Lovci hadov majú v Austrálii dobrý biznis

0
3137

1. pixabay.com

Čelia nebezpečenstvu, pozerajú strachu do očí, súperia s nevyspytateľnými živočíchmi. Reč je o austrálskych lovcoch hadov, ktorí nielenže napĺňajú svoje poslanie, no zároveň budujú prosperujúci biznis.

Austrália je z hľadiska počtu jedovatých druhov zvierat najnebezpečnejším regiónom sveta. Na jej území nájdeme viacero hadov, ktorých prítomnosť môže byť pre miestnych obyvateľov vážnou hrozbou. Tí sú následne nútení privolať na pomoc práve lovcov hadov, ktorí sa tejto práci venujú profesionálne a dokonca z nej dokážu vybudovať úspešný biznis.

 

Z milovníkov hadov profesionálni lovci

 Slnečnú a dobrodružnú Austráliu nemilujú len ľudia. Obľúbeným domovom je aj pre mnohé hady, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tamojšieho ekosystému. Problémom však je, že tieto hady často zavítajú do ľudských sídel a vtedy musia zasahovať špecializovaní lovci. Tí majú dokonca toľko práce, že sa rozhodli z odchytu hadov spraviť novú formu podnikania. Teraz tak táto práca nie je len milovaným koníčkom, ale stala sa platenou profesionálnou činnosťou.

 

Lovci hadov nepytliačia 

Pojem lovci hadov si môžu mnohí vysvetľovať mylne a spájať si ho s pytliakmi, ktorí sa živia nelegálnym lovom. V tomto prípade však nejde o žiadnych pytliakov, pretože dané osoby sú registrovanými profesionálmi, ktorí majú odchyt hadov v náplni práce. Z toho jasne vyplýva, že hadov nelovia kvôli trofeji, iba ich odchytávajú za účelom dostať ich z ľudských príbytkov.

 3. pixabay.com

Vybudovanie prosperujúceho biznisu 

V Austrálií žije mnoho lovcov hadov, no nie všetci sa tejto práci venujú profesionálne. Tí odhodlanejší si predsa len povedali, že sa chcú živiť svojim koníčkom a skúsili za to brať peniaze. Na prekvapenie mnohých sa tento krok rýchlo osvedčil, pretože Austrálčania platia za odchyt hadov slušne a samotných lovcov tak dokáže toto hobby pohodlne uživiť.

 

Austrália ako región s obrovským výskytom nebezpečných hadov ponúka pre profesionálnych lovcov najlepšie podmienky na budovanie biznisu. Hady sa však potulujú na rôznych miestach, kde navštevujú ľudské obydlia, takže lovci si nájdu prácu aj mimo Austrálie. Podniky tohto typu vznikajú v USA a záujem rastie aj v juhovýchodnej Ázii, takže známi lovci hadov sa môžu inšpirovať austrálskymi kolegami a pokúsiť sa vybudovať prosperujúci „hadí“ biznis.