Jojka žiadala divákov o identifikáciu osôb z podivnej fotografie

0
2096
Ohodnoť článok

V Krimi novinách na TV JOJ sa objavila prosba k verejnosti, aby identifikovali hľadané osoby podozrivé z trestnej činnosti, pričom malo ísť o dvoch mladistvých. Nuž teda tak sme si počkali na to, aké to budú tváre, hoci takmer vždy ide o mladých Rómov. Televízia však pre divákov suverénne pripravila prekvapenie. Zverejnila fotografiu na ktorej boli zrejme naozaj dve deti, ale nedalo sa to spoznať, pretože šlo o zahmlenú fotografiu. Nemáte tak istotu ani v tom či nejde o fotografiu dvoch psov, alebo len sôch niekde v záhrade.

17. minúta je skôr vtip
Chlapci mali ukradnúť dva telefóny počas letného festivalu v Trenčíne a podarilo sa im odfotografovať na jeden z nich. Nevedno ako je možné, že televízia a polícia má fotografiu, odpoveď na takýto technologický postup nemáme. Reportáž bola odvysielaná dňa 3. decembra v 17. minúte KRIMI novín.

Nuž ak teda bude televízia chcieť polícií pomôcť pri identifikácií páchateľov na budúce, môže tam pokojne zverejniť fotografiu dvoch lastovičiek na streche. Bolo by to to isté. Jedno je však isté, žiadosť adresovaná verejnosti s prosbou o identifikáciu v takejto podobe necháva chlapcov pokojne spávať aj naďalej. Z dôvodu ochrany mladistvých, hoci páchateľov, sme ich tváre nevideli. Reportáž však potom nemusela byť uvedená ako žiadosť o pomoc pri….

ZANECHAŤ ODPOVEĎ