25 najpopulárnejších kokteilov roku 2016 – časť II.

0
1625
Ohodnoť článok

Magazín Drinks International vyspovedal 100 barov z celého sveta, aby zistil, ktoré miešané nápoje sa u nich predávali najlepšie. Najobľúbenejšou zložkou miešaných nápojov sú whisky a gin.

aperol-418002_1920

Pokračovanie rebríčka ,,miešané nápoje“ vyzerá takto:

13. Mai Tai sa pripravuje v šejkri z dvoch dielov zlatého rumu, jedného dielu pomarančového Curaçao, jedého dielu limetky, pol dielu Disaronna a pol dielu cukrového sirupu s ľadom. Podáva sa scedený.

12. Dark n‘ Stormy sa pripravuje z tmavého rumu a zázvorového piva. Nalejte ich do vysokého pohára s kockami ľadu, premiešajte a ozdobte plátkom limetky.


Tip redakcie: Na trh prichádza inteligentný náramok schopný merať alkohol v krvi

11. Bloody Mary je klasika v podaní vodky, paradajkového džúsu, omáčky Tabasco, trochu citrónovej šťavy a stonky zeleru.

10. Mojito obľubujú skoro všetci. Pripravuje sa z bieleho rumu, limetkovej šťavy, sódy, cukru, čerstvej mäty a ľadu.

9. Moscow Mule je jednoduchý kokteil skladajúci sa z vodky, limetky, zázvoru a sódy.

8. Sazerac obsadil v roku 2015 tretie mesto. Je to komplexný drink, ktorý v sebe spája absint, ražnú whisky alebo koňak, kocku cukru a dve alebo tri kvapky Peychaud’s bitters.

7. Margarita obhájila siedme miesto z minulého roka. Skladá sa z tequily, triple secu, limetkovej a citrónovej šťavy a často sa podáva v pohári s osoleným alebo pocukrovaným okrajom.

6. Whiskey Sour, zmes burbonu, citrónovej šťavy a cukru, si oproti minulému roku polepšil o štyri miesta.

martini-924132_1280

5. Suché Martini sa pripravuje z džinu a suchého vermútu. Ako ozdoba sa používa oliva alebo špirála z citrónu.

4. Daiquiri sa posunulo o dve miesta nahor. Tento populárny kokteil tvorí 4 cl tequily, 1 cl cukrového sirupu a 1 cl limetkovej šťavy. Obľúbená je aj jahodová verzia.

3. Manhattan sa skladá z whisky, sladkého vermútu a bitteru ako je napríklad Angostura.

2. Negroni je najpopulárnejší kokteil na báze džinu. Tvoria ho rovnaké diely Campari, sladkého vermútu a džinu.

1. Klasická verzia Old Fashioned obhájila prvenstvo z minulého roku. Do pohára, v ktorom je zmiešaný cukor a bitter, vlejeme whisky alebo brandy a ozdobíme ho citrónovou špirálou.

Nazdravie ! 🙂

Čítajte tiež:

Chceme kvalitu, no slovenské potraviny stále nekupujeme

V Dúbravke pribudne do konca roka sto nových parkovacích miest


Zdroj: http://www.businessinsider.com/the-best-selling-cocktails-in-the-world-2016-10?utm_content=buffercaf3c&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer/#2-negronis-were-hugely-popular-in-2015-and-are-the-most-ordered-gin-based-cocktail-in-the-world-the-drink-is-made-up-of-equal-parts-campari-sweet-vermouth-and-gin-24

ZANECHAŤ ODPOVEĎ