Ľuďom vyvoláva číslo 0517089001 aj na utajené čísla

6
1953

Nechávate si utajiť číslo, neželáte si žiadne ponuky, ani reklamu a tak v pohodlí nerušenia sa vyberiete na dovolenku s rodinou, keď vás zrazu na tom utajenom čísle otravuje nejaké číslo, ktoré vám nič nehovorí už len tou prešovskou predvoľbou. Z obáv toho, čo sa deje a aký úrad, či inštitúcia vás chce zastihnúť, aj keď nevedno odkiaľ mali číslo, zdvihnete a dozviete sa, že len spoločnosť GfK robí prieskum na vybraných telefónnych číslach. Poprosíte, aby vám už nikdy nevolali a vyradili si číslo zo zoznamu. Dokonca jasne poviete, že ste momentálne na celkom drahom roamingu a neželáte si otravovať, nie to ešte nechtiac v taške prijať hovor a minúť tak ďalší balík peňazí zbytočne. Doslova vytočí, ak ešte po tomto vyjadrení rovnaké číslo zavolá v rovnaký deň 2x, a ešte 4 nasledujúce dni sa ozve aspoň jedným vytočením vášho čísla. A to je číslo utajené.

V jednej spoločnosti dostali zamestnanci firemné mobily a čísla, ktoré boli kúpené v O2 s tým, že skrátka nebudú nikde zverejňované ako firemné, pôjde o bežné karty a čísla na telefón budú mať len kolegovia navzájom. S týmto dojmom aj žijete, takýto mobil ani nemusíte stíšiť, keď idete na poradu, lebo viete, že kolegovia sú tam. Bohovsky ale prekvapí, ak sú všetci na porade a len vám zvoní telefón niekde v nejakom vrecku a dostávate chuť telefón niekde pre narušenie porady otrieskať o stenu. Šéf sa diví, kto to volá, kde tento zamestnanec vôbec zverejnil svoje číslo a zamestnanec sám nechápe, ktorá bije. Alebo je tu ešte Marcel, čo si do školy nevypína mobil, lebo jeho číslo má len jeho frajerka a otec. Otec mu volá len keď je večer vonku a frajerka mu nemá dôvod volať, keď je s ňou v rovnakej lavici. Skrátka prípad podobný na ten z nemenovanej firmy. Musela byť práve matematika, ktorú suploval zástupca školy a muselo zavolať práve prešovské číslo z GfK na mobil, na ktorom nemal nikto čo zvoniť. Marcel dostal telefón horkoťažko na polroku späť do rúk aj s prepadnutým kreditom. Možno by si rád vyžiadal od GfK nárokovanie škody straty kreditu a jeho platnosti, hoci šlo o hlúpych 14 €, ale skôr by si nárokoval nervy a problémy v škole pre zvoniaci mobil. Áno, niekomu sa to možná zdá ako hlúposť a pár blbostí. No keď vyvoláva číslo, ktoré si nejakým záhadným spôsobom generuje čísla a otravuje ľudí, nemusí to byť vždy vítané… alebo je to vôbec pre niekoho vítané?

Ja osobne som podobné číslo vypínal asi celý týždeň. Skúšal som, dokedy má kto na to trpezlivosť. Podľahol som, zdvihol ale vyžiadal, aby mi dali svätý pokoj a vyradili si ma z nejakého spamhovorového zoznamu. Vraj „to samozrejme rešpektujú a nebudú volať“. Telefonát o asi dva dni som už zdvíhal s otázkou, či si náhodou niekto nerobí srandu alebo skrytú kameru cez telefón.

Prieskum
Telefónne číslo podľa dostupných informácií naozaj vyvoláva ako spoločnosť GfK na telefónne čísla, ktoré im generuje systém. Bohvie však aký systém, to sa asi len tak nedozvieme. Vieme ale to, že pokiaľ vyzváňajúci hovor zrušíte, ten brigádnik na druhej strane – nie vždy slušný a hlavne od počtu úspešných prieskumov platený, bude telefonovať, až kým nezdvihnete. Majú tuhé korienky, samozrejme, keď ide len o hlas niekde pokojne na druhej strane planéty a je takto telefonista skrytý len za menom spoločnosti. Pokiaľ ale človek nechce aby ho niekto otravoval, nejaký systém generujúci telefónne čísla ma nezaujíma. Chcem mať pokoj. Kto napokon uhradí ten roamingový hovor jeden aj druhý, či náhodou inú škodu?

6 KOMENTÁRE

 1. Ano take sme mali na strednej skole ako terminaly.
  Boli to cca 386-ky zabudovane v monitore iba s klavesnicou

 2. Ako dohodár nesúhlasím s niektorými reakciami.

  1. Je to naša práca a neteší nás to. Pre úplnú informáciu na východe a konkrétne v Prešove si je dosť ťažko nájsť aspoň ako takú brigádu, poniektoré časti Slovenska to majú problém pochopiť. Hlavne že ústredie je v Bratislave a zdierajú nás za lacný peniaz. A keď Vás to skutočne zaujíma máme 1,66 EUR na hodinu pričom sa pracuje na 2 zmeny po 6 hodín od 8:30 – 21:00 nepoteším Vás pracujeme aj cez víkendy aj počas sviatkov. No a tí naši kolegovia v Bratislave v callcentre majú o niekoľko násobne vyšší plat, ale oni sú tam iba ako reprezentatívna vzorka respondentov, aby ústredie presvedčilo nových klientov na zákazku.

  Naše pracovné podmienky (vymenujem len tie najhoršie) v Prešove na ulici Masarykova 22, na úplnom vrchole bývalého závodu OZKN máme skutočne prekrásne priestory, kde počas leta do okien vysokých 3 metre páli slnko od rána do večera (cca bolo nameraných 45°C), kde nám „zamestnávateľ“ nezriadi klimatizáciu, pretože sme v prenajatých priestoroch, takže je Vám asi dosť jasné, že v zime počas víkendu kúriť nebudú, pretože nemajú pre koho… to že pracujeme na počítačoch z 80. rokoch (ešte také monitory čo majú konektor len na klávesnicu, sieť a elektrinu), neprítomnosť hasiacich prístrojov ani nespomínam… skutočne žiadneho otravujúceho človeka to nezaujíma 🙁
  Nemáme sa ani kde ani komu sťažovať a pracovať tam samozrejme nemusíme…

  2. všetci anketári sa správame slušne narozdiel od respondentov na druhej strane, ktorý nadávkami nešetria a nemuseli toto číslo vôbec ale vôbec zodvihnúť, mohli ho aj kľudne odmietnuť resp. tento hovor vôbec neprijať a taká hlúposť, že sa prijíme hovor v kabelke a budú neskutočné faktúry je tiež hlúposť nakoľko aj my na druhej strane sme len ľudia a pochopíme, že asi nebudem počúvať absolútne ticho niekoľko minút, narozdiel od respondentov s pevnými linkami, ktorý to robia pravidelne. (Nehovoriac o hlúpej inteligencii poniektorých, ktorý netušia ani kde bývajú a už vôbec netušia koľko obyvateľov má ich rodné mesto no hanba… a X ďalších vecí…) Nitrianský a časť Košického kraja je obzvlášť špecifickým, tým nechcem nikoho urážať, ale keď už žijem na Slovensku mám slovenského operátora (teda dúfam, že uzatvorené zmluvy sú v slovenčine), tak aspoň štipku čo to zo slovenského jazyka viem aj povedať. Týmto skutočne nechcem nikoho urážať ale paradox.

  3. Niečo k tomu celému systému resp. bordelu… Nie len vy ale aj my ako pracovníci nie sme spokojný, no sme radi že máme aspoň akú takú prácu, keďže všetko sa tlačí na západ, áno budem konkrétny do Bratislavy.

  Čísla sú generované z niekoľkých strán, záleží od konkrétnej zákazky. Ide sa cez surového opisovania čísel z telefónneho zoznamu aj internetu cez konkrétne zákazky, kde si respondenti čísla udávajú sami alebo ich udávajú ich známy až po také zákazky, kedy sám mobilný operátor, banka, poisťovňa a podobne poskytne toto číslo sama. Náš systém nám neumožňuje Vaše číslo vyradiť, pretože ako anketári tú moc nemáme to všetko riešia na centrále v Bratislave (ak ju vôbec riešia), takže do budúcna nadávky si ušetrite práve na nich. Dole Vám pripojím kontakty.

  Z pohľadu ako študenta marketingu môžem povedať ďalšiu vec, že ide o náhodný priesku. To znamená, že každý musí mať tú istú šancu sa zúčastniť tohto prieskumu a je to na báze dobrovoľnosti. Hoc aj keď niektorý sú otravovaný pravidelne a niektorý ešte neboli nikdy, no v budúcnosti môžu 😀
  A čo sa týka ochrany osobných údajov nemá to nič spoločné jedine, ak by ste to chápali tak, že daný prieskum robíme pre nejakú inú spoločnosť, čo aj robíme ale Vaše údaje nie sú spájané s konkrétnym číslom (aspoň ja o tom neviem musíte si zistiť, pretože občas sa robia databázy).

  Pre potešenie aj mne ako „dobrovoľníkovi“ (za takúto mzdu) volajú a práve od nás. Čo myslíte, že čo urobím, keď tam práve pracujem?

  Kontakt na riaditeľku call centra v Prešove.
  e-mail: lubica.leskova@gfk.com Kontakt: 051/7089 030

  Nie každý deň sa zdržiava v týchto priestoroch ale počas dňa okrem víkendov a sviatkov by ste ju mali zastihnúť.

  A kontakt na centrálu:
  http://www.gfk.sk/
  GfK Slovakia, s.r.o.
  Einsteinova 24 / Aupark Tower
  851 01 Bratislava
  Tel. +421 2 5737 1101
  Fax +421 2 6241 3764
  E-Mail: info.slovakia@gfk.com

 3. Mozu mat korienky tuhe ako len chcu.Na moj blacklist by im nestacili ani korienky zo zeleza.Jednoducho program blacklist im v kuse dava obsadzovaci ton,bez toho aby som ja co i len tusil ze mi niekto vola.Zakazdym ked mi vola cudzie cislo a volanie sa par krat opakuje,automaticky ide to cislo do blacklistu.Toť vsjo

 4. Presne tak! Aj mne dnes volali. Som mu povedal ze zavolam policiu a podam trestne oznamenie za obtazobvanie po telefone, alebo este lepsie upravim mu ksicht ze ani plastiku nebude potrebovat, tak je pokoj.
  Pretoze ked pohar pretecie, …

ZANECHAŤ ODPOVEĎ