Kaviarne Shtoor a príklad ako denník upletie aj z vymysleného h… bič

0
1061
Kaviarne Shtoor a príklad ako denník upletie aj z vymysleného h… bič
Ohodnoť článok

Mediálny hnus- denník čas a Bajaník SHTOOR

Dnes nás fascinoval doslova vymyslený a zbytočný článok v našom populárnom denníku. Autori článku si nedali záležať ani na overení faktov, ani na reálnych skutočnostiach, pravde a už vôbec nie na logike svojho článku. V snahe nájsť senzáciu tam, kde nikdy senzácia neexistovala, bol publikovaný článok o moderátorovi Ľubomírovi Bajaníkovi, známej tváre hlavného spravodajstva na STV a jeho siete kaviarní SHTOOR v Bratislave, pričom má byť na nože so svojim bratom. Titulok, ktorý vás zaujme tým, že vôbec táto známa tvár môže s niekým byť na nože, je pritom prvé vymyslené klamstvo rovnako tak ako všetko ostatné v celom článku.

Dozviete sa, že Ľubomír Bajaník a jeho brat Martin Bajaník majú ako spoločníci vo vedení reštaurácie nezhody. Dokonca nemajú fungovať stránky a Facebook siete kaviarní. Autori článku neustále spomínajú nezhody a kolabovanie firmy, pričom sa v závere odvolávajú na pochybné vyjadrenie nejakého návštevníka kaviarne s tým, že „samu zdalo, že už sa kaviareň tak nesnaží ako kedysi a že už nepribúdajú novinky ako kedysi“. V článku sa neustále len zo strany denníka vytvára nejaký oblak problémov a kolapsu spoločnosti. Akoby nasilu a z ničoho má niekto záujem vytvoriť problém po svojom.

A kde je pravda? Tá je parádne úsmevná!
Pravda je v tomto prípade naozaj úsmevná. Sieť originálnych kaviarní Shtoor, ktorá si imidžom dáva záležať na každom prvku svojich materiálov, na názvy produktov, ako aj štýl zariadenia v štýle „štúrovskej slovenčiny“ nemá žiaden problém. Áno, stránky, či facebook možno majú nejaký dočasný technický problém, ale nie je problém medzi dvoma prevádzkarmi. Žiadne nože a už v žiadnom prípade nejde o dvoch bratov. Ľubomír Bajaník síce brata má, no volá sa celkom inak, vyzerá inak a pracuje v úplne inej oblasti mimo svet kaviarní, či médií. Zhoda mien ešte nedáva nikdy istotu pre novinára, kto je kým. Článok, ktorý bol celkom zbytočný má nakoniec nulovú hodnotu, možno ak priniesol malú reklamu populárnej sietí kaviarní.

zdroj: Michaella Szaboova, Peter J., foto: Michaella, mobil

ZANECHAŤ ODPOVEĎ